Index seminum anno 2005 collectorum

Hortus botanicus Universitatis Labacensis Slovenia

 

 

V zbirki in seznamu semen za leto 2005 je zastopanih 1086 vrst rastlin!

Botanični vrtovi, arboretumi in podobne ustanove lahko semena naročajo zastonj.

Omejite število vrst pri naročilu na največ 25!

 

Oznake v seznamu:

  • Številka pred imenom vrste je kataloška številka, ki jo navedete v naročilu

  • Z znakom * so označena semena nabrana na rastlinah gojenih v rastlinjaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Index seminum anno 2005 collectorum

CONIFEROPHYTINA (Gymnospermae)

Ginkgoaceae
1. Ginkgo biloba L.

Pinaceae
2. Pinus mugo Turra.
3. Tsuga canadensis (L.) Carriere

Taxaceae
4. Taxus baccata L.

MAGNOLIOPHYTINA (Angiospermae)

Acanthaceae
5. Acanthus balcanicus Heywood & Richardson
6. Ruellia humilis Nutt.
7. Ruellia strepens L.

Aceraceae
8. Acer negundo L.
9. Acer obtusatum L.
10. Acer palmatum Thunb.
11. Acer pseudoplatanus L.

Actinidiaceae
12. Actinidia melanandra Franch.

Aizoaceae
13. Tetragonia tetragonioides (Pall.) Kuntze

Alismataceae
14. Alisma plantago-aquatica L.

Alliaceae
15. Allium angulosum L.
16. Allium ericetorum Thore
17. Allium senescens L.
18. Allium ursinum L.

Amaranthaceae
19. Froelichia gracilis Moq.
20. Gomphrena globosa L.

Amaryllidaceae
21. Galanthus nivalis L.

Anacardiaceae
22. Rhus verniciflua Stokes

Apiaceae
23. Anethum graveolens L.
24. Angelica archangelica L.
25. Anthriscus cerefolium (L.) Hoffm.
26. Astrantia major L.
27. Athamanta turbith (L.) Brot. subsp. turbith
28. Chaerophyllum hirsutum L.
29. Conium maculatum L.
30. Eryngium amethystinum L.
31. Eryngium giganteum Bieb.
32. Foeniculum vulgare Mill.
33. Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
34. Heracleum mantegazzianum Somm. & Levier
35. Heracleum sphondylium L.
36. Levisticum officinale Koch
37. Myrrhis odorata (L.) Scop.
38. Pastinaca sativa L.
39. Pastinaca sativa L. var. fleischmanni (Hladnik) Burn.
40. Peucedanum aegopodioides (Boiss.) Vandas
41. Peucedanum coriaceum Rchb.
42. Peucedanum officinale L.
43. Peucedanum schottii Bess.
44. Scandix brachycarpa Guss.

Apocynaceae
45. Amsonia tabernaemontana Walt.

Aquifoliaceae
46. Ilex aquifolium L.

Araceae
47. Arum italicum Mill.
48. Calla palustrisL.

Araliaceae
49. Acanthopanax sieboldianus Mak.
50. Hedera helix L.

Asclepiadaceae
51. Asclepias syriaca L.

Asphodelaceae
52. Asphodeline liburnica Rchb.
53. Asphodelus albus L.
54. Hemerocallis lilioasphodelus L.

Asteraceae
55. Ageratum houstonianum Mill.
56. Ambrosia trifida L.
57. Anthemis nobilis L.
58. Anthemis tinctoria L.
59. Aster amellus L.
60. Aster linosyris (L.) Bernh.
61. Bidens tripartita L.
62. Buphthalmum salicifolium L.
63. Calendula arvensis L.
64. Calendula officinalis L.
65. Callistephus chinensis (L.) Ness
66. Carduus defloratus L.
67. Carduus nutans L.
68. Carlina vulgaris L. subsp. brevibracteata (Andrae) K. Werner
69. Carthamus lanatus L.
70. Centaurea cyanus L.
71. Cirsium eriophorum (L.) Scop.
72. Cirsium vulgare (Savi) Tenore
73. Cnicus benedictus L.
74. Coreopsis grandiflora Nutt.
75. Coreopsis verticillata L.
76. Cosmos bipinnatus L.
77. Cosmos sulphureus Cav.
78. Crupina vulgaris Cass.
79. Echinacea purpurea (L.) Moench
80. Echinops exaltatus Schrader
81. Emilia coccinea Sweet
82. Erigeron alpinus L.
83. Eupatorium aromaticum L.
84. Eupatorium cannabinum L.
85. Eupatorium purpureum L.
86. Helenium autumnale L.
87. Helianthus annuus L.
88. Helichrysum bracteatum (Vent.) Andrews
89. Inula ensifolia L.
90. Inula germanica L.
91. Inula helenium L.
92. Inula hirta L.
93. Inula magnifica L.
94. Inula spiraeifolia L.
95. Iva xanthifolia Nutt.
96. Matricaria perforata Merat
97. Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
98. Rudbeckia laciniata L.
99. Senecio fuchsii C. C. Gmelin
100. Serratula lycopifolia (Vill.) A. Kern.
101. Serratula radiata (Waldst. & Kit.) Bieb. subsp. radiata
102. Sigesbeckia orientalis L.
103. Silphium integrifolium Michx.
104. Silphium perfoliatum L.
105. Silybum marianum (L.) Gaertn.
106. Solidago canadensis L.
107. Solidago gigantea Aiton
108. Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich
109. Tagetes patula L.
110. Tagetes tenuifolia Cav.
111. Tanacetum vulgare L.
112. Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
113. Xeranthemum cylindraceum Sibth.& Smith
114. Zinnia elegans Jacq.
115. Zinnia pauciflora L.

Balsaminaceae
116. Impatiens balsamina L.
117. Impatiens glandulifera Royle
118. Impatiens parviflora DC.
119. Impatiens scabrida DC.

Basellaceae
120. Basella alba L.
121. Basella rubra L.

Berberidaceae
122. Berberis julianae Schneid.
123. Berberis thunbergii DC.

Betulaceae
124. Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
125. Alnus incana (L.) Moench
126. Betula humilis Schr.

Bignoniaceae
127. Catalpa bignonioides Walt.

Boraginaceae
128. Anchusa officinalis L.
129. Borago officinalis L.
130. Echium vulgare L.
131. Lithospermum officinale L.
132. Nonea lutea (Lam.) Rchb.
133. Solenanthus scardicus Bornm.
134. Symphytum officinale L.

Brassicaceae
135. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
136. Alyssoides sinuata (L.) Med.
137. Alyssoides utriculata (L.) Med.
138. Alyssum idaeum Boiss. & Heldr.
139. Alyssum montanum L.
140. Alyssum petraeum Ard.
141. Arabis muralis Bertol.
142. Arabis turrita L.
143. Aurinia saxatilis (L.) Desv.
144. Barbarea vulgaris L.
145. Berteroa incana (L.) DC.
146. Bunias orientalis L.
147. Cardamine bulbifera (L.) Crantz
148. Cardamine impatiens L.
149. Degenia velebitica (Degen) Hayek
150. Erysimum comatum Pančić
151. Fibigia clypeata (L.) Med.
152. Fibigia eriocarpa (DC.) Boiss.
153. Hesperis candida Kit.
154. Isatis tinctoria L.
155. Lepidium sativum L.
156. Lunaria rediviva L.
157. Peltaria alliacea Jacq.
158. Raphanus sativus L. var. sativus
159. Sisymbrium strictissimum L.

Buxaceae
160. Buxus sempervirens L.

Caesalpiniaceae
161. Gleditsia triacanthos L.

Campanulaceae
162. Campanula poscharskyana Deg.
163. Legousia speculum-veneris (L.) Chaix.
164. Platycodon grandiflorum DC.
165. Symphyandra hofmannii Pant.

Cannabaceae
166. Cannabis sativa L.
167. Humulus lupulus L.

Capparidaceae
168. Cleome spinosa Jacq.

Caprifoliaceae
169. Lonicera maackii (Rupr.) Maxim.
170. Symphoricarpos albus (L.) Blake
171. Weigela hortensis C. A. Mey

Caryophyllaceae
172. Agrostemma githago L.
173. Dianthus armeria L.
174. Dianthus gratianopolitanus Vill.
175. Dianthus monspessulanus L.
176. Gypsophila scorzonerifolia (Ser.) DC.
177. Lychnis alpina L.
178. Lychnis viscaria L.
179. Minuartia laricifolia (L.) Schinz & Thell.
180. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
181. Saponaria officinalis L. var. flore-pleno Hort.
182. Scleranthus annuus L.
183. Silene alpestris Jacq.
184. Silene armeria L.

Celastraceae
185. Celastrus orbiculatus Thunb.
186. Euonymus europaea L.
187. Euonymus latifolia (L.) Mill.

Cercidiphyllaceae
188. Cercidiphyllum japonicum Sieb. & Zucc.

Chenopodiaceae
189. Bassia scoparia (L.) A. J. Scott
190. Chenopodium album L.
191. Chenopodium bonus-henricus L.
192. Chenopodium hybridum L.
193. Salsola kali L.

Cichoriaceae
194. Cichorium intybus L.
195. Crepis biennis L.
196. Crepis foetida L.
197. Crepis slovenica Holub
198. Gynura cernua Benth.
199. Hieracium aurantiacum L.
200. Hieracium lanatum Vill.
201. Hieracium villosum Jacq.
202. Mycelis muralis (L.) Dumort.
203. Sonchus palustris L.
204. Tragopogon balcanicus Velen.
205. Tragopogon pratensis L. subsp. orientalis (L.) Čelak.
206. Tragopogon pterodes Pančić
207. Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt

Colchicaceae
208. Colchicum autumnale L.

Convallariaceae
209. Convallaria majalis L.
210. Polygonatum latifolium (Jacq.) Desf.
211. Polygonatum multiflorum (L.) All.

Convolvulaceae
212. Ipomoea coccinea L.
213. Ipomoea purpurea Roth

Cornaceae
214. Cornus mas L.
215. Cornus sanguinea L.

Crassulaceae
216. Sedum aizoon L.
217. Sedum kamtschaticum Fisch. & Mey.
218. Sedum maximum (L.) Hoffm.
219. Sedum sexangulare L.
220. Sempervivum juvanii Strgar
221. Sempervivum tectorum L.

Cucurbitaceae
222. Bryonia dioica Jacq.

Cyperaceae
223. Carex flacca Schreb.
224. Carex limosa L.
225. Carex pseudocyperus L.

Datiscaceae
226. Datisca cannabina L.

Davidiaceae
227. Davidia involucrata Baill.

Dioscoreaceae
228. Dioscorea balcanica Košanin
229. Dioscorea batatas Decne.

Dipsacaceae
230. Cephalaria gigantea (Ledeb.) Bobrov
231. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
232. Dipsacus laciniatus L.
233. Dipsacus pilosus L.
234. Scabiosa columbaria L.
235. Scabiosa graminifolia L.

Ebenaceae
236. Diospyros virginiana L.

Euphorbiaceae
237. Ricinus communis L.

Fabaceae
238. Amorpha fruticosa L.
239. * Arachis hypogaea L.
240. Astragalus falcatus Lam.
241. Colutea orientalis Mill.
242. Coronilla scorpioides L.
243. Desmodium canadense (L.) DC.
244. Dolichos lablab L.
245. Dolichos ornatus Wall.
246. Galega officinalis L.
247. Glycine max (L.) Merr. 'Lutea'
248. Glycine max (L.) Merr. 'Nigra'
249. Glycyrrhiza echinata L.
250. Laburnum alpinum (Mill.) Presl.
251. Laburnum anagyroides Med.
252. Lupinus polyphyllus Lindl.
253. Medicago lupulina L.
254. Melilotus officinalis (L.) Lam.
255. Phaseolus coccineus L.
256. Securigera securidaca (L.) Deg. & Dörtl.
257. Tetragonolobus purpureus Moench
258. Thermopsis montana Nutt. ex Torr. & A. Gray
259. Trifolium incarnatum L.
260. Trigonella caerulea (L.) Ser.
261. Trigonella gladiata Stev.

Fumariaceae
262. Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
263. Corydalis lutea (L.) DC.
264. Corydalis ochroleuca Koch
265. Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida

Geraniaceae
266. Erodium cicutarium (L.) L. Her.
267. Geranium macrorrhizum L.
268. Geranium molle L.
269. Geranium pratense L.
270. Geranium robertianum L.
271. Geranium thunbergii Lindl. & Paxton

Hamamelidaceae
272. Corylopsis spicata Sieb. & Zucc.
273. Hamamelis japonica Sieb. & Zucc.
274. Hamamelis mollis Oliv.
275. Hamamelis virginiana L.
276. Liquidambar styraciflua L.

Hypericaceae
277. Hypericum kalmianum L.
278. Hypericum olympicum L.
279. Hypericum tetrapterum Fries

Iridaceae
280. Crocus vernus(L.) Hill. subsp. Vernus
281. Iris graminea L.
282. Iris pseudacorus L.
283. Iris sibirica L. subsp. sibirica

Juglandaceae
284. Carya ovata (Mill.) K. Koch
285. Pterocaria fraxinifolia (Poir.) Spach
286. Juglans cinerea L.
287. Juglans nigra L.

Juncaceae
288. Juncus conglomeratus L.
289. Juncus inflexus L.
290. Luzula luzuloides (Lam.) Dandy & Wilm.

Lamiaceae
291. Ajuga reptans L.
292. Ballota rupestris (Biv.) Vis.
293. Betonica alopecuros L.
294. Betonica officinalis L.
295. Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
296. Horminum pyrenaicum L.
297. Hyssopus officinalis L.
298. Lavandula angustifolia Mill.
299. Leonurus cardiaca L.
300. Lycopus europaeus L.
301. Melissa officinalis L.
302. Mentha aquatica L.
303. Micromeria dalmatica Benth.
304. Ocimum basilicum L.
305. Perilla frutescens (L.) Britton
306. Phlomis tuberosa L.
307. Physostegia virginiana (L.) Benth.
308. Salvia coccinea L.
309. Salvia glutinosa L.
310. Salvia officinalis L.
311. Salvia sclarea L.
312. Satureja montana L. subsp. variegata (Host.) P. W. Ball
313. Scutellaria alpina L.
314. Scutellaria altissima L.
315. Stachys germanica L.
316. Teucrium arduini L.
317. Teucrium chamaedrys L.

Lardizabalaceae
318. Decaisnea fargesii Franch.

Liliaceae
319. * Asparagus sprengeri Regel.
320. Asparagus tenuifolius Lam.
321. Danae racemosa (L.) Moench
322. Galtonia candicans (Bak.) Decne.
323. Galtonia princeps Decne.
324. Hosta ventricosa (Salisb.) Stearn
325. Lilium regale Wils.

Linaceae
326. Linum usitatissimum L.

Loasaceae
327. Blumenbachia insignis Schrad.

Lobeliaceae
328. Lobelia siphilitica L.

Lythraceae
329. Cuphea lanceolata Ait.
330. Cuphea procumbens Cav.
331. * Heimia myrtifolia Cham. & Schlechtd
332. Lythrum salicaria L.

Malvaceae
333. Abutilon theophrasti Med.
334. Althaea taurinensis DC.
335. * Gossypium arboreum L.
336. * Gossypium hirsutum L.
337. * Hibiscus esculentus L.
338. Hibiscus moscheutos L. var. roseus
339. * Manihot palmata Müll. Arg.
340. Sida napaea Cav.

Magnoliaceae
341. Magnolia kobus DC.

Martyniaceae
342. Proboscidea lousianica (Mill.) Thell.

Melanthiaceae
343. Veratrum album L.

Mimosaceae
344. * Mimosa pudica L.

Moraceae
345. Maclura pomifera (Raf.) Schneid.

Nyctaginaceae
346. Mirabilis jalapa L.
347. Oxybaphus floribundus Choisy

Oleaceae
348. Chionanthus virginicus L.
349. Fraxinus ornus L.
350. Ligustrum ibota Sieb. & Zucc.

Onagraceae
351. Circaea lutetiana L.
352. Gaura biennis L.
353. Godetia amoena Lilja
354. Lopezia racemosa Cav.
355. Oenothera biennis L.

Paeoniaceae
356. Paeonia delavayi Franch.
357. Paeonia lactiflora Pall.
358. Paeonia officinalis L.
359. Paeonia romanica Brandz.
360. Paeonia wittmanniana Hartw.

Papaveraceae
361. Chelidonium majus L.
362. Glaucium flavum L.
363. Meconopsis cambrica (L.) Vig.
364. Papaver rhoeas L.

Passifloraceae
365. * Passiflora rubra L.
366. * Passiflora suberosa L.

Pedaliaceae
367. * Sesamum indicum L.

Philadelphaceae
368. Deutzia scabra Thunb.
369. Philadelphus coronarius L.

Phytolaccaceae
370. Phytolacca acinosa Roxb.
371. Phytolacca americana L.

Pittosporaceae
372. * Pittosporum tobira Dryand.

Plumbaginaceae
373. Limonium latifolium Moench

Poaceae
374. Achnantherum calamagrostis (L.) P. Beauv.
375. Andropogon gerardi Vitm.
376. Briza maxima L.
377. Coix lacrima-jobi L.
378. Hordeum jubatum L.
379. Lagurus ovatus L.
380. Melica ciliata L.
381. Piptatherum virescens (Trin.) Boiss.
382. Triticum dicoccon Schrank
383. Triticum spelta L.
384. Zea mays L.

Polemoniaceae
385. Collomia linearis Nutt.
386. Gilia capitata Dougl.
387. Phlox paniculata L.
388. Polemonium caeruleum L.

Polygonaceae
389. Fagopyrum esculentum Moench
390. Fagopyrum tataricum (L.) Gaertn.
391. Fallopia japonica (Houtt.) Ronse Decraene

Portulacaceae
392. Calandrinia compressa DC.
393. Portulaca grandiflora Hook.
394. Portulaca oleracea L. subsp. oleracea

Primulaceae
395. Primula veris L. subsp. veris

Ranunculaceae
396. Anemone ranunculoides L.
397. Caltha palustris L.
398. Cimicifuga racemosa (L.) Nutt.
399. Clematis integrifolia L.
400. Clematis recta L.
401. Clematis tanguitica Korsch
402. Eranthis hyemalis (L.) Salisb.
403. Helleborus cyclophyllus Boiss.
404. Nigella arvensis L.
405. Nigella damascena L.
406. Ranunculus arvensis L.
407. Ranunculus gramineus L.
408. Ranunculus millefoliatus Vahl.
409. Ranunculus psilostachys Griseb.

Rosaceae
410. Agrimonia eupatoria L.
411. Agrimonia procera Wallr.
412. Aruncus dioicus (Walter) Fernald
413. Cotoneaster affinis
414. Cotoneaster bullatus Bois.
415. Cotoneaster integerrimus Med.
416. Crataegus crus-galli L.
417. Crataegus monogyna Jacq.
418. Duchesnea indica (Andr.) Focke
419. Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
420. Geum coccineum Sibt. & Sm.
421. Geum rivale L.
422. Geum urbanum L.
423. Physocarpus opulifolius (L.) Maxim.
424. Potentilla nivea L.
425. Potentilla pedata Nestler
426. Potentilla recta L.
427. Prunus spinosa L.
428. Rhodotypos scandens (Thunb.) Makino
429. Rosa glauca Pourret non Vill.
430. Rosa multiflora Thunb.
431. Rosa pendulina L.
432. Rosa serafinii Viv.
433. Sibiraea altaiensis (Laxm.) Schneid. var. croatica (Degen) G. Beck
434. Stephanandra tanakae Franch.
435. Stranvaesia davidiana Decne.

Rubiaceae
436. Asperula tinctoria L.

Rutaceae
437. Phellodendron amurense Rupr.
438. Poncirus trifoliata (L.) Raf.
439. Ptelea trifoliata L.
440. Ruta graveolens L.
441. Zanthoxylum americanum Mill.
442. Zanthoxylum simulans Hance

Sambucaceae
443. Viburnum lantana L.
444. Viburnum sargentii Koehne.

Saxifragaceae
445. Heuchera americana L.
446. Tellima grandiflora (Pursh) Dougl.

Scrophulariaceae
447. Alonsoa acutifolia Ruiz. & Pav.
448. Antirrhinum majus L.
449. Cymbalaria muralis Gaertner, Meyer & Scherbius
450. Digitalis grandiflora Mill.
451. Digitalis laevigata Waldst. & Kit.
452. Erinus alpinus L.
453. Mimulus guttatus Fischer ex DC.
454. Veronica sibirica
455. Veronicastrum virginicum (L.) Farw.

Solanaceae
456. Atropa belladonna L.
457. Browallia demissa L.
458. Datura stramonium L. var. stramonium
459. Lycium chinense Mill.
460. Nicandra physaloides (L.) Gaertn.
461. Nicotiana rustica L.
462. Nicotiana tabacum L.
463. Physalis peruviana L.
464. Scopolia carniolica Jacq.
465. Solanum nigrum L.
466. Solanum sisymbriifolium Lam.

Staphyleaceae
467. Staphylea pinnata L.

Styracaceae
468. Halesia carolina L.
469. Pterostyrax hispida Sieb. & Zucc.

Tiliaceae
470. Tilia platyphyllos Scop.

Tropaeolaceae
471. Tropaeolum majus L.

Typhaceae
472. Typha latifolia L.
473. Typha laxmannii Lepech.

Ulmaceae
474. Celtis occidentalis L.
475. Zelkova carpinifolia (Pall.) K. Koch

Urticaceae
476. Parietaria officinalis L.

Verbenaceae
477. Callicarpa bodinieri Lev .var. giraldii Rehd.
478. * Lantana camara L.
479. * Lantana viburnoides Vahl
480. Vitex agnus-castus L.

Zingiberaceae
481. * Zingiber officinale Rosc.

LJUBLJANA, januar 2006

Horti Praefectus: dr. Jože Bavcon
Seminum Curator: Janja Makše


Semina e plantis spontaneis in loco natali anno 2005 et 2004 lecta

482. Abutilon theophrasti Med. - Otoško polje, 2004
483. Aconitum angustifolim Bernh. ex Rchb. - Grantarski gozd, pod Rodico, 2005
484. Aconitum lycoctonum L. subsp. vulparia (Rchb.)Nyman - Sveti Jakob, 2005
485. Actea spicata L. - Čaven, 2004
486. Adenostyles glabra (Miller) DC. - Pokljuka, Rudno polje, 2005
487. Agrimonia eupatoria L. - Globno pri Desklah, 2005
488. Allium carinatumL. subsp. pulchellum Bonnier & Layens - pobočja Banjšic nad Fobškim Kalom, 2005
489. Allium carinatumL. subsp. pulchellum Bonnier & Layens - Čaven, 2004
490. Allium ericetorum Thore - pod Viševnikom, 2005
491. Allium ericetorum Thore - Čaven, 2004
492. Allium montanum F.W.Schmidt - Za Lužo, Kanalski Kolovrat, Vrhovlje, 2005
493. Allium senescens L. - Logje, 2004
494. Allium sphaerocephalon L. - Kras, Cerje pri Lokvici, 2004
495. Allium victorialis L. - Porezen, 2004
496. Anacamptis pyramidalis (L.) L.C.Rich. - Kastelec, 2005
497. Anemone baldensis L. - Travniška dolina nad Vrsnikom, 2005
498. Anthericum ramosum L. - Čaven, 2004
499. Arabis hirsuta (L.) Scop. - Porezen, 2004
500. Arabis turrita L. - Čaven, 2005
501. Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. - Italija, dolina Dunje, pod grebenom Piper, Dve špici, 2005
502. Armeria alpina (DC.) Willd. - Travniška dolina nad Vrsnikom, 2005
503. Arnica montana L. - Pohorje, Velika Kopa, 2005
504. Aruncus dioicus (Walter) Fernald -Ljubljana, Besnica, 2004
505. Asarum europaeum L. - Bela krajina, Kučar, 2005
506. Asparagus tenuifolius Lam. - nad Fobškim Kalom, rob Banjšic, 2005
507. Asphodelus albus L. - Strelice pri Podkraju, 2005
508. Asphodelus albus L. - Nanos, 2004
509. Aster alpinus L. - Vršac med Komno in Travniško dolino, 2005
510. Aster amellus L. - Korada, 2005
511. Aster amellus L.- Mrzli vrh pri Tolminu, 2004
512. Astrantia major L. - Pokljuka, ob poti na Viševnik, 2005
513. Atropa belladonna L. - Mežakla, 2005
514. Bartsia alpina L. - pod Viševnikom, 2005
515. Bupleurum petraeum L. - pod Viševnikom, 2005
516. Buphthalmum salicifolium L. - Nanos, 2004
517. Calamagrostis epigejos (L.) Roth - Porezen, 2004
518. Campanula thyrsoides L. - pod Rodico, nad Grantom, 2005
519. Carlina vulgaris L. - Cerkno, 2004
520. Carpesium cernuum L. -Globno, 2005
521. Carpinus betulus L. - Gorjanci, 2004
522. Celtis australis L. - Lokvica na Krasu, 2004
523. Centaurea jacea L. - Nanos, 2004
524. Centaurea rupestris L. - Police pri Grižah, 2005
525. Centaurea rupestris L. - Nanos, 2004
526. Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa - Ljubljana, Šentvid, 2005
527. Centaurea uniflora Turra. subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens - Pokljuka, pod Viševnikom, 2005
528. Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch - Podbrdo, Kramarjev grič, 2005
529. Cephalaria leucantha (L.) Schrad. ex Roem. & Schult. - Lokvica na Krasu, 2005
530. Cephalaria leucantha (L.) Schrad. ex Roem. & Schult.- Kras, Lokvica, 2004
531. Chaerophyllum villarsii Koch -Porezen, 2004
532. Cirsium acaule Scop. - Police nad Rašo, 2005
533. Cirsium carniolicum Scop. - Pokljuka, ob poti na Viševnik, 2005
534. Cirsium erisithales (Jacq.) Scop. - Porezen, 2004
535. Clematis alpina (L.) Mill. - Porezen, 2004
536. Clematis alpina (L.) Mill. - Grantarski gozd pod Rodico, 2004
537. Clematis vitalba L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
538. Clematis viticella L. - Portorož, Lucija, 2005
539. Cornus sanguinea L. - Rakitovec, 2004
540. Cotinus coggygria Scop. - Novelo, 2005
541. Cotinus coggygria Scop.- Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
542. Crataegus laevigata (Poir.) DC. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
543. Crataegus monogyna Jacq. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
544. Crataegus monogyna Jacq. - Rakitovec, 2004
545. Crepis pyrenaica (L.) W. Greuter - Pokljuka, ob poti na Viševnik, 2005
546. Crithmum maritimum L. - Izola, 2004
547. Cypripedium calceolus L. - Matkov kot, 2005
548. Dactylorhiza incarnata (L.) Soó - Logaške Žibrše, 2004
549. Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. transsilvanica(Schur) Soó - Godičevo, Bloška planota, 2005
550. Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. transsilvanica(Schur) Soó - Gornje Kališe, 2005
551. Dianthus sanguineus Vis. - Lokvica na Krasu, 2005
552. Doronicum grandiflorum Lam. - Lanževica, Čez Brežice, 2005
553. Dryas octopetala L.- Kriški podi, 2004
554. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. - Podrta gora, med Otlico in Colom, 2005
555. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. - Čaven, 2005
556. Epilobium montanum L. - Cerkno, Lanišče, 2004
557. Epipactis muelleri Godfery - Zgonče, 2005
558. Epipactis palustris (L.) Crantz - Bloke, Godičevo, 2004
559. Epipactis pontica Taubenh - Kozjak nad Pesnico, 2005
560. Erigeron acris L. - Trenta, 2005
561. Erigeron acris L. - Banjšice, 2004
562. Erigeron glabratus Hoppe & Hornsch. ex Bluff & Fingerh. - Strelice pri Podkraju, 2005
563. Eriophorum vaginatum L. - Pokljuka, 2004
564. Eryngium amethystinum L. - Rakitovec, 2004
565. Euonymus europaea L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
566. Euonymus latifolia (L.) Mill. - povirje Klavžarice pod Vojskim, 2004
567. Eupatorium cannabinum L. - Predmeja, 2005
568. Ferulago campestris (Bess.) Grec. - Nanos, 2004
569. Filipendula vulgaris Moench - Nanos, 2004
570. Frangula alnus Mill. - Nanos, 2004
571. Fraxinus ornus L. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
572. Galium verum L. - Rakitovec, 2004
573. Genista tinctoria L.- Bela krajina, Velika loza, 2004
574. Gentiana clusii Perr. & Song. - Čaven, 2005
575. Gentiana cruciata L. - Čaven, 2004
576. Gentiana lutea L. - Snežnik, 2005
577. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Italija, Dunja, pod Piperjem, 2005
578. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Nanos, 2004
579. Gentiana pannonica Scop. - Porezen, 2004
580. Geum montanum L. - Plešivec, 2005
581. Gladiolus illyricus Koch. - Ljubljana, Šentvid, 2005
582. Gladiolus illyricus Koch. - Korada, Sabotin, 2005
583. Gladiolus illyricus Koch - Nanos, 2004
584. Globularia cordifolia L. - Italija, dolina Dunje, pod Dvema špicama, 2005
585. Gnaphalium luteoalbum L. - Cerkno, Lanišče, 2004
586. Gymnadenia conopsea (L.) R.Br. - Bloška planota, Kramplje, 2004
587. Gymnadenia conopsea (L.) R.Br. - Grantarski gozd pod Rodico, 2004
588. Hedera helix L. - Malovše, 2004
589. Heracleum montanum Schleicher - Prevala v dolini Bale, 2004
590. Heracleum sphondylium L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
591. Hieracium villosum Jacq. - Prevala v dolini Bele, 2004
592. Hypericum perforatum L. - Čaven, 2004
593. Hypericum perforatum L. - Nanos, 2004
594. Hypericum richeri Vill.subsp. grisebachii (Boiss.)Nyman - Snežnik, 2005
595. Iberis intermedia Guersent - Sabotin, 2005
596. Inula ensifolia L. - Sabotin, police nad Rašo, 2005
597. Inula ensifolia L. - Rakitovec, 2004
598. Inula hirta L. - Čaven, 2005
599. Inula hirta L. - Čaven, 2004
600. Inula hirta L. - Nanos, 2004
601. Inula spiraeifolia L.- Grmače pri Novelu, 2005
602. Iris graminea L. - Čaven, 2004
603. Iris graminea L. - Nanos, 2004
604. Iris graminea L. - Porezen, 2004
605. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T.Wraber - Nanos, 2004
606. Juniperus communis L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2005
607. Jurinea mollis (L.) Rchb. - Rakitovec, 2004
608. Laburnum alpinum (Mill.) Presl. - Sveta Gora, 2004
609. Laserpitium latifolium L. - Čaven, 2005
610. Laserpitium latifolium L. - Grantarski gozd, 2005
611. Laserpitium latifolium L. - Čaven, 2004
612. Laserpitium latifolium L. - Porezen, 2004
613. Laserpitium latifolium L. - dolina Bale, Bavšica, Bovško, 2004
614. Laserpitium latifolium L. - Nanos, 2004
615. Laserpitium peucedanoides L. - Prevala in Prehodci nad Balo, 2004
616. Laserpitium siler L. - Čaven, 2005
617. Laserpitium siler L. - Čaven, 2004
618. Lathraea squamaria L. - Bela krajina, Kučar, 2005
619. Leontodon helveticus Mérat - Plešivec, 2005
620. Leontopodium alpinum Cass. - Rodica, 2005
621. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer - Čaven, 2005
622. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer subsp. montana (Crantz) P. W. Ball - podrta gora med Otlico in Colom, 2005
623. Libanotis sibirica (L.)C.A.Meyer subsp. montana (Crantz) P. W. Ball - Fobški Kal nad Grgarjem, 2005
624. Ligustrum vulgare L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
625. Lilium carniolicum Bernh. - Čaven, 2005
626. Lilium martagon L. - Bela krajina, Kučar, 2005
627. Lilium martagon L. - Porezen, 2004
628. Linum narbonense L. - Nanos, 2004
629. Linum viscosum L. - Porezen, 2004
630. Listera ovata (L.) R. BR. - Grosuplje, Črna dolina 2004
631. Lunaria rediviva L. - Kovce, proti Vrhu Bače, 2004
632. Luzula luzuloides (Lam.) Dandy & Wilm. - Porezen, 2004
633. Lychnis flos-cuculi L. - Otoško polje, 2004
634. Malva alcea L. - Podrta gora med Otlico in Colom, 2005
635. Neottia nidus-avis (L.) L. C. Rich. - Kamni vrh nad Ambrusom, 2005
636. Onosma arenarium W. & K. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
637. Ophrys apifera Huds. - Goriška Brda, Kožbana, 2004
638. Ophrys holosericea (Burm. fil.) Greuter - Goriška Brda, Senik, 2004
639. Orchis militaris L. - Kleče, 2004
640. Orchis purpurea Huds. - dolina Dragonje, Davin, 2004
641. Orchis tridentata Scop. - Socerb, 2005
642. Orchis tridentata Scop. - Lučni dol, 2004
643. Ornithogalum pyrenaicum L. - Bela krajina, Kučar, 2005
644. Ostrya carpinifolia Scop. - Cerkno, Polica, 2004
645. Ostrya carpinifolia Scop. - Sveta Gora, 2004
646. Paederota bonarota (L.)L. - Italija, Dunja, pod Piparjem, 2005
647. Paederota lutea Scop. - Zajčja Polica pod Pelci nad dolino Bale, 2004
648. Paeonia officinalis L. - Griže, 2005
649. Paeonia officinalis L. - Vipavska dolina, pod Podrto goro, 2005
650. Paeonia officinalis L. - Nanos, 2004
651. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch - dolina Bale, pod Prevalo, 2004
652. Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr. - Police nad dolino Idrijce, 2004
653. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Tolmin, 2005
654. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Ljubljana, Šentvid, 2005
655. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Nanos, 2004
656. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Obla Gorica, 2004
657. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Italija, Kopa nad Mangrtskimi jezeri, 2005
658. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Prevala v dolini Bale, 2004
659. Peucedanum schottii Besser ex DC. - Grantarski gozd, 2005
660. Phyteumna scheuchzeri All.subsp. columnae (Gaudin)Becherer - Gomila pri Madonih, 2005
661. Platanthera bifolia (L.) L. C. Rich. - Velike Lipljene, 2005
662. Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. - Porezen, 2004
663. Polygonatum multiflorum (L.) All. - Bela krajina, Kučar, 2005
664. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce -Čaven, 2005
665. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Nanos, 2004
666. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Čaven, 2004
667. Polygonatum verticillatum (L.) All. - Čaven, 2005
668. Polygonatum verticillatum (L.) All. - Snežnik, 2005
669. Potentilla caulescens L. - Čaven, 2005
670. Primula auricula L. - Čaven, 2005
671. Prunus spinosa L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
672. Pseudolysimachion barrelieri Schott ex Roem. & Schult. subsp. barrelieri - Nanos, 2004
673. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre - Črna prst, 2005
674. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre - Italija, Kopa ned Mangrtskimi jezeri, 2005
675. Pyrola rotundifolia L. - Italija, Julijske Alpe, v zatrepu doline Dunje, 2005
676. Rhamnus catharticus L. - Nanos, 2004
677. Rhamnus fallax Boiss.- Snežnik, 2005
678. Rhamnus fallax Boiss.- Nanos, 2004
679. Rhamnus saxatilis Jacq. - Nanos, 2005
680. Rosa glauca Pourret non Vill. - Nanos, 2004
681. Rosa pendulina L. - Čaven, 2005
682. Rosa pendulina L. - Snežnik, 2005
683. Rosa pendulina L. - Čaven, 2004
684. Ruscus aculeatus L. - pod Prižnico pri Globnem, 2005
685. Ruscus aculeatus L. - Lijak, 2004
686. Ruta divaricata Ten. - pobočja Banjšic nad Fobškim Kalom, 2005
687. Sambucus nigra L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2004
688. Satureja montana L. - Socerb, 2005
689. Saussurea pygmaea (Jacq.) Sprengel - Čez Brežice, 2005
690. Saxifraga squarrosa Sieber - Italija, Dunja, pod Piperjem, 2005
691. Scabiosa graminifolia L. - Čaven, 2005
692. Scabiosa graminifolia L. - Čaven, 2004
693. Scorzonera austriaca Willd - Police nad Rašo, 2005
694. Scorzonera austriaca Willd - Sabotin, 2004
695. Scorzonera humilis L. - Sleme, Banjšice, 2005
696. Scrophularia juratensis Schleicher - pod Viševnikom, 2005
697. Sempervivum tectorum L. - Podrta gora, med Otlico in Colom, 2005
698. Senecio fuchsii C. C. Gmelin - Ljubljana, Besnica, 2004
699. Senecio ovatus (P. Gaertn, B. Mey. & Scherb.) Willd.- Gomila pri Madonih, 2005
701. Serratula tinctoria L. - Korada, 2005
702. Serratula tinctoria L. subsp. macrocephala (Bertol.) Rouy ex Hegi - Porezen, 2004
703. Seseli austriacum (G. Beck) Wohlf. - Podrta gora, med Otlico in Colom, 2005
704. Seseli gouanii Koch - Strmec nad Plavami (Kanalski Kolovrat), 2005
705. Silene alpestris Jacq. - Porezen, 2004
706. Smyrnium perfoliatum L. - Sveto na Krasu, 2004
707. Solidago virgaurea L. - Pokljuka, pod Viševnikom, 2005
708. Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea- Porezen, 2004
709. Sorbus aria (L.) CR. - Reka, nad Poličanko v dolini Idrijce, 2004
710. Sorbus aucuparia L. subsp. aucuparia - Porezen, 2004
711. Spiranthes aestivalis (Poir.) L. C. Rich. - Godičevo, Bloška planota, 2005
712. Spiranthes spiralis (L.) Chevall. - Štjak nad Vipavsko dolino, 2005
713. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. - Čaven, 2005
714. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. - Čaven, 2004
715. Tephroseris crispa (Jacq.) Reichenb. - Čez Brežice, 2005
716. Teucrium scorodonia L. - Cerkno, Lanišče, 2004
717. Thalictrum minus L. - Čaven, 2005
718. Thalictrum minus L. - Čaven, 2004
719. Thalictrum minus L.subsp. saxatile (DC.) Schinz & Keller - Nanos, 2004
720. Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb. - Snežnik, 2005
721. Torillis japonica (Houtt.) DC. - Trtnik, 2005
722. Valeriana supina Ard. - Kanin, 2005
723. Veratrum album L. - Pohorje, Velika Kopa, 2005
724. Veratrum nigrum L. - Ribčev Laz v Bohinju, 2004
725. Viburnum opulus L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004

Collectors of the wild seeds:

dr. Bavcon Jože
Bartol Miloš, dipl. biol.
Cenčič Drago
dr. Dakskobler Igor
Dakskobler Ljudmila
Dolinar Brane
Marinček Alenka, prof. biol.
Senica Marjan
Trčak Branka
Velikonja Elvica
dr. Vreš Brane
prof. dr. Wraber Tone

Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis Sloveniae anno 2005 lecta

Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis Sloveniae anno 2005 lecta



726. Achillea clavenae L.
727. Achillea distans Waldst. & Kit. Ex Willd.
728. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb.
729. Aconitum degenii Gáyer subsp. paniculatum (Archang.) Mucher
730. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. ranunculifolium (Rchb.) Schinz & Keller
731. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. vulparia (Rchb. Ex Spreng.) Nym.
732. Actaea spicata L.
733. Adenophora liliifolia (L.) Bess.
734. Adenostyles glabra (Miller) DC.
735. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
736. Alchemilla velebitica Borbas
737. Alchemilla vulgaris L.
738. Alisma plantago-aquatica L.
739. Allium carinatum L.
740. Allium ericetorum Thore
741. Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak.
742. Allium ursinum L.
743. Allium victorialis L.
744. Alyssum moellendorfianum Ascherson ex G. Beck
745. Alyssum montanum L.
746. Alyssum ovirense A. Kerner
747. Alyssum wulfenianum Bernh. In Willd.
748. Amelanchier ovalis Med.
749. Androsace lactea L.
750. Androsace villosa L.
751. Anemone narcissiflora L.
752. Angelica sylvestris L.
753. Antennaria dioica (L.) Gaertner
754. Anthericum ramosum L.
755. Anthyllis jacquinii Kerner
756. Aquilegia bertolonii Schott
757. Aquilegia einseleana F. W. Schultz
758. Aquilegia kitaibelli Schott
759. Aquilegia nigricans Baumg.
760. Arabis alpina L.
761. Arabis soyeri Reuter & Huet
762. Arabis vochinensis Sprengel
763. Armeria alpina (DC.) Willd.
764. Aruncus dioicus (Walter) Fernald
765. Artemisia campestris L.
766. Asparagus tenuifolius Lam.
767. Asperula aristata L.
768. Asperula taurina L.
769. Asphodelus albus L.
770. Aster alpinus L.
771. Aster amellus L.
772. Aster bellidiastrum (L.) Scop.
773. Aster linosyris (L.) Bernh.
774. Astragalus carniolicus Kern.
775. Astragalus glycyphyllos L.
776. Astrantia bavarica F. W. Schultz
777. Astrantia carniolica Jacq.
778. Astrantia major L.
779. Athamanta cretensis L.
780. Athamanta turbith (L.) Brot. p. p., em. Karsten
781. Aurinia petraea (Ard.) Schur
782. Betonica alopecuros L.
783. Betonica officinalis L.
784. Braya alpina Sternb. & Hoppe
785. Buphthalmum salicifolium L.
786. Bupleurum exaltatum Bieb.
787. Bupleurum petraeum L.
788. Bupleurum ranunculoides L.
789. Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
790. Caltha palustris L.
791. Campanula carpatica Jacq.
792. Campanula cespitosa Scop.
793. Campanula glomerata L.
794. Campanula spicata L.
795. Campanula thyrsoides L.
796. Campanula trachelium L.
797. Cardamine pentaphyllos (L.) Crantz
798. Carduus defloratus L.
799. Carex flava L.
800. Carlina acaulis L.
801. Centaurea alpina L.
802. Centaurea dichroantha A. Kerner
803. Centaurea rupestris L.
804. Centaurea scabiosa L. subsp. fritschii (Hayek) Hayek
805. Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
806. Centaurea uniflora Turra subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens
807. Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
808. Cephalanthera rubra (L.) L. C. Rich.
809. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
810. Cerastium decalvans Schloss. & Vukotin.
811. Cerastium strictum Haenke
812. Cerinthe glabra Miller
813. Chaerophyllum hirsutum L.
814. Chamaenerion angustifolium (L.) Scop.
815. Chamaenerion palustre Scop.
816. Chamaespartium sagittale (L.) P. Gibbs
817. Chenopodium bonus-henricus L.
818. Cirsium erisithales (Jacq.) Scop.
819. Cirsium oleraceum (L.) Scop.
820. Clematis alpina (L.) Miller
821. Clematis recta L.
822. Clinopodium vulgare L.
823. Convallaria majalis L.
824. Coronilla coronata Nathhorst.
825. Coronilla emerus L.
826. Coronilla vaginalis Lam.
827. Cotoneaster integerrimus Med.
828. Cotoneaster tomentosus (Ait.) Lindl.
829. Crepis aurea (L.) Cass.
830. Crepis kerneri Rech. fil.
831. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. albiflorus (Kit.) Ascherson & Graebner
832. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. vernus
833. Cypripedium calceolus L.
834. Cytisus pseudoprocumbens Markgr.
835. Dactylorhiza maculata (L.) Soó
836. Daphne alpina L.
837. Dianthus alpinus L.
838. Dianthus barbatus L.
839. Dianthus liburnicus Bartl.
840. Dianthus monspessulanus L.
841. Dianthus petraeus Waldst. & Kit.
842. Dianthus sanguineus Vis.
843. Dianthus sternbergii Sieber
844. Dianthus sylvestris Wulfen
845. Dictamnus albus L.
846. Digitalis grandiflora Miller
847. Digitalis laevigata Waldst. & Kit.
848. Doronicum austriacum Jacq.
849. Doronicum grandiflorum Lam.
850. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.
851. Draba aizoides L.
852. Draba tomentosa Clairv.
853. Dryas octopetala L.
854. Echinops exaltatus Schrader
855. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman
856. Epilobium montanum L.
857. Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser
858. Epipactis helleborine (L.) Crantz
859. Epipactis palustris (L.) Crantz
860. Erigeron droebachiensis O. F. Mueller
861. Erinus alpinus L.
862. Eryngium alpinum L.
863. Eryngium amethystinum L.
864. Euonymus latifolia (L.) Mill.
865. Eupatorium cannabinum L.
866. Euphorbia angulata Jacq.
867. Filipendula vulgaris Moench
868. Frangula rupestris (Scop.) Schur
869. Fumana procumbens (Dun.) Gren. & Godr.
870. Galanthus nivalis L.
871. Galium boreale L.
872. Galium purpureum L.
873. Galium sylvaticum L.
874. Genista germanica L.
875. Genista januensis Viv.
876. Genista radiata (L.) Scop.
877. Genista sylvestris Scop.
878. Gentiana angustifolia Vill.
879. Gentiana asclepiadea L.
880. Gentiana cruciata L.
881. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck
882. Gentianella germanica (Willd.) E. F. Warburg in Clapham, Tutin & E. F. Warburg
883. Geranium argenteum L.
884. Geranium macrorrhizum L.
885. Geranium nodosum L.
886. Geranium pratense L.
887. Geranium sanguineum L.
888. Geum molle Vis. & Pančić
889. Geum montanum L.
890. Geum rivale L.
891. Geum speciosum Alboff
892. Gladiolus illyricus Koch
893. Globularia cordifolia L.
894. Globularia nudicaulis L.
895. Globularia punctata Lapeyr.
896. Grafia golaka (Hacq.) Rchb.
897. Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
898. Gymnadenia odoratissima (L.) L. C. Rich.
899. Gypsophila repens L.
900. Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.
901. Helianthemum grandiflorum (Scop.) Lam. & DC.
902. Hemerocallis lilioasphodelus L.
903. Hieracium gymnocephalum Griseb. ex Pant.
904. Hieracium murorum L.
905. Hieracium pilosum Schleicher ex Froelich in DC.
906. Hieracium porrifolium L.
907. Hippocrepis comosa L.
908. Hladnikia pastinacifolia Rchb.
909. Homogyne sylvestris Cass.
910. Horminum pyrenaicum L.
911. Hypericum perforatum L.
912. Hypochoeris maculata L.
913. Inula ensifolia L.
914. Inula spiraeifolia L.
915. Iris sibirica L.
916. Jovibarfba hirta (L.) Opiz
917. Kernera saxatilis (L.) Reichenb.
918. Knautia drymeia Heuffel
919. Knautia fleischmannii (Hladnik ex Reichenb.) Pacher
920. Knautia illyrica G. Beck
921. Lamium orvala L.
922. Laserpitium siler L.
923. Lathyrus laevigatus (W. & K.) Fritsch
924. Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke subsp. varius (C. Koch) P. W. Ball
925. Lathyrus pratensis L.
926. Lathyrus vernus (L.) Bernh.
927. Lembotropis nigricans (L.) Griseb.
928. Leontodon hispidus L.
929. Leontopodium alpinum Cass.
930. Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC.
931. Leucanthemum lithopolitanicum (E. Mayer) Polatschek
932. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer
933. Ligusticum seguieri (Jacq.) Koch
934. Lilium bulbiferum L.
935. Linaria alpina (L.) Miller
936. Linum julicum Hayek
937. Linum narbonense L.
938. Listera ovata (L.) R. BR.
939. Lithospermum officinale L.
940. Lonicera xylosteum L.
941. Lunaria rediviva L.
942. Luzula sylvatica (Huds.) Gaud.
943. Lychnis flos-cuculi L.
944. Lysimachia punctata L.
945. Lysimachia vulgaris L.
946. Lythrum salicaria L.
947. Maianthemum bifolium L.
948. Medicago pironae Vis.
949. Mentha longifolia (L.) Hudson
950. Meum athamanticum Jacq.
951. Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch
952. Minuartia capillacea (All.) Graebn.
953. Minuartia gerardii (Willd.) Hayek
954. Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch
955. Muscari botryoides (L.) Miller
956. Myosotis alpestris Schmidt
957. Myrrhis odorata (L.) Scop.
958. Narcissus poeticus L. subsp. radiiflorus (Salisb.) Baker
959. Nigritella rhellicani Teppner & Klein
960. Omphalodes verna Moench
961. Orchis militaris L.
962. Ornithogalum comosum L.
963. Ornithogalum pyrenaicum L.
964. Oxyria digyna (L.) Hill
965. Oxytropis jacquinii Bunge
966. Paederota bonarota (L.) L.
967. Paederota lutea Scop.
968. Paeonia mascula (L.) Mill.
969. Paeonia officinalis L.
970. Papaver alpinum L. subsp. ernesti-mayeri Markgraf
971. Papaver alpinum L. subsp. kerneri (Hayek) Fedde
972. Paris quadrifolia L.
973. Parnassia palustris L.
974. Peltaria alliacea Jacq.
975. Petasites albus (L.) Gaertner
976. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
977. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch
978. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch
979. Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr.
980. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench
981. Peucedanum schottii Bess.
982. Peucedanum verticillare (L.) Koch
983. Phyteuma spicatum L. subsp. coeruleum R. Schultz
984. Phyteuma spicatum L. subsp. spicatum
985. Pimpinella major (L.) Huds.
986. Pinguicula alpina L.
987. Pinguicula vulgaris L.
988. Plantago alpina L.
989. Polemonium caeruleum L.
990. Polygonatum multiflorum (L.) All.
991. Polygonatum odoratum (Miller) Druce
992. Polygonum bistorta L.
993. Polygonum viviparum L.
994. Potentilla alba L.
995. Potentilla carniolica A. Kerner
996. Potentilla caulescens L.
997. Potentilla clusiana Jacq.
998. Potentilla micrantha Ram. ex DC.
999. Prenanthes purpurea L.
1000. Primula auricula L.
1001. Primula elatior (L.) Hill
1002. Primula farinosa L.
1003. Primula halleri J. F. Gmelin
1004. Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Lüdi in Hegi
1005. Primula x venusta Host
1006. Pritzelago alpina (L.) O. Kuntze
1007. Prunella vulgaris L.
1008. Pseudofumaria alba (Miller) Lidén
1009. Pseudolysimachion barrelieri Schott ex Roem. & Schult.
1010. Ranunculus hybridus Biria
1011. Ranunculus platanifolius L.
1012. Ranunculus traunfellneri Hoppe
1013. Reseda lutea L.
1014. Rhodiola rosea L.
1015. Rhododendron ferrugineum L.
1016. Rhododendron hirsutum L.
1017. Rhodothamnus chamaecistus (L.) Reichenb.
1018. Rumex nivalis Hegetschw.
1019. Ruta divaricata Ten.
1020. Salvia glutinosa L.
1021. Salvia verticillata L.
1022. Sanguisorba officinalis L.
1023. Sanicula europaea L.
1024. Saponaria officinalis L.
1025. Satureja montana L. subsp. variegata (Host) P. W. Ball
1026. Satureja subspicata Bartl. ex Vis. subsp. liburnica Šilić
1027. Saxifraga burseriana L.
1028. Saxifraga crustata Vest
1029. Saxifraga cuneifolia L.
1030. Saxifraga hostii Tausch
1031. Saxifraga paniculata Miller
1032. Saxifraga rotundifolia L.
1033. Scabiosa caucasica Bieb.
1034. Scabiosa graminifolia L.
1035. Scabiosa hladnikiana Host
1036. Scabiosa lucida Vill.
1037. Scabiosa silenifolia Waldst. & Kit.
1038. Sedum album L.
1039. Sedum dasyphyllum L.
1040. Senecio abrotanifolius L.
1041. Senecio doronicum L.
1042. Senecio fuchsii C. C. Gmelin
1043. Serratula tinctoria L. subsp. macrocephala (Bertol.) Rouy ex Hegi
1044. Serratula tinctoria L. subsp. tinctoria
1045. Seseli gouanii Koch
1046. Sibirea croatica Degen
1047. Silene alpestris Jacq.
1048. Silene dioica (L. em. Mill.) Clairv.
1049. Silene hayekiana Handel-Mazzetti & Janchen
1050. Silene latifolia Poiret
1051. Silene nutans L.
1052. Silene pusilla Waldst. & Kit.
1053. Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill
1054. Soldanella minima Hoppe
1055. Solidago virgaurea L. subsp. minuta (L.) Arcangeli
1056. Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea
1057. Spiraea decumbens Koch
1058. Stachys sylvatica L.
1059. Succisa pratensis Moench
1060. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip.
1061. Taxus baccata L.
1062. Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
1063. Tephroseris crispa (Jacq.) Reichenb.
1064. Teucrium chamaedrys L.
1065. Teucrium montanum L.
1066. Thalictrum aquilegiifolium L.
1067. Thalictrum minus L.
1068. Thlaspi praecox Wulfen
1069. Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.
1070. Trifolium alpestre L.
1071. Trifolium badium Schreb.
1072. Trifolium montanum L.
1073. Trifolium rubens L.
1074. Trollius europaeus L.
1075. Tussilago farfara L.
1076. Valeriana montana L.
1077. Valeriana officinalis L.
1078. Valeriana supina Ard.
1079. Valeriana tripteris L.
1080. Veronica aphylla L.
1081. Veronica fruticans Jacq.
1082. Veronica jacquinii Baumg.
1083. Veronica urticifolia Jacq.
1084. Viburnum opulus L.
1085. Vicia oroboides Wulf.
1086. Vincetoxicum hirundinaria Medicus

Curator: dr. Nada Praprotnik
Hortulani: Jože Završnik & dipl. inž. agr. in hort. Klemen Završnik

Alpski botanični vrt Juliana v Trenti je odprt od 1. maja do 30. septembra vsak dan od 8.30 do 18.30.

Informacije o vrtu posreduje Prirodoslovni muzej Slovenije, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:

tel.: + 386 1 241 09 40
fax.: + 386 1 241 09 53
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

spletna stran: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html


The "Juliana" botanical garden in the Trenta valley is open daily from 8.30 to 18.30 between May 1st and September 30th.

For any information on the garden please contact the Slovene Museum of Natural History, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:

Tel.: + 386 1 241 09 40
fax.: + 386 1 241 09 53
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

website: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html


Botanični vrt Univerze v Ljubljani
Ižanska cesta 15
SI-1000 Ljubljana
Slovenija


Desiderata 2005








Your address:
















In response to the International Convention on Biological Diversity (Rio de Janeiro,1992), the Hortus Botanicus Universitatis Labacensis supplies the seeds requested as laid down in the present Convention.

I agree to comply with the conditions above.


Signature _______________________ Date ________________________





Please return this order form with numbers you wish to receive!

 

Zadnja sprememba: Sreda 13. November 2019, 5:46.
© 2019 BOTANIČNI VRT