Index seminum anno 2004 collectorum

Hortus botanicus Universitatis Labacensis Slovenia

 

 

V zbirki in seznamu semen za leto 2004 je zastopanih 1261 vrst rastlin!

Botanični vrtovi, arboretumi in podobne ustanove lahko semena naročajo zastonj.

Omejite število vrst pri naročilu na največ 25!

 

Oznake v seznamu:

  • Številka pred imenom vrste je kataloška številka, ki jo navedete v naročilu

  • Z znakom * so označena semena nabrana na rastlinah gojenih v rastlinjaku.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Index seminum anno 2004 collectorum

CONIFEROPHYTINA

Cupressaceae
1. Chamaecyparis lawsoniana (A.Murray) Parl.
2. Thuja occidentalis L.

Ginkgoaceae
3. Ginkgo biloba L.

Pinaceae
4. Pinus mugo Turra.
5. Tsuga canadensis (L.) Carriere

Taxaceae
6. Taxus baccata L.

Taxodiaceae
7. Metasequoia glyptostroboides Hu & Cheng


MAGNOLIOPHYTINA

Acanthaceae
8. Acanthus balcanicus Heywood & Richardson
9. Ruellia humilis Nutt.
10. Ruellia strepens L.

Aceraceae
11. Acer campestre L.
12. Acer ginnala Maxim.
13. Acer negundo L.
14. Acer obtusatum L.
15. Acer palmatum Thunb.
16. Acer pseudoplatanus L.

Actinidiaceae
17. Actinidia melanandra Franch.

Aizoaceae
18. Tetragonia tetragonioides (Pall.) Kuntze

Alismataceae
19. Alisma plantago-aquatica L.

Alliaceae
20. Allium angulosum L.
21. Allium ericetorum Thore
22. Allium schoenoprasum L. subsp. schoenoprasum
23. Allium senescens L.
24. Allium sibiricum
25. Allium ursinum L.

Amaranthaceae
26. Froelichia gracilis Moq.
27. Gomphrena globosa L.

Amaryllidaceae
28. Galanthus nivalis L.

Anacardiaceae
29. Cotinus coggygria Scop.
30. Rhus verniciflua Stokes
31. Rhus vernix L.

Apiaceae
32. Anethum graveolens L.
33. Astrantia major L.
34. Athamanta turbith (L.) Brot. subsp. haynaldii (Borbas & Uechtr.) Tutin
35. Athamanta turbith (L.) Brot. subsp. turbith
36. Chaerophyllum hirsutum L.
37. Conium maculatum L.
38. Daucus carota L.
39. Eryngium amethystinum L.
40. Eryngium giganteum Bieb.
41. Foeniculum vulgare Mill.
42. Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
43. Heracleum mantegazzianum Somm. & Levier
44. Myrrhis odorata (L.) Scop.
45. Pastinaca sativa L.
46. Pastinaca sativa L. var. fleischmanni (Hladnik) Burn.
47. Petroselinum crispum (Mill.) A.W.Hill
48. Peucedanum aegopodioides (Boiss.) Vandas
49. Peucedanum coriaceum Rchb.
50. Peucedanum officinale L.
51. Peucedanum schottii Bess.
52. Peucedanum verticillare (L.) Koch
53. Scandix brachycarpa
54. Smyrnium perfoliatum L.

Apocynaceae
55. Amsonia tabernaemontana Walt.

Aquifoliaceae
56. Ilex aquifolium L.

Araceae
57. Arum italicum Mill.
58. Calla palustrisL.

Araliaceae
59. Acanthopanax sieboldianus Mak.
60. Hedera helix L.

Asclepiadaceae
61. Asclepias syriaca L.

Asphodelaceae
62. Asphodeline liburnica Rchb.
63. Asphodelus albus L.
64. Hemerocallis lilioasphodelus L.

Asteraceae
65. Ageratum houstonianum Mill.
66. Ambrosia trifida L.
67. Anthemis nobilis L.
68. Anthemis tinctoria L.
69. Arctium lappa L.
70. Aster amellus L.
71. Aster linosyris (L.) Bernh.
72. Bidens tripartita L.
73. Buphthalmum salicifolium L.
74. Calendula arvensis L.
75. Calendula officinalis L.
76. Callistephus chinensis (L.) Ness
77. Carduus nutans L.
78. Carlina vulgaris L. subsp. brevibracteata (Andrae) K. Werner
79. Carthamus lanatus L.
80. Centaurea cyanus L.
81. Centaurea dichroantha A. Kerner
82. Cirsium vulgare (Savi) Tenore
83. Cnicus benedictus L.
84. Coreopsis grandiflora Nutt.
85. Coreopsis verticillata L.
86. Cosmos bipinnatus L.
87. Cosmos sulphureus Cav.
88. Crupina vulgaris Cass.
89. Echinacea purpurea (L.) Moench
90. Echinops exaltatus Schrader
91. Emilia coccinea Sweet
92. Erigeron alpinus L.
93. Eupatorium aromaticum L.
94. Eupatorium cannabinum L.
95. Eupatorium purpureum L.
96. Helenium autumnale L.
97. Helianthus annuus L.
98. Helichrysum bracteatum (Vent.) Andrews
99. Helichrysum italicum (Roth) G. Don fil.
100. Inula ensifolia L.
101. Inula germanica L.
102. Inula helenium L.
103. Inula hirta L.
104. Inula magnifica L.
105. Inula spiraeifolia L.
106. Iva xanthifolia Nutt.
107. Liatris spicata (L.) Willd.
108. Matricaria perforata Merat
109. Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
110. Rudbeckia laciniata L.
111. Santolina chamaecyparissus L.
112. Senecio fuchsii C. C. Gmelin
113. Serratula lycopifolia (Vill.) A. Kern.
114. Serratula radiata (Waldst. & Kit.) Bieb. subsp. radiata
115. Sigesbeckia orientalis L.
116. Silphium integrifolium Michx.
117. Silphium perfoliatum L.
118. Silybum marianum (L.) Gaertn.
119. Solidago canadensis L.
120. Solidago gigantea Aiton
121. Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich
122. Tagetes patula L.
123. Tagetes tenuifolia Cav.
124. Tanacetum vulgare L.
125. Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
126. Xeranthemum cylindraceum Sibth.& Smith
127. Zinnia elegans Jacq.
128. Zinnia pauciflora L.

Balsaminaceae
129. Impatiens balsamina L.
130. Impatiens parviflora DC.

Basellaceae
131. Basella alba L.
132. Basella rubra L.

Berberidaceae
133. Berberis julianae Schneid.
134. Podophyllum emodi Wall.

Betulaceae
135. Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
136. Alnus incana (L.) Moench
137. Betula humilis Schr.
138. Betula pubescens Ehrh.

Bignoniaceae
139. Catalpa bignonioides Walt.

Boraginaceae
140. Anchusa officinalis L.
141. Borago officinalis L.
142. Cerinthe minor L.
143. Echium vulgare L.
144. Lithospermum officinale L.
145. Nonea lutea (Lam.) Rchb.
146. Solenanthus scardicus Bornm.
147. Symphytum officinale L.

Brassicaceae
148. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
149. Alyssoides sinuata (L.) Med.
150. Alyssoides utriculata (L.) Med.
151. Alyssum alyssoides (L.) L.
152. Alyssum idaeum Boiss. & Heldr.
153. Alyssum montanum L.
154. Aurinia petraea ((Ard.) Schur.
155. Arabis muralis Bertol.
156. Arabis turrita L.
157. Aurinia saxatilis (L.) Desv.
158. Barbarea vulgaris L.
159. Berteroa incana (L.) DC.
160. Biscutella laevigata L.
161. Brassica rapa L. subsp. oleifera DC.
162. Bunias orientalis L.
163. Camelina sativa (L.) Crantz
164. Cardamine impatiens L.
165. Degenia velebitica (Degen) Hayek
166. Erysimum comatum Pančić
167. Fibigia clypeata (L.) Med.
168. Fibigia eriocarpa (DC.) Boiss.
169. Hesperis candida Kit.
170. Isatis tinctoria L.
171. Lepidium sativum L.
172. Lunaria rediviva L.
173. Peltaria alliacea Jacq.
174. Raphanus sativus L. var. sativus
175. Sisymbrium strictissimum L.

Buxaceae
176. Buxus sempervirens L.

Caesalpiniaceae
177. Cercis siliquastrum L.
178. Gleditsia triacanthos L.

Campanulaceae
179. Campanula poscharskyana Deg.
180. Legousia speculum-veneris (L.) Chaix.
181. Platycodon grandiflorum DC.
182. Symphyandra hofmannii Pant.

Cannabaceae
183. Cannabis sativa L.
184. Humulus lupulus L.

Cannaceae
185. Canna generalis

Capparidaceae
186. Cleome spinosa Jacq.
187. Cleome violacea L.

Caprifoliaceae
188. Kolkwitzia amabilis Graebn.
189. Lonicera alpigena L.
190. Lonicera maackii (Rupr.) Maxim.
191. Symphoricarpos albus (L.) Blake
192. Weigela hortensis C. A. Mey

Carpinaceae
193. Carpinus betulus L.
194. Carpinus orientalis Mill.
195. Ostrya carpinifolia Scop.

Caryophyllaceae
196. Agrostemma githago L.
197. Arenaria procera Spreng. ex Hornem.
198. Cerastium sylvaticum Waldst. & Kit.
199. Dianthus armeria L.
200. Dianthus gratianopolitanus Vill.
201. Dianthus knappii (Pant.) Ascherson & Kanitz
202. Dianthus monspessulanus L.
203. Dianthus sylvestris Wulfen
204. Dianthus tergestinus (Rchb.) Kerner
205. Gypsophila repens L.
206. Gypsophila scorzonerifolia (Ser.) DC.
207. Lychnis alpina L.
208. Lychnis viscaria L.
209. Minuartia laricifolia (L.) Schinz & Thell.
210. Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball & Heyw.
211. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
212. Saponaria officinalis L. var. flore-pleno Hort.
213. Scleranthus annuus L.
214. Silene alpestris Jacq.
215. Silene armeria L.
216. Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill

Celastraceae
217. Celastrus orbiculatus Thunb.
218. Euonymus europaea L.
219. Euonymus latifolia (L.) Mill.

Cercidiphyllaceae
220. Cercidiphyllum japonicum Sieb. & Zucc.

Chenopodiaceae
221. Bassia scoparia (L.) A. J. Scott
222. Chenopodium bonus-henricus L.
223. Salsola kali L.

Cichoriaceae
224. Cichorium intybus L.
225. Crepis biennis L.
226. Crepis pannonica (Jacq.) C. Koch
227. Crepis slovenica Holub
228. Crepis zacintha (L.) Babcock
229. Gynura cernua Benth.
230. Hedypnois cretica (L.) Dum.-Courset
231. Hieracium aurantiacum L.
232. Hieracium bupleuroides C. C. Gmelin
233. Hieracium lanatum Vill.
234. Hieracium lasiophyllum Koch
235. Leontodon hispidus L. subsp. brumatii (Schiede ex Reichenb.) T. Wraber
236. Mycelis muralis (L.) Dumort.
237. Sonchus palustris L.
238. Tragopogon balcanicus Velen.
239. Tragopogon pratensis L. subsp. orientalis (L.) Čelak.
240. Tragopogon pterodes Pančić
241. Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt

Colchicaceae
242. Colchicum autumnale L.

Convallariaceae
243. Convallaria majalis L.
244. Polygonatum latifolium (Jacq.) Desf.
245. Polygonatum multiflorum (L.) All.

Convolvulaceae
246. Ipomoea purpurea Roth

Cornaceae
247. Cornus mas L.
248. Cornus sanguinea L.

Corylaceae
249. Corylus avellana L.

Crassulaceae
250. Sedum aizoon L.
251. Sedum kamtschaticum Fisch. & Mey.
252. Sedum maximum (L.) Hoffm.
253. Sempervivum tectorum L.

Cucurbitacae
254. Bryonia dioica Jacq.
255. Ecballium elaterium (L.) Rich.

Cyperaceae
256. Carex alba L.
257. Carex flacca Schreb.
258. Carex grayi Carey
259. Carex limosa L.
260. Carex pseudocyperus L.
261. * Cyperus alternifolius L.

Datiscaceae
262. Datisca cannabina L.

Davidiaceae
263. Davidia involucrata Baill.

Dioscoreaceae
264. Dioscorea balcanica Košanin
265. Dioscorea batatas Decne.

Dipsacaceae
266. Cephalaria gigantea (Ledeb.) Bobrov
267. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
268. Dipsacus laciniatus L.
269. Dipsacus pilosus L.
270. Knautia fleischmannii (Hladnik ex Reichenb.) Pacher
271. Scabiosa atropurpurea L.
272. Scabiosa columbaria L.
273. Scabiosa graminifolia L.
274. Scabiosa hladnikiana Host

Ebenaceae
275. Diospyros virginiana L.

Elaeagnaceae
276. Elaeagnus multiflora Thunb.

Euphorbiaceae
277. Mercurialis annua L.
278. Ricinus communis L.

Fabaceae
279. Anthyllis vulneraria L.
* 280. Arachis hypogaea L.
281. Astragalus falcatus
282. Baptisia australis R. Br.
283. Colutea orientalis Mill.
284. Coronilla vaginalis Lam.
285. Desmodium canadense (L.) DC.
286. Dolichos lablab L.
287. Galega officinalis L.
288. Glycine max (L.) Merr. 'Lutea'
289. Glycine max (L.) Merr. 'Nigra'
290. Glycyrrhiza echinata L.
291. Laburnum alpinum (Mill.) Presl.
292. Laburnum alschingeri (Vis.) C. Koch
293. Laburnum anagyroides Med.
294. Lotus ornithopodioides L.
295. Lupinus polyphyllus Lindl.
296. Medicago lupulina L.
297. Phaseolus coccineus L.
298. Phaseolus lunatus L.
299. Securigera securidaca (L.) Deg. & Dörtl.
300. Tetragonolobus purpureus Moench
301. Thermopsis montana Nutt. ex Torr. & A.Gray
302. Trifolium incarnatum L.
303. Trifolium repens L.
304. Trigonella caerulea (L.) Ser.

Fumariaceae
305. Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
306. Corydalis lutea (L.) DC.
307. Corydalis ochroleuca Koch
308. Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida

Gentianaceae
309. Centaurium erythraea Rafn

Geraniaceae
310. Geranium macrorrhizum L.
311. Geranium pratense L.
312. Geranium robertianum L.
313. Geranium sanguineum L.
314. Geranium thunbergii Lindl. & Paxton

Hamamelidaceae
315. Corylopsis spicata Siebold & Zucc.
316. Hamamelis japonica Sieb. & Zucc.
317. Hamamelis mollis Oliv.
318. Hamamelis virginiana L.

Hyacinthaceae
319. Bellevalia romana (L.) Reichenb.
320. Ornithogalum sphaerocarpum A. Kern.

Hydrangeaceae
321. Hydrangea paniculata Siebold
322. Hydrangea petiolaris Siebold & Zucc.

Hypericaceae
323. Hypericum calycinum L.
324. Hypericum kalmianum L.
325. Hypericum olympicum L.
326. Hypericum tetrapterum Fries

Iridaceae
327. Crocus vernus(L.) Hill. subsp. albiflorus(Kit.) Ascherson & Graebner
328. Crocus vernus(L.) Hill. subsp. vernus
329. Iris graminea L.
330. Iris pseudacorus L.
331. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber
332. Iris sibirica L. subsp. sibirica

Juglandaceae
333. Carya ovata (Mill.) K. Koch
334. Pterocaria fraxinifolia (Poir.) Spach
335. Juglans cinerea L.
336. Juglans nigra L.

Juncaceae
337. Juncus conglomeratus L.
338. Juncus inflexus L.
339. Luzula luzuloides (Lam.) Dandy & Wilm.

Lamiaceae
340. Ballota rupestris (Biv.) Vis.
341. Betonica alopecuros L.
342. Betonica officinalis L.
343. Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
344. Horminum pyrenaicum L.
345. Hyssopus officinalis L.
346. Lavandula angustifolia Mill.
347. Leonurus cardiaca L.
348. Lycopus europaeus L.
349. Melissa officinalis L.
350. Mentha aquatica L.
351. Micromeria dalmatica Benth.
352. Monarda didyma L.
353. Nepeta grandiflora Bieb.
354. Ocimum basilicum L.
355. Perilla frutescens (L.) Britton
356. Phlomis tuberosa L.
357. Physostegia virginiana (L.) Benth.
358. Salvia coccinea L.
359. Salvia glutinosa L.
360. Salvia officinalis L.
361. Salvia sclarea L.
362. Satureja montana L. subsp. variegata (Host.) P. W. Ball
363. Scutellaria alpina L.
364. Scutellaria altissima L.
365. Stachys germanica L.
366. Stachys sieboldii Miq.
367. Teucrium arduini L.
368. Teucrium chamaedrys L.

Lardizabalaceae
369. Decaisnea fargesii Franch.

Liliaceae
370. * Asparagus sprengeri Regel.
371. Danae racemosa (L.) Moench
372. Fritillaria meleagris L.
373. Galtonia candicans (Bak.) Decne.
374. Galtonia princeps Decne.
375. Hosta ventricosa (Salisb.) Stearn
376. Lilium regale Wils.

Linaceae
377. Linum usitatissimum L.

Loasaceae
378. Blumenbachia insignis Schrad.

Lobeliaceae
379. Lobelia siphilitica L.

Lythraceae
380. Cuphea lanceolata Ait.
381. Cuphea procumbens Cav.
382. Lythrum salicaria L.
383. * Nesaea myrtifolia Desf. Ex A.St.Hil.

Malvaceae
384. Abutilon theophrasti Med.
385. Alcea rosea L.
386. Althaea taurinensis DC.
* 387. Gossypium arboreum L.
* 388. Gossypium hirsutum L.
* 389. Hibiscus esculentus L.
390. Hibiscus cannabinus L.
391. Hibiscus moscheutos L. var. roseus
392. Modiola caroliniana (L.) G. Don f.
393. Sida napaea Cav.

Martyniaceae
394. Proboscidea lousianica (Mill.) Thell.

Melanthiaceae
395. Veratrum album L.

Mimosaceae
* 396. Mimosa pudica L.

Moraceae
397. Maclura pomifera (Raf.) Schneid.

Nyctaginaceae
398. Mirabilis jalapa L.
399. Oxybaphus floribundus Choisy

Oleaceae
400. Chionanthus virginicus L.
401. Fraxinus ornus L.
402. Jasminum fruticans L.
403. Ligustrum ibota Sieb. & Zucc.
404. Syringa josikaea Jacq.f.
405. Syringa villosa Vahl

Onagraceae
406. Circaea lutetiana L.
407. Gaura biennis L.
408. Lopezia racemosa Cav.
409. Oenothera biennis L.
410. Oenothera rosea Sol.

Orchidaceae
411. Cypripedium calceolus L.

Paeoniaceae
412. Paeonia delavayi Franch.
413. Paeonia lactiflora Pall.
414. Paeonia officinalis L.
415. Paeonia rockii (S.G. Saw. & L.A. Lauener) T. Hong & J.J. Li
416. Paeonia romanica Brandz.
417. Paeonia tenuifolia L.
418. Paeonia wittmanniana Hartw.

Papaveraceae
419. Chelidonium majus L.
420. Glaucium flavum L.
421. Meconopsis cambrica (L.) Vig.
422. Papaver rhoeas L.

Pedaliaceae
* 423. Sesamum indicum L.

Philadelphaceae
424. Deutzia purpurascens Rehder
425. Deutzia scabra Thunb.
426. Philadelphus coronarius L.

Phytolaccaceae
427. Phytolacca acinosa Roxb.
428. Phytolacca americana L.

Pittosporaceae
* 429. Pittosporum tobira Dryand.

Plumbaginaceae
430. Limonium latifolium Moench

Poaceae
431. Achnantherum calamagrostis (L.) P. Beauv.
432. Andropogon gerardi Vitm.
433. Avena sativa L.
434. Avena sterilis L.
435. Briza maxima L.
436. Coix lacrima-jobi L.
437. Hordeum jubatum L.
438. Lagurus ovatus L.
439. Melica ciliata L.
440. Miscanthus sinensis Anderss.
441. Molinia caerulea (L.) Moench subsp. caerulea
442. Phragmites australis (Cav.) Trin.ex Steud.
443. Piptatherum virescens (Trin.) Boiss.
444. Triticum spelta L.
445. Zea mays L.

Polemoniaceae
446. Collomia linearis Nutt.
447. Gilia capitata Sims.
448. Gilia rubra A. Heller
449. Gilia tricolor Benth.
450. Phlox paniculata L.
451. Polemonium caeruleum L.

Polygonaceae
452. Fagopyrum esculentum Moench
453. Fagopyrum tataricum (L.) Gaertn.
454. Fallopia japonica (Houtt.) Ronse Decraene

Portulacaceae
455. Calandrinia compressa DC.
456. Portulaca oleracea L. subsp. oleracea

Primulaceae
457. Anagallis arvensis L.
458. Primula veris L. subsp. veris
459. Lysimachia ciliata L.

Ranunculaceae
460. Aguilegia nigricans Baumg.
461. Anemone hupehensis Lemoine var. japonica (Thunb.) Bowles & Stearn
462. Anemone ranunculoides L.
463. Caltha palustris L.
464. Clematis integrifolia L.
465. Clematis recta L.
466. Clematis tanguitica Korsch
467. Delphinium elatum L.
468. Eranthis hyemalis (L.) Salisb.
469. Helleborus cyclophyllus Boiss.
470. Nigella damascena L.
471. Pulsatilla rubra (Lam.) Delarbre
472. Ranunculus arvensis L.
473. Ranunculus gramineus L.
474. Ranunculus millefoliatus Vahl.
475. Ranunculus psilostachys Griseb.

Rhamnaceae
476. Rhamnus catharticus L.
477. Rhamnus fallax Boiss.

Rosaceae
478. Agrimonia eupatoria L.
479. Agrimonia procera Wallr.
480. Aronia melanocarpa (Michx.) Ell.
481. Aruncus dioicus (Walter) Fernald
482. Cotoneaster affinis DC.
483. Cotoneaster bullatus Bois.
484. Cotoneaster horizontalis Decne.
485. Cotoneaster integerrimus Med.
486. Crataegus crus-galli L.
487. Crataegus monogyna Jacq.
488. Duchesnea indica (Andr.) Focke
489. Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
490. Filipendula vulgaris Moench
491. Geum coccineum Sibt. & Sm.
492. Geum pallidum Fisch. & Mey.
493. Geum rivale L.
494. Geum urbanum L.
495. Physocarpus opulifolius (L.) Maxim.
496. Potentilla nivea L.
497. Potentilla pedata Nestler
498. Potentilla recta L.
499. Rhodotypos scandens (Thunb.) Makino
500. Rosa glauca Pourret non Vill.
501. Rosa multiflora Thunb.
502. Rosa pendulina L.
503. Rosa rugosa Thunb.
504. Sibiraea altaiensis (Laxm.) Schneid. var. croatica (Degen) G. Beck
505. Spiraea japonica L.
506. Stephanandra tanakae Franch.
507. Stranvaesia davidiana Decne.

Rubiaceae
508. Asperula tinctoria L.

Rutaceae
509. Phellodendron amurense Rupr.
510. Poncirus trifoliata (L.) Raf.
511. Ptelea trifoliata L.
512. Ruta graveolens L.
513. Zanthoxylum americanum Mill.
514. Zanthoxylum simulans Hance

Sambucaceae
515. Viburnum sargentii Koehne.

Sapindaceae
516. Cardiospermum halicacabum L.
517. Koelreuteria paniculata Laxm.

Saxifragaceae
518. Heuchera americana L.
519. Saxifraga rotundifolia L.
520. Tellima grandiflora (Pursh) Dougl.

Scrophulariaceae
521. Alonsoa acutifolia Ruiz & Pav.
522. Antirrhinum majus L.
523. Cymbalaria muralis Gaertner, Meyer & Scherbius
524. Digitalis grandiflora Mill.
525. Digitalis laevigata Waldst. & Kit.
526. Digitalis purpurea L.
527. Erinus alpinus L.
528. Linaria purpurea (L.) Mill.
529. Linaria vulgaris Miller
530. Mimulus guttatus Fischer ex DC.
531. Penstemon difusus Dougl.
532. Pseudolysimachion longifolium (L.) Opiz
533. Verbascum densiflorum Bertol.
534. Veronicastrum virginicum (L.) Farw.

Solanaceae
535. Atropa belladonna L.
536. Browallia demissa L.
537. Datura innoxia Mill.
538. Datura stramonium L.
539. Datura stramonium L.
540. Lycium chinense Mill.
541. Nicandra physaloides (L.) Gaertn.
542. Nicotiana rustica L.
543. Nicotiana tabacum L.
544. Physalis peruviana L.
545. Saracha jaltomata Schlecht.
546. Scopolia carniolica Jacq.
547. Solanum nigrum L.

Staphyleaceae
548. Staphylea pinnata L.

Styracaceae
549. Halesia carolina L.
550. Pterostyrax hispida Sieb. & Zucc.

Tiliaceae
551. Tilia platyphyllos Scop.

Tropaeolaceae
552. Tropaeolum majus L.

Typhaceae
553. Typha latifolia L.
554. Typha laxmannii Lepech.

Ulmaceae
555. Celtis occidentalis L.
556. Zelkova carpinifolia (Pall.) K. Koch

Urticaceae
557. Parietaria officinalis L.
558. Urtica dioica L.

Verbenaceae
559. Callicarpa bodinieri Lev .var. giraldii Rehd.
560. Lantana camara L.
561. Lantana viburnoides Vahl
562. Vitex agnus-castus L.

Vitaceae
563. Vitis sylvestris C. Gmelin

Zingiberaceae
* 564. Zingiber officinale Rosc.



Horti Praefectus: dr. Jože Bavcon
Seminum Curator: Janja Makše



Semina e plantis spontaneis in loco natali anno 2004 et 2003 lecta

565. Abutilon theophrasti Med. - Otoško polje, 2004
566. Acer pseudoplatanus L. - Kuhinja, 2003
567. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle - Porezen, 2004
568. Actea spicata L. - Čaven, 2004
569. Adenostyles glabra (Miller) DC. - Porezen, 2004
570. Alisma plantago-aquatica L. - Bela krajina, Velika loza, 2003
571. Allium carinatumL. subsp. pulchellum Bonnier & Layens - Čaven, 2004
572. Allium ericetorum Thore - Čaven, 2004
573. Allium ericetorum Thore - Čaven, 2003
574. Allium roseum L. - Strunjanske soline, 2003
575. Allium senescens L. - Logje, 2004
576. Allium sphaerocephalon L. - Kras, Cerje pri Lokvici, 2004
577. Allium victorialis L. - Mangart, 2004
578. Allium victorialis L. - Porezen, 2003
579. Anacamptis pyramidalis (L.) L. C. Rich. - Bloke, Kramplje, 2004
580. Antennaria dioica (L.) Gaertn.- Mangart, 2004
581. Anthericum ramosum L. - Nanos, 2004
582. Anthericum ramosum L - Čaven, 2004
583. Anthericum ramosum L. - Nanos, 2003
584. Anthericum ramosum L. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
585. Anthyllis vulneraria L. - Divača, 2003
586. Aquilegia nigricans Baumg. - Črni vrh, Zadlog, Mala gora, 2003
587. Arabis hirsuta (L.) Scop. - Porezen, 2004
588. Arabis pauciflora (Grimm) Garcke - Porezen, 2004
589. Arabis pauciflora (Grimm) Garcke - Porezen, 2003
590. Arbutus unedo L. - Croatia, Korčula, 2003
591. Arctium minus Bernh. - Rakitovec, 2003
592. Arctium nemorosum Lej. - Bohor, 2003
593. Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. - Stanov rob (Govci), 2003
594. Armeria alpina (DC.) Willd. - Matajur, 2003
595. Arnica montana L. - Vogar, 2004
596. Arnica montana L. - Porezen, 2003
597. Artemisia campestris L.- Rakitovec, 2004
598. Aruncus dioicus (Walter) Fernald -Ljubljana, Besnica, 2004
599. Aruncus dioicus (Walter) Fernald -Gorjanci, 2004
600. Arundo donax L. - Strunjan, 2004
601. Asphodelus albus L. - Nanos, 2004
602. Aster alpinus L. - Naklo nad Izgoro, 2004
603. Aster amellus L.- Mrzli vrh pri Tolminu, 2004
604. Astragalus penduliflorus Lam. – Vrh Krevel pri Kobli, 2004
605. Athamanta turbith (L.) Brot. p.p., em.Karsten. - Stanov rob (Govci), 2003
606. Atropa belladonna L. - Mirna gora, 2003
607. Biscutella laevigata L. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
608. Buphthalmum salicifolium L. - Rakitovec, 2003
609. Buphthalmum salicifolium L. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
610. Bupleurum petraeum L. - Stanov rob (Govci), 2003
611. Calamagrostis epigejos (L.) Roth - Porezen, 2004
612. Calluna vulgaris (L.) Hull -Cerkno, Lanišče, 2004
613. Campanula pyramidalis L. - Rakitovec, 2003
614. Cardamine enneaphyllos (L.) Crantz - Slivnica, 2003
615. Carduus collinus Waldst. & Kit. -Nanos, 2004
616. Carex bohemica Schreber - Prevoje, Prevojski ribniki 2003
617. Carlina vulgaris L. - Cerkno, 2004
618. Carpinus betulus L. - Gorjanci, 2004
619. Carpinus betulus L. - Raka, 2003
620. Celtis australis L. - Lokvica na Krasu, 2004
621. Centaurea jacea L. - Nanos, 2004
622. Centaurea rupestris L. - Čaven, 2004
623. Centaurea rupestris L. - Nanos, 2004
624. Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa - Ljubljana, Vižmarje, 2003
625. Cephalaria leucantha (L.) Schrad. ex Roem. & Schult.- Kras, Lokvica, 2004
626. Chaerophyllum villarsii Koch -Porezen, 2004
627. Chamaecytisus hirsutus (L.) Briq. - Čaven, 2004
628. Chamaeneiron angustifolium - Porezen, 2003 D914
629. Chrysopogon gryllus (L.) Trin. - Krško, 2003
630. Cirsium eriophorum (L.) Scop. - Golica, 2003
631. Cirsium erisithales (Jacq.) Scop. - Porezen, 2004
632. Cirsium erisithales (Jacq.) Scop. - Porezen, 2003
633. Cirsium pannonicum (L. f.) Link - Ljubljana, Vižmarje, 2003
634. Cirsium vulgare (Savi) Tenore - Leskovec, Gorenja vas, 2003
635. Clematis alpina (L.) Mill. - Porezen, 2004
636. Clematis alpina (L.) Mill. - Grantarski gozd pod Rodico, 2004
637. Clematis recta L. - Rakitovec, 2003
638. Clematis vitalba L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
639. Cornus sanguinea L. - Rakitovec, 2004
640. Cornus sanguinea L. - Leskovec, Gornja vas, 2003
641. Cotinus coggygria Scop.- kraški rob, 2004
642. Cotinus coggygria Scop.- Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
643. Cotoneaster integerrimus Med. - Kobla, 2004
644. Cotoneaster tomentosus (Ait.) Lindl. - Porezen, 2004
645. Crataegus laevigata (Poir.) DC. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
646. Crataegus monogyna Jacq. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
647. Crataegus monogyna Jacq. - Rakitovec, 2004
648. Crataegus monogyna Jacq. - Sveta Gora, 2004
649. Crataegus monogyna Jacq.- Banjšice, Sleme, 2003
650. Crataegus monogyna Jacq. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
651. Crithmum maritimum L. - Izola, 2004
652. Cypripedium calceolus L. - Zelenica, Ljubelj, 2003
653. Dactylorhiza incarnata (L.) Soo - Logaške Žibrše, 2004
654. Daucus carota L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2003
655. Daucus carota L. - Raka, 2003
656. Dianthus sanguineus Vis. - Divača, 2003
657. Dictamnus albus L. - Divača, 2003
658. Digitalis grandiflora Mill. - Bohor, Zajesele, 2003
659. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.- Čaven, 2004
660. Dorycnium herbaceum Vill.- Laze pri Reki v dolini Idrijce, 2004
661. Draba aizoides L. - Porezen, Robe, 2004
662. Dryas octopetala L.- Kriški podi, 2004
663. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman - Čaven, 2004
664. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. - Čaven, 2003
665. Eleocharis ovata (Roth) Roem. & Schult. - Prevoje, Prevojski ribniki, 2003
666. Epilobium montanum L. - Cerkno, Lanišče, 2004
667. Epilobium montanum L. - Srednja Kanomlja, Brdo, 2004
668. Epipactis helleborine(L.) Crantz -Velika Slevica, 2004
669. Epipactis palustris (L.) Crantz - Bloke, Godičevo, 2004
670. Epipactis palustris (L.) Crantz - Vintarjevški potok, 2003
671. Erigeron acris L. - Banjšice, 2004
672. Eriophorum vaginatum L. - Pokljuka, barje Šijec, 2003
673. Eryngium amethystinum L. - Rakitovec, 2004
674. Eryngium amethystinum L. - Rakitovec, 2003
675. Erysimum sylvestre Scop. - Nanos, 2003
676. Euonymus europaea L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
677. Euonymus latifolia (L.) Mill. - povirje Klavžarice pod Vojskim, 2004
678. Fagus sylvatica L. - Čaven, 2003
679. Ferulago campestris (Bess.) Grec. - Nanos, 2004
680. Ferulago campestris (Bess.) Grec. - Nanos, 2003
681. Filipendula vulgaris Moench - Nanos, 2004
682. Filipendula vulgaris Moench - Ljubljana, Vižmarje, 2003
683. Frangula alnus Mill. - Cerkno, Polica, 2004
684. Fraxinus ornus L. - Rakitovec, 2004
685. Fraxinus ornus L. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
686. Fraxinus ornus L. - Rakitovec, 2003
687. Fraxinus ornus L. - Korada, Vrhoveljska planina, 2003
688. Fritillaria meleagris L. - Bevke, 2003
689. Galium verum L. - Rakitovec, 2004
690. Galium verum L. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
691. Genista tinctoria L.- Bela krajina, Velika loza, 2004
692. Gentiana cruciata L. - Čaven, 2004
693. Gentiana lutea L. - Nanos, 2004
694. Gentiana lutea L. - Baška grapa, Možic, 2003
695. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Nanos, 2004
696. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Nanos, 2003
697. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Čaven, 2004
698. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Čaven, 2003
699. Gentiana pannonica Scop. - Porezen, 2004
700. Gentiana pannonica Scop. - Soriška planina, 2004
701. Geum montanum L. - Mangart, 2004
702. Geum reptans L. - Mangart, 2004
703. Gladiolus illyricus Koch - Nanos, 2004
704. Gladiolus illyricus Koch - Nanos, 2003
705. Gladiolus illyricus Koch - Ljubljana, Vižmarje, 2003
706. Glaucium flavum L. - Croatia, Mali Lošinj, 2003
707. Globularia punctata Lapeyr. - Krško, 2003
708. Gnaphalium luteoalbum L. - Cerkno, Lanišče, 2004
709. Gymnadenia conopsea (L.) R. Br. - Bloška planota, Kramplje, 2004
710. Gymnadenia conopsea (L.) R. Br. - Grantarski gozd pod Rodico, 2004
711. Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.- Vintarjevški potok, 2003
712. Helianthemum grandiflorum (Scop.) Lam. & DC. - Čaven, 2004
713. Heracleum montanum Schleicher - Prevala v dolini Bale, 2004
714. Heracleum sphondylium L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
715. Heracleum sphondylium L. - Nanos, 2003
716. Hieracium villosum Jacq. - Prevala v dolini Bele, 2004
717. Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Čaven, 2004
718. Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Čaven, 2003
719. Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Poldanovec, 2003
720. Hypericum perforatum L. - Čaven, 2004
721. Hypericum perforatum L. - Nanos, 2004
722. Hypericum perforatum L. - Čaven, 2003
723. Hypochoeris maculata L. - Porezen, 2003
724. Inula conyza L. - Dominov rob, Stopnik, Dolenja Trebuša, 2003
725. Inula ensifolia L. - Rakitovec, 2004
726. Inula ensifolia L. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
727. Inula ensifolia L. - Čaven, 2003
728. Inula helenium L.- Gorenja Trebuša, 2003
729. Inula hirta L. - Čaven, 2003
730. Inula hirta L. - Nanos, 2003
731. Iris graminea L. - Čaven, 2004
732. Iris graminea L. - Nanos, 2004
733. Iris graminea L. - Porezen, 2004
734. Iris graminea L. - Rakitovec, 2004
735. Iris graminea L. - Čaven, 2003
736. Iris illyrica L. - Rakitovec, 2004
737. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Nanos, 2004
738. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Nanos, 2003
739. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Banjšice, Sleme, 2003
740. Juniperus communis L. - Rakitovec, 2003
741. Juniperus phoenicea L. - Croatia; Proist, 2003
742. Jurinea mollis (L.) Rchb. - Rakitovec, 2004
743. Jurinea mollis (L.) Rchb. - Čičarija, Kavčiče, 2003
744. Kickxia spuria (L.) Dumort. - Senovo, Brezje, 2003
745. Laburnum alpinum (Mill.) Presl. - Sveta Gora, 2004
746. Laburnum alpinum (Mill.) Presl. - Italija; Breška gora, 2003
747. Laserpitium latifolium L. - Čaven, 2004
748. Laserpitium latifolium L. - Čaven, 2003
749. Laserpitium latifolium L. - Porezen, 2004
750. Laserpitium latifolium L. - dolina Bale, Bavšica, Bovško, 2004
751. Laserpitium latifolium L. - Nanos, 2004
752. Laserpitium latifolium L. - Nanos, 2003
753. Laserpitium peucedanoides L. - Prevala in Prehodci nad Balo, 2004
754. Laserpitium siler L. - Čaven, 2004
755. Laserpitium siler L. - Čaven, 2003
756. Laserpitium siler L. - Rakitovec, 2004
757. Laserpitium siler L. - Nanos, 2003
758. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer subsp. montana (Crantz) P. W. Ball - Nanos, 2003
759. Ligusticum sequieri (Jacq.) Koch - Čaven, 2003
760. Ligustrum vulgare L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
761. Ligustrum vulgare L. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
762. Lilium bulbiferum L. - Čaven, 2004
763. Lilium bulbiferum L. - Nanos, 2004
764. Lilium carniolicum Bernh. - Porezen, 2004
765. Limodorum abortivum (L.) Sw. - Velike Lašče, Mala Slevica, 2003
766. Linum narbonense L. - Nanos, 2004
767. Linum viscosum L. - Porezen, 2004
768. Liparis loeselii (L.) L.C. Rich. - Hotedrščica, Zelena dolina 2004
769. Listera ovata (L.) R. BR. - Grosuplje, Črna dolina 2004
770. Lunaria rediviva L. - Kovce, proti Vrhu Bače, 2004
771. Luzula luzuloides (Lam.) Dandy & Wilm. - Porezen, 2004
772. Lychnis flos-cuculi L. - Otoško polje, 2004
773. Lysimachia vulgaris L. - Raka, 2003
774. Melampyrum velebiticum Borb. - Griže, ob Griškem potoku nad Rašo, 2004
775. Melica nutans L. - Divača, 2003
776. Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch - Italija; Rezija, Črni potok, 2003
777. Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch - Italija; Stolov greben, Breška gora, 2003
778. Myrrhis odorata (L.) Scop. - Gorjanci, 2003
779. Myrrhis odorata (L.) Scop. - Porezen, 2003
780. Onopordum acanthium L. - Bohor, Zalog, 2003
781. Onosma arenarium W. & K. - Cerje pri Lokvici na Krasu, 2004
782. Ophrys apifera Huds. - Goriška Brda, Kožbana, 2004
783. Ophrys fusca Link - Zazid, 2004
784. Ophrys holosericea (Burm. fil.) Greuter - Goriška Brda, Senik, 2004
785. Ophrys sphegodes Mill. - Goriška Brda, Podsabotin, 2004
786. Orchis mascula (L.) L. - Velike Lipljene, 2003
787. Orchis militaris L. - Kleče, 2004
788. Orchis morio L. - Velike Lipljene, 2003
789. Orchis pallens L. - Zapotok, 2004
790. Orchis pallens L. - Turjak, 2003
791. Orchis purpurea Huds. - dolina Dragonje, Davin, 2004
792. Orchis simia Lam. - dolina Dragonje, Davin, 2004
793. Orchis tridentata Scop. - Lučni dol, 2004
794. Ostrya carpinifolia Scop. - Cerkno, Polica, 2004
795. Ostrya carpinifolia Scop. - Sveta Gora, 2004
796. Paederota lutea Scop. - Zajčja Polica pod Pelci nad dolino Bale, 2004
797. Paeonia officinalis L. - Nanos, 2004
798. Paeonia officinalis L. - Nanos, 2003
799. Paeonia officinalis L. - Rakitovec, 2004
800. Paeonia officinalis L. - Rakitovec, 2003
801. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch - dolina Bale, pod Prevalo, 2004
802. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch - Grapa pri Lazah (Reka), 2004
803. Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr. - Police nad dolino Idrijce, 2004
804. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Nanos, 2004
805. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Obla gorica, 2004
806. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Ljubljana, Šentvid, 2003
807. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Raka, 2003
808. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Čaven, 2003
809. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Prevala v dolini Bale, 2004
810. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Čez Potoče, Krnsko pogorje, Lemež, 2003
811. Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. - Porezen, 2004
812. Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. - Porezen, 2003
813. Polygonatum multiflorum (L.) All. - Raka, 2003
814. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Nanos, 2004
815. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Nanos, 2003
816. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Čaven, 2004
817. Polygonatum verticillatum (L.) All. - Nanos, 2003
818. Potentilla caulescens L. - Lisičnik nad Lazami pri Reki v dolini Idrijce, 2004
819. Prenanthes purpurea L. - Nanos, 2003
820. Primula carniolica Jacq. - Lisičnik nad Lazami pri Reki; Klavžarica v Kanomlji, 2004
821. Prunus mahaleb L. - Rakitovec, 2004
822. Prunus spinosa L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
823. Pseudolysimachion barrelieri Schott ex Roem. & Schult. subsp. barrelieri - Čaven, 2004
824. Pseudolysimachion barrelieri Schott ex Roem. & Schult. subsp. barrelieri - Nanos, 2004
825. Pulsatilla montana (Hoppe) Rchb. - Slivnica, 2003
826. Pulsatilla montana (Hoppe) Rchb. - Križna gora, 2003
827. Rhamnus catharticus L. - Čaven, 2003
828. Rhamnus catharticus L. - Nanos, 2003
829. Rhamnus fallax Boiss.- Nanos, 2004
830. Rhododendron luteum Sweet - Gorjanci, 2004
831. Rosa glauca Pourret non Vill. - Nanos, 2004
832. Rosa glauca Pourret non Vill. - Rakitovec, 2003
833. Rosa glauca Pourret non Vill. - Čaven, 2003
834. Rosa pendulina L. - Čaven, 2004
835. Rosa pendulina L. - Italija; Breška gora, 2003
836. Rosa pimpinellifolia L. - Čaven, 2004
837. Ruta divaricata Ten. - Otlica, 2003
838. Salvia officinalis L. - Petrinjski kras, 2004
839. Sambucus nigra L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2004
840. Sanicula europaea L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2004
841. Saponaria officinalis L. - Bohor, Zajesele, 2003
842. Saxifraga tenella Wulf. - Planjce nad Loško Koritnico, 2004
843. Scabiosa graminifolia L. - Čaven, 2004
844. Scabiosa graminifolia L. - Čaven, 2003
845. Scopolia carniolica Jacq. f. hladnikiana (Biatz. & Fleischm.) E.Mayer - Bohor, 2003
846. Scorzonera rosea Waldst. & Kit. - Porezen, 2003
847. Scrophularia nodosa L. - Kanalski Vrh, 2004
848. Senecio fuchsii C.C. Gmelin - Ljubljana, Besnica, 2004
849. Senecio fuchsii C.C. Gmelin - Čaven, 2004
850. Senecio fuchsii C.C. Gmelin - Grantarski gozd pod Rodico, 2004
851. Serratula tinctoria L. subsp. macrocephala (Bertol.) Rouy ex Hegi - Porezen, 2004
852. Silene alpestris Jacq. - Porezen, 2004
853. Smyrnium perfoliatum L. - Sveto na Krasu, 2004
854. Solidago gigantea Aiton - Leskovec, Gorenja vas, 2003
855. Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea- Porezen, 2004
856. Sorbus aria (L.) CR. - Rakitovec, 2004
857. Sorbus aria (L.) CR. - Reka, nad Poličanko v dolini Idrijce, 2004
858. Sorbus aria (L.) CR. - Banjšice, Sleme, 2003
859. Sorbus aucuparia L. subsp. aucuparia - Porezen, 2004
860. Sorbus aucuparia L. subsp. aucuparia - Čaven, 2003
861. Spiraea chamaedryfolia L. - Sveta Gora, 2004
862. Spiranthes spiralis (L.) Chevall. - Velike Lipljene, 2003
863. Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich - Lemež, 2003
864. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. - Čaven, 2004
865. Telekia speciosa (Schreber) Baumg. - Laz, Pleh, 2003
866. Tephroseris crispa (Jacq.) Reichenb. - Koritniški Mali Mangart, 2004
867. Teucrium scorodonia L. - Cerkno, Lanišče, 2004
868. Teucrium scorodonia L. - Srednja Kanomlja, 2004
869. Thalictrum aquilegiifolium L. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
870. Thalictrum minus L. - Čaven, 2004
871. Thalictrum minus L.subsp. saxatile (DC.) Schinz & Keller - Nanos, 2004
872. Thalictrum minus L. subsp. saxatile (DC.) Schinz & Keller - Čaven, 2003
873. Trifolium alpestre L. - Čaven, 2004
874. Trifolium arvense L. - Modrej, Bača, 2004
875. Trifolium noricum Wulf. - Ljubljana, Vižmarje, 2003
876. Valeriana supina Ard. - zatrep Loške Koritnice, pod Robom nad Zagačami, 2004
877. Veratrum nigrum L. - Ribčev Laz v Bohinju; Police nad dolino Idrijce, 2004
878. Viburnum lantana L. - Banjšice, Sleme, 2003
879. Viburnum opulus L. - Ljubljana, Besnica, 2004
880. Viburnum opulus L. - Ljubljana, Vižmarje, 2004
881. Vincetoxicum hirundinaria Medicus - Nanos, 2003

Collectors of the wild seeds:

dr. Bavcon Jože
Bartol Miloš dipl. biol
Budna Sonja
Cenčič Drago
dr. Dakskobler Igor
Dakskobler Ljudmila
Dolinar Brane
Makše Janja dipl. ing. agr.
Marinček Alenka, prof. biol.
dr. Pintar Luka
mag. Podobnik Andrej
Štih Ema
dr. Vreš Brane
prof. dr. Wraber Tone



Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis Sloveniae anno 2004 lecta

882. Achillea clavenae L.
883. Achillea distans Waldst. & Kit. Ex Willd.
884. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb.
885. Aconitum degenii Gáyer subsp. paniculatum (Archang.) Mucher
886. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. ranunculifolium (Rchb.) Schinz & Keller
887. Aconitum tauricum Wulfen
888. Actaea spicata L.
889. Adenophora liliifolia (L.) Bess.
890. Adenostyles glabra (Miller) DC.
891. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
892. Alchemilla velebitica Borbas
893. Alchemilla vulgaris L.
894. Alisma plantago-aquatica L.
895. Allium carinatum L.
896. Allium ericetorum Thore
897. Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak.
898. Allium ursinum L.
899. Allium victorialis L.
900. Alyssum moellendorfianum Ascherson ex G. Beck
901. Alyssum montanum L.
902. Alyssum ovirense A. Kerner
903. Alyssum wulfenianum Willd.
904. Amelanchier ovalis Med.
905. Androsace lactea L.
906. Androsace villosa L.
907. Anemone baldensis Turra
908. Anemone nemorosa L.
909. Anemone ranunculoides L.
910. Anemone trifolia L.
911. Angelica sylvestris L.
912. Antennaria dioica (L.) Gaertner
913. Anthericum ramosum L.
914. Anthyllis jacquinii Kerner
915. Aposeris foetida (L.) Less.
916. Aquilegia atrata Koch
917. Aquilegia einseleana F. W. Schultz
918. Aquilegia kitaibelli Schott
919. Aquilegia nigricans Baumg.
920. Arabis alpina L.
921. Arabis alpina L.
922. Arabis soyeri Reuter & Huet
923. Arabis vochinensis Sprengel
924. Aremonia agrimonoides (L.) DC.
925. Armeria alpina (DC.) Willd.
926. Arnica montana L.
927. Aruncus dioicus (Walter) Fernald
928. Asparagus tenuifolius Lam.
929. Asperula aristata L.
930. Asperula taurina L.
931. Aster alpinus L.
932. Aster amellus L.
933. Aster bellidiastrum (L.) Scop.
934. Aster linosyris (L.) Bernh.
935. Astragalus depressus L.
936. Astragalus glycyphyllos L.
937. Astrantia bavarica F. W. Schultz
938. Astrantia carniolica Jacq.
939. Astrantia major L.
940. Athamanta cretensis L.
941. Athamanta turbith (L.) Brot. p. p., em. Karsten
942. Atropa belladonna L.
943. Aurinia petraea (Ard.) Schur
944. Betonica alopecuros L.
945. Betonica officinalis L.
946. Biscutella laevigata L.
947. Braya alpina Sternb. & Hoppe
948. Buphthalmum salicifolium L.
949. Bupleurum exaltatum Bieb.
950. Bupleurum petraeum L.
951. Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
952. Caltha palustris L.
953. Campanula carpatica Jacq.
954. Campanula glomerata L.
955. Campanula pyramidalis L.
956. Campanula spicata L.
957. Campanula trachelium L.
958. Cardamine enneaphyllos (L.) Crantz
959. Cardamine pentaphyllos (L.) Crantz
960. Carduus defloratus L.
961. Carex flava L.
962. Carlina acaulis L.
963. Centaurea alpina L.
964. Centaurea dichroantha A. Kerner
965. Centaurea rupestris L.
966. Centaurea scabiosa L. subsp. fritschii (Hayek) Hayek
967. Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
968. Centaurea uniflora Turra subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens
969. Cephalanthera damasonium (Mill.) Druce
970. Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
971. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
972. Cerastium carinthiacum Vest subsp. austroalpinum (Kunz) Kunz
973. Cerastium strictum Haenke
974. Cerinthe glabra Miller
975. Chaerophyllum hirsutum L.
976. Chaerophyllum villarsii Koch
977. Chamaecytisus hirsutus (L.) Briq.
978. Chamaecytisus purpureus Scop.
979. Chamaenerion angustifolium (L.) Scop.
980. Chamaenerion palustre Scop.
981. Chamaespartium sagittale (L.) P. Gibbs
982. Chenopodium bonus-henricus L.
983. Cirsium oleraceum (L.) Scop.
984. Clematis alpina (L.) Miller
985. Clematis recta L.
986. Clinopodium vulgare L.
987. Convallaria majalis L.
988. Coronilla coronata Nathhorst.
989. Coronilla emerus L.
990. Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
991. Cotoneaster integerrimus Med.
992. Cotoneaster tomentosus (Ait.) Lindl.
993. Crepis aurea (L.) Cass.
994. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. vernus
995. Cypripedium calceolus L.
996. Cytisus pseudoprocumbens Markgr.
997. Dactylorhiza maculata (L.) Soó
998. Daphne alpina L.
999. Daphne cneorum L.
1000. Daphne mezereum L.
1001. Dianthus alpinus L.
1002. Dianthus barbatus L.
1003. Dianthus furcatus Balbis
1004. Dianthus liburnicus Bartl.
1005. Dianthus monspessulanus L.
1006. Dianthus petraeus Waldst. & Kit.
1007. Dianthus sternbergii Sieber
1008. Dianthus sylvestris Wulfen
1009. Dictamnus albus L.
1010. Digitalis ferruginea L.
1011. Digitalis grandiflora Miller
1012. Digitalis laevigata Waldst. & Kit.
1013. Doronicum austriacum Jacq.
1014. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.
1015. Draba aizoides L.
1016. Draba tomentosa Clairv.
1017. Dryas octopetala L.
1018. Echinops exaltatus Schrader
1019. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman
1020. Epilobium montanum L.
1021. Epimedium alpinum L.
1022. Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser
1023. Epipactis helleborine (L.) Crantz
1024. Epipactis palustris (L.) Crantz
1025. Erigeron droebachiensis O. F. Mueller
1026. Erinus alpinus L.
1027. Eryngium alpinum L.
1028. Eryngium amethystinum L.
1029. Erysimum sylvestre Scop.
1030. Euonymus latifolia (L.) Mill.
1031. Eupatorium cannabinum L.
1032. Euphorbia amygdaloides L.
1033. Euphorbia kerneri Huter
1034. Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
1035. Filipendula vulgaris Moench
1036. Frangula rupestris (Scop.) Schur
1037. Fumana procumbens (Dun.) Gren. & Godr.
1038. Galanthus nivalis L.
1039. Galium boreale L.
1040. Galium sylvaticum L.
1041. Genista germanica L.
1042. Genista januensis Viv.
1043. Genista radiata (L.) Scop.
1044. Genista sericea Wulf.
1045. Genista sylvestris Scop.
1046. Gentiana acaulis L.
1047. Gentiana angustifolia Vill.
1048. Gentiana asclepiadea L.
1049. Gentiana clusii Perr. & Song.
1050. Gentiana cruciata L.
1051. Gentianella pilosa (Wettst.) Holub
1052. Geranium argenteum L.
1053. Geranium macrorrhizum L.
1054. Geranium nodosum L.
1055. Geranium phaeum L.
1056. Geranium pratense L.
1057. Geranium sanguineum L.
1058. Geranium sylvaticum L.
1059. Geum montanum L.
1060. Geum rivale L.
1061. Geum speciosum Alboff
1062. Gladiolus illyricus Koch
1063. Gladiolus palustris Gaudin
1064. Globularia cordifolia L.
1065. Globularia nudicaulis L.
1066. Globularia punctata Lapeyr.
1067. Grafia golaka (Hacq.) Rchb.
1068. Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
1069. Gymnadenia odoratissima (L.) L. C. Rich.
1070. Gypsophila repens L.
1071. Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
1072. Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.
1073. Helianthemum grandiflorum (Scop.) Lam. & DC.
1074. Hemerocallis lilioasphodelus L.
1075. Hesperis candida Kit.
1076. Hieracium pilosum Schleicher ex Froelich in DC.
1077. Hieracium porrifolium L.
1078. Hippocrepis comosa L.
1079. Hladnikia pastinacifolia Rchb.
1080. Homogyne alpina (L.) Cass.
1081. Homogyne discolor (Jacq.) Cass.
1082. Homogyne sylvestris Cass.
1083. Horminum pyrenaicum L.
1084. Hypericum montanum L.
1085. Hypericum perforatum L.
1086. Inula ensifolia L.
1087. Inula spiraeifolia L.
1088. Iris graminea L.
1089. Iris pallida Lam. subsp. illyrica (Tommasini) T. Wraber
1090. Iris sibirica L.
1091. Jovibarfba hirta (L.) Opiz
1092. Kernera saxatilis (L.) Reichenb.
1093. Knautia drymeia Heuffel
1094. Knautia fleischmannii (Hladnik ex Reichenb.) Pacher
1095. Knautia illyrica G. Beck
1096. Laserpitium latifolium L.
1097. Laserpitium siler L.
1098. Lathyrus laevigatus (W. & K.) Fritsch
1099. Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke subsp. varius (C. Koch) P. W. Ball
1100. Lathyrus pratensis L.
1101. Lathyrus vernus (L.) Bernh.
1102. Lembotropis nigricans (L.) Griseb.
1103. Leontodon hispidus L.
1104. Leontopodium alpinum Cass.
1105. Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC.
1106. Linaria alpina (L.) Miller
1107. Linum julicum Hayek
1108. Linum narbonense L.
1109. Listera ovata (L.) R. BR.
1110. Lithospermum officinale L.
1111. Lonicera xylosteum L.
1112. Lunaria rediviva L.
1113. Luzula nivea (L.) DC.
1114. Lychnis flos-cuculi L.
1115. Lysimachia punctata L.
1116. Lysimachia vulgaris L.
1117. Lythrum salicaria L.
1118. Maianthemum bifolium L.
1119. Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch
1120. Minuartia capillacea (All.) Graebn.
1121. Minuartia gerardii (Willd.) Hayek
1122. Muscari botryoides (L.) Miller
1123. Myosotis alpestris Schmidt
1124. Myrrhis odorata (L.) Scop.
1125. Nigritella rhellicani Teppner & Klein
1126. Omphalodes verna Moench
1127. Orchis militaris L.
1128. Origanum vulgare L.
1129. Ornithogalum comosum L.
1130. Ornithogalum pyrenaicum L.
1131. Oxyria digyna (L.) Hill
1132. Oxytropis jacquinii Bunge
1133. Paederota lutea Scop.
1134. Paeonia mascula (L.) Mill.
1135. Paeonia officinalis L.
1136. Papaver alpinum L. subsp. ernesti-mayeri Markgraf
1137. Papaver alpinum L. subsp. kerneri (Hayek) Fedde
1138. Parnassia palustris L.
1139. Peltaria alliacea Jacq.
1140. Petasites paradoxus (Retz.) Baumg.
1141. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
1142. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch
1143. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch
1144. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench
1145. Peucedanum schottii Bess.
1146. Peucedanum verticillare (L.) Koch
1147. Physoplexis comosa (L.) Schur
1148. Phyteuma spicatum L.
1149. Pimpinella major (L.) Huds.
1150. Pinguicula alpina L.
1151. Pinguicula vulgaris L.
1152. Plantago holosteum Scop.
1153. Platanthera bifolia (L.) L. C. Rich
1154. Polemonium caeruleum L.
1155. Polygonatum odoratum (Miller) Druce
1156. Polygonum bistorta L.
1157. Polygonum viviparum L.
1158. Potentilla alba L.
1159. Potentilla carniolica A. Kerner
1160. Potentilla caulescens L.
1161. Potentilla clusiana Jacq.
1162. Potentilla micrantha Ram. ex DC.
1163. Prenanthes purpurea L.
1164. Primula auricula L.
1165. Primula elatior (L.) Hill
1166. Primula farinosa L.
1167. Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Lüdi in Hegi
1168. Pritzelago alpina (L.) O. Kuntze
1169. Pseudofumaria alba (Miller) Lidén
1170. Pseudolysimachion barrelieri Schott ex Roem. & Schult.
1171. Pulmonaria officinalis L.
1172. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre
1173. Ranunculus hybridus Biria
1174. Ranunculus platanifolius L.
1175. Reseda lutea L.
1176. Rhodiola rosea L.
1177. Rhododendron ferrugineum L.
1178. Rhododendron hirsutum L.
1179. Rhodothamnus chamaecistus (L.) Reichenb.
1180. Rumex alpinus L.
1181. Rumex nivalis Hegetschw.
1182. Ruscus hypoglossum L.
1183. Ruta divaricata Ten.
1184. Salvia glutinosa L.
1185. Salvia verticillata L.
1186. Sanguisorba officinalis L.
1187. Sanicula europaea L.
1188. Saponaria ocymoides L.
1189. Saponaria officinalis L.
1190. Satureja montana L.
1191. Satureja subspicata Bartl. ex Vis. subsp. liburnica Šilić
1192. Saxifraga burseriana L.
1193. Saxifraga caesia L.
1194. Saxifraga crustata Vest
1195. Saxifraga cuneifolia L.
1196. Saxifraga rotundifolia L.
1197. Saxifraga squarrosa Sieber
1198. Scabiosa caucasica Bieb.
1199. Scabiosa graminifolia L.
1200. Scabiosa hladnikiana Host
1201. Scabiosa silenifolia Waldst. & Kit.
1202. Scrophularia juratensis Schleicher
1203. Scrophularia vernalis L.
1204. Sedum album L.
1205. Sedum dasyphyllum L.
1206. Sedum maximum (L.) Hoffm.
1207. Sempervivum juvanii Strgar
1208. Senecio abrotanifolius L.
1209. Senecio doronicum L.
1210. Senecio fuchsii C. C. Gmelin
1211. Serratula tinctoria L. subsp. tinctoria
1212. Seseli gouanii Koch
1213. Sibirea croatica Degen
1214. Silene alpestris Jacq.
1215. Silene dioica (L. em. Mill.) Clairv.
1216. Silene hayekiana Handel-Mazzetti & Janchen
1217. Silene latifolia Poiret
1218. Silene nutans L.
1219. Silene pusilla Waldst. & Kit.
1220. Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill
1221. Soldanella minima Hoppe
1222. Solidago virgaurea L. subsp. minuta (L.) Arcangeli
1223. Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea
1224. Spiraea decumbens Koch
1225. Stachys menthifolia Vis.
1226. Stachys sylvatica L.
1227. Succisa pratensis Moench
1228. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip.
1229. Taraxacum officinale Weber in Wiggers
1230. Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
1231. Tephroseris crispa (Jacq.) Reichenb.
1232. Teucrium chamaedrys L.
1233. Teucrium montanum L.
1234. Thalictrum aquilegiifolium L.
1235. Thalictrum minus L.
1236. Thlaspi minimum Ard.
1237. Thlaspi praecox Wulfen
1238. Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.
1239. Trifolium alpestre L.
1240. Trifolium badium Schreb.
1241. Trifolium montanum L.
1242. Trifolium rubens L.
1243. Trollius europaeus L.
1244. Tussilago farfara L.
1245. Vaccinium vitis-idaea L.
1246. Valeriana montana L.
1247. Valeriana officinalis L.
1248. Valeriana tripteris L.
1249. Veratrum nigrum L.
1250. Verbascum blattaria L.
1251. Verbascum nigrum L.
1252. Veronica aphylla L.
1253. Veronica fruticans Jacq.
1254. Veronica fruticulosa L.
1255. Veronica jacquinii Baumg.
1256. Veronica officinalis L.
1257. Veronica urticifolia Jacq.
1258. Viburnum opulus L.
1259. Vicia oroboides Wulf.
1260. Vincetoxicum hirundinaria Medicus
1261. Wulfenia carinthiaca Jacq.

Curator: dr. Nada Praprotnik
Hortulani: Jože Završnik & Marija Završnik

Alpski botanični vrt Juliana v Trenti je odprt od 1. maja do 30. septembra vsak dan od 8.30 do 18.30.

Informacije o vrtu posreduje Prirodoslovni muzej Slovenije, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:

tel.: + 386 1 241 09 40
fax.: + 386 1 241 09 53
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

spletna stran: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html


The "Juliana" botanical garden in the Trenta valley is open daily from 8.30 to 18.30 between May 1st and September 30th.

For any information on the garden please contact the Slovene Museum of Natural History, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:

Tel.: + 386 1 241 09 40
fax.: + 386 1 241 09 53
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

website: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html



Botanični vrt Univerze v Ljubljani
Ižanska cesta 15
SI-1000 Ljubljana
Slovenija


Desiderata 2004








Your address:
















In response to the International Convention on Biological Diversity (Rio de Janeiro,1992), the Hortus Botanicus Universitatis Labacensis supplies the seeds requested as laid down in the present Convention.

I agree to comply with the conditions above.


Signature _______________________ Date ________________________





Please return this order form with numbers you wish to receive!

Zadnja sprememba: Sobota 3. Avgust 2019, 8:52.
© 2019 BOTANIČNI VRT