Index seminum annis 2008 et (2007) collectorum
Jože Bavcon & Janja Makše


  Index seminum annis  2008 et 2007 collectorum                        
                                    
                                    
            CONIFEROPHYTINA (Gymnospermae)        
                                    
    Ginkgoaceae                        
    1.        Ginkgo biloba L.                    
                                    
    Pinaceae                            
    2.        Pinus mugo Turra                    
    3.        Tsuga canadensis (L.) Carriere            
                                    
    Taxaceae                            
    4.        Taxus baccata L.                    
                                    
    Taxodiaceae                        
    5.        Metasequoia glyptostroboides Hu & Cheng        
                                    
            MAGNOLIOPHYTINA (Angiospermae)        
                                    
    Acanthaceae                        
    6.        Acanthus balcanicus Heywood & Richardson         
    7.        Ruellia humilis Nutt.    2007            
    8.        Ruellia strepens L.                    
                                    
    Aceraceae                            
    9.        Acer ginnala Maxim.                
    10.        Acer obtusatum L.            2007        
    11.        Acer palmatum Thunb.                
    12.        Acer pseudoplatanus L.                
                                    
    Actinidiaceae                        
    13.        Actinidia melanandra Franch.             
                                    
    Aizoaceae                            
    14.        Tetragonia tetragonioides (Pall.) Kuntze    2007        
                                    
    Alismataceae                        
    15.        Alisma plantago-aquatica L.                
                                    
    Alliaceae                            
    16.        Allium angulosum L.                
    17.        Allium ericetorum Thore                
    18.        Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum(DC.) Čelak.    
    19.        Allium senescens L.                
    20.        Allium sphaerocephalon L.                
    21.        Allium tuberosum Rott. ex Spreng.              
    22.        Allium ursinum L.                    
                                    
    Amaranthaceae                        
    23.        Celosia argentea L.                
    24.        Froelichia gracilis Moq.                
    25.        Gomphrena globosa L.                  
                                    
    Amaryllidaceae                        
    26.        Galanthus nivalis L.                
    27.        Leucojum vernum L.                
                                    
    Anacardiaceae                        
*    28.        Schinus terebinthifolius Raddi    2007        
                                    
    Apiaceae                                  
    29.        Ammi majus L.                    
    30.        Astrantia carniolica Jacq.                
    31.        Athamanta turbith (L.)  Brot. p. p., em. Karsten        
    32.        Conium maculatum L.                
    33.        Daucus carota L.                    
    34.        Eryngium amethystinum L.                
    35.        Eryngium giganteum M. Bieb.    2007        
    36.        Foeniculum vulgare Mill.                
    37.        Hacquetia epipactis (Scop.) DC.            
    38.        Pastinaca sativa L.        2007        
    39.        Peucedanum officinale L.                
    40.        Peucedanum schottii Besser.                
    41.        Petroselinum crispum (Mill.) A. W. Hill     2007        
    42.        Smyrnium perfoliatum L.                 
                                    
    Apocynaceae                        
    43.        Amsonia tabernaemontana Walt.            
                                    
    Aquifoliaceae                        
    44.        Ilex aquifolium L.                    
                                    
    Araceae                                
    45.        Arum italicum Mill.                
                                    
    Araliaceae                            
    46.        Acanthopanax sieboldianus Mak.             
    47.        Hedera helix L.                    
                                    
    Asclepiadaceae                        
    48.        Asclepias syriaca L.                
                                    
    Asparagaceae                        
*    49.        Asparagus sprengeri Regel.                
    50.        Asparagus tenuifolius Lam.                
    51.        Danaë racemosa (L.) Medikus            
                                    
    Asphodelaceae                        
    52.        Anthericum ramosum L.                
    53.        Asphodeline lutea (L.) Reichenb.            
    54.        Asphodelus albus L.                
    55.        Hemerocallis lilioasphodelus L.            
                                    
    Asteraceae                            
    56.        Achillea ptarmica L.                
    57.        Ageratum houstonianum Mill.            
    58.        Ambrosia trifida L.                 
    59.        Anthemis tinctoria L.                
    60.        Arctium lappa L.                    
    61.        Artemisia alba Turra                
    62.        Aster amellus L.                    
    63.        Bidens tripartita L.                
    64.        Calendula arvensis L.                
    65.        Calendula officinalis L.                
    66.        Callistephus chinensis (L.) Ness            
    67.        Carduus nutans L.            2007        
    68.        Carlina vulgaris L. subsp. brevibracteata (Andrae) K. Werner                     
    69.        Carthamus lanatus L.                
    70.        Centaurea cyanus L.                 
    71.        Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa            
    72.        Chamomilla recutita (L.) Rauschert            
    73.        Cirsium eriophorum  (L.) Scop.    2007        
    74.        Cirsium erisithales (Jacq.) Scop.            
    75.        Coreopsis grandiflora Nutt.                
    76.        Coreopsis verticillata L.                
    77.        Cosmos bipinnatus L.                 
    78.        Cosmos sulphureus Cav.                
    79.        Crupina vulgaris Pers. exCass.            
    80.        Echinacea purpurea (L.) Moench            
    81.        Echinops exaltatus Schrader                
    82.        Emilia coccinea Sweet                
    83.        Eupatorium aromaticum L.                
    84.        Eupatorium cannabinum L.                
    85.        Eupatorium purpureum L.                
    86.        Gaillardia aristata Pursh        2007        
    87.        Helianthus annuus L.                
    88.        Helichrysum bracteatum (Vent.) Andrews        
    89.        Inula ensifolia L.                    
    90.        Inula spiraeifolia L.                
    91.        Iva xanthifolia Nutt.                
    92.        Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC.        
    93.        Matricaria perforata Merat                
    94.        Senecio abrotanifolius L.                
    95.        Senecio elegans Thunb.                
    96.        Serratula lycopifolia (Vill.) A. Kerner            
    97.        Sigesbeckia orientalis L.                
    98.        Silphium integrifolium Michx.               
    99.        Silphium perfoliatum L.                
    100.        Silybum marianum (L.) Gaertner            
    101.        Solidago virgaurea  L. subsp. virgaurea        
    102.        Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich        
    103.        Tagetes patula L.                    
    104.        Tagetes erecta L.                    
    105.        Tagetes tenuifolia Cav.                
    106.        Tanacetum vulgare L.                
    107.        Telekia speciosa (Schreber) Baumg.            
    108.        Tithonia rotundifolia(Mill.) S. F.  Blake        
    109.        Xeranthemum cylindraceum Sibth. & Smith         
    110.        Zinnia elegans Jacq.                
    111.        Zinnia pauciflora L.                
                                    
    Balsaminaceae                        
    112.        Impatiens parviflora DC.                
    113.        Impatiens scabrida DC.                
                                    
    Basellaceae                            
    114.        Basella alba L.                    
    115.        Basella rubra L.                    
                                    
    Berberidaceae                        
    116.        Berberis thunbergii DC.                 
                                    
    Betulaceae                            
    117.        Alnus glutinosa (L.) Gaertn.                
    118.        Alnus incana (L.) Moench.                
    119.        Betula pubescens Ehrh.                
                                    
    Bignoniaceae                        
    120.        Catalpa bignonioides Walt.        2007        
                                    
    Boraginaceae                        
    121.        Anchusa officinalis L.                
    122.        Borago officinalis L.                
    123.        Nonea lutea  DC.                    
    124.        Solenanthus scardicus Bornm.            
    125.        Symphytum officinale L.                
                                    
    Brassicaceae                        
    126.        Aethionema saxatile (L.) R. Br.            
    127.        Alyssoides sinuata (L.) Med.                
    128.        Alyssoides utriculata (L.) Med.            
    129.        Alyssum idaeum Boiss. & Heldr.             
    130.        Alyssum montanum L.                
    131.        Alyssum montanum L. subsp. pulscanescens (Raimann ex J.Baumg.) Trpin
    132.        Arabidopsis thaliana (L.) Heynh.            
    133.        Arabis turrita L.             2007        
    134.        Berteroa incana (L.) DC.                
    135.        Bunias orientalis L.                
    136.        Capsella bursa-pastoris (L.) Medicus    2007        
    137.        Erysimum comatum Pančić                
    138.        Fibigia eriocarpa (DC.) Boiss.    2007        
    139.        Hesperis candida Kit.                
    140.        Iberis umbellata L.                
    141.        Isatis tinctoria L.                    
    142.        Lepidium sativum L.                 
    143.        Lunaria rediviva L.                
    144.        Peltaria alliacea Jacq.                
    145.        Sinapis alba L.                    
                                    
    Buddlejaceae                        
    146.        Buddleja davidii  Franch.                
                                    
    Buxaceae                            
    147.        Buxus sempervirens L.                
    148.        Sarcoccoca saligna Muell. Arg.            
                                    
    Caesalpiniaceae                        
    149.        Cercis siliquastrum L.                
    150.        Gleditsia triacanthos L.                
                                    
    Calycanthaceae                            
    151.        Sinocalycanthus chinensis W.C.Cheng & S.Y. Chang    
                                    
    Campanulaceae                        
    152.        Campanula poscharskyana Degen    2007        
    153.        Symphyandra hofmanni Pant.            
                                    
    Cannabaceae                        
    154.        Cannabis sativa L.                
    155.        Humulus lupulus L.                 
                                    
    Cannaceae                            
    156.        Canna generalis  L. H. Bailey            
                                    
    Caprifoliaceae                        
    157.        Lonicera maackii (Rupr.) Maxim.            
    158.        Symphoricarpos albus (L.) Blake            
    159.        Weigela hortensis  C. A. Mey            
                                    
    Carpinaceae                        
    160.        Carpinus betulus L.                
    161.        Carpinus orientalis Mill.                
                                    
    Caryophyllaceae                         
    162.        Agrostemma githago L.                
    163.        Cerastium tomentosum L.        2007        
    164.        Dianthus arenarius Thore                
    165.        Dianthus armeria L.                        
    166.        Dianthus barbatus L.                
    167.        Dianthus deltoides L.                
    168.        Dianthus gratianopolitanus Vill.    2007        
    169.        Dianthus knappii Asch. ex Nyman            
    170.        Dianthus hyssopifolius L.D285            
    171.        Dianthus sanguineus Vis.                
    172.        Dianthus sternbergii Sieber                
    173.        Dianthus tergestinus (Rchb.) Kerner            
    174.        Gypsophila scorzonerifolia (Ser.) DC.            
    175.        Lychnis flos-cuculi L.                 
    176.        Minuartia laricifolia (L.) Sch. et Th.            
    177.        Petrorhagia saxifraga (L.) Link    2007        
    178.        Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball & Heywood    
    179.        Saponaria officinalis L.                
    180.        Scleranthus perennis L.        2007        
    181.        Silene alpestris Jacq.                
    182.        Silene armeria M. Bieb.                
    183.        Silene latifolia Poiret                
    184.        Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa(Jordan) Marsden-Jones & Turill                
                                    
    Celastraceae                        
    185.        Celastrus orbiculatus Thunb.             
    186.        Euonymus europaea L.                
    187.        Euonymus latifolia (L.) Mill.        2007        
                                    
    Cercidiphyllaceae                        
    188.        Cercidiphyllum japonicum Sieb. &  Zucc.         
                                    
    Chenopodiaceae                        
    189.        Atriplex hortensis L.                
    190.        Bassia scoparia (L.) A. J. Scott            
                                    
    Cichoriaceae                        
    191.        Cichorium intybus L.        2007        
    192.        Crepis foetida L.                    
    193.        Crepis slovenica Holub                
    194.        Gynura cernua Benth.                
    195.        Hedypnois cretica (L.) Willd.        2007        
    196.        Hieracium aurantiacum L.                
    197.        Hieracium lanatum Vill.                
    198.        Hieracium villosum Jacq.                
    199.        Lapsana communis L.                
    200.        Scorzonera rosea Waldst. & Kit.            
    201.        Tragopogon balcanicus Velen.            
    202.        Tragopogon pterodes Pančić            
    203.        Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt    
                                    
    Cistaceae                            
    204.        Cistus salviifolius L.                
    205.        Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.    2007        
                                    
    Convallariaceae                        
    206.        Convallaria majalis L.                
    207.        Polygonatum latifolium (Jacq.) Desf.            
    208.        Polygonatum multiflorum  (L.) All.            
    209.        Ruscus aculeatus L.                
                                      
    Convolvulaceae                        
    210.        Ipomoea purpurea Roth                
                                    
    Cornaceae                            
    211.        Cornus mas L.                    
    212.        Cornus sanguinea L.                
                                    
    Crassulaceae                        
    213.        Sedum aizoon L.                    
    214.        Sedum maximum (L.) Hoffm.            
    215.        Sedum sexangulare L.                
    216.        Sempervivum tectorum L.                
                                    
    Cucurbitaceae                        
    217.        Bryonia dioica Jacq.                
    218.        Ecballium elaterium (L.) Rich            
                                    
    Cyperaceae                            
    219.        Carex flacca Schreb.                
    220.        Carex limosa L.                    
    221.        Scirpus sylvaticus L.                 
                                    
    Datiscaceae                            
    222.        Datisca cannabina L.                
                                    
    Davidiaceae                            
    223.        Davidia involucrata Baill.                
                                    
    Dioscoreaceae                        
    224.        Dioscorea balcanica Košanin            
                                    
    Dipsacaceae                        
    225.        Cephalaria gigantea (Ledeb.) Bobrov     2007        
    226.        Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes        
    227.        Dipsacus pilosus L.                
    228.        Scabiosa graminifolia L.                
    229.        Scabiosa hladnikiana Host                
    230.        Scabiosa ochroleuca L.                
                                    
    Droseraceae                        
    231.        Drosera rotundifolia L.                
                                    
    Ericaceae                            
    232.        Erica terminalis Salisb.                 
                                    
    Euphorbiaceae                        
    233.        Euphorbia amygdaloides L.        2007        
*    234.        Manihot palmata Pax                
    235.        Ricinus communis L.                
                                    
    Fabaceae                            
    236.        Coronilla emerus L.                
    237.        Coronilla scorpioides (L.)        2007        
    238.        Desmodium canadense (L.) DC.            
    239.        Dolichos lablab L.            2007        
    240.        Dolichos ornatus Wall.                
    241.        Galega officinalis L.        2007        
    242.        Genista hispanica L.                
    243.        Genista tinctoria L.                
    244.        Glycine max (L.) Merr. 'Lutea'            
    245.        Glycine max (L.) Merr. 'Nigra'            
    246.        Indigofera gerardiana Wall. ex Baker            
    247.        Laburnum alpinum (Mill.) Presl.            
    248.        Laburnum alschingeri (Vis.) K. Koch            
    249.        Laburnum anagyroides Medik            
    250.        Lathyrus hirsutus L.                
    251.        Lotus ornithopodioides L.        2007        
    252.        Lupinus polyphyllus Lindl.                
    253.        Medicago pironae Vis.        2007        
    254.        Phaseolus coccineus L.                
    255.        Securigera securidaca (L.) Degen. & Dörf.        
    256.        Tetragonolobus purpureus Moench            
    257.        Thermopsis montana Nutt. ex Torr. & A. Gray            
    258.        Trigonella gladiata Stev.                
                                    
    Fumariaceae                        
    259.        Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte        
    260.        Corydalis lutea (L.) DC.                
    261.        Corydalis ochroleuca Koch                
    262.        Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida        
                                    
    Gentianaceae                        
    263.        Centaurium erythraea Rafn                
    264.        Gentiana cruciata L.                
                                    
    Geraniaceae                        
    265.        Erodium cicutarium  (L.) L' Her.            
    266.        Erodium moschatum (L.) L' Her.            
    267.        Geranium macrorrhizum L.                
    268.        Geranium pratense L.                
    269.        Geranium robertianum L.                
    270.        Geranium sanguineum L.                
                                    
    Hamamelidaceae                        
    271.        Hamamelis japonica Sieb. & Zucc.            
    272.        Hamamelis mollis Oliv.                
    273.        Hamamelis virginiana L.                
                                    
    Hyacinthaceae                        
    274.        Bellevalia romana (L.) Reichenb.            
*    275.        Bowiea volubilis Harv. ex Hook. f.            
    276.        Ornithogalum sphaerocarpum A. Kerner        
                                    
    Hypericaceae                        
    277.        Hypericum calycinum L.                
    278.        Hypericum kalmianum L.                
    279.        Hypericum olympicum L.                 
    280.        Hypericum perforatum L.                
    281.        Hypericum tetrapterum Fries            
                                    
    Iridaceae                            
    282.        Crocus pulchellus Herb.                 
    283.        Crocus vernus(L.) Hill. subsp. vernus            
    284.        Iris graminea L.                    
    285.        Iris pallida Lam.                    
    286.        Iris pseudacorus L.                
    287.        Iris sibirica L. subsp. sibirica                
                                    
    Juglandaceae                        
    288.        Carya ovata (Mill.) C. Koch                
    289.        Juglans cinerea L.                    
    290.        Juglans nigra L.                    
    291.        Pterocarya fraxinifolia (Lam.) Spach            
                                    
    Juncaceae                            
    292.        Luzula luzuloides (Lam.) Dandy & Wilmott        
    293.        Luzula sylvatica (Huds.) Gaudin            
                                    
    Lamiaceae                            
    294.        Ballota hispanica (L.) Benth.                
    295.        Betonica alopecuros L.                
    296.        Betonica officinalis L.                
    297.        Calamintha einseleana F. W. Schultz            
    298.        Horminum pyrenaicum L.                
    299.        Hyssopus officinalis L.                
    300.        Lavandula angustifolia Mill.                
    301.        Leonurus cardiaca L.                
    302.        Melissa officinalis L.                
    303.        Mentha aquatica L.                
    304.        Mentha pulegium L.                
    305.        Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch            
    306.        Monarda didyma L.                
    307.        Nepeta cataria L.                    
    308.        Ocimum basilicum L.                
    309.        Origanum vulgare L.                
    310.        Perilla frutescens (L.) Britton    2007        
    311.        Salvia coccinea L.                    
    312.        Salvia glutinosa L.                 
    313.        Salvia officinalis L.                
    314.        Salvia sclarea L.                    
    315.        Satureja hortensis L.        2007        
    316.        Satureja montana L. subsp. variegata (Host) P. W. Ball    
    317.        Satureja subspicata Bartl. ex Vis.            
    318.        Satureja subspicata Bartl ex Vis. subsp. liburnica Šilić    
    319.        Scutellaria alpina L.                
    320.        Scutellaria altissima L.                
    321.        Sideritis montana L.                
    322.        Stachys germanica L.                
    323.        Teucrium arduini L.                
    324.        Teucrium chamaedrys L.                
    325.        Teucrium scorodonia L.                
                                    
    Lardizabalaceae                        
    326.        Decaisnea fargesii Franch.                
                                    
    Liliaceae                            
    327.        Galtonia candicans (Bak.) Decne.            
    328.        Hosta ventricosa (Salisb.) Stearn            
    329.        Smilacina stellata Desf.                
    330.        Tricyrtis hirta Hook.                
                                    
    Limnanthaceae                            
    331.        Limnanthes douglasii R. Br.                
                                    
    Linaceae                            
    332.        Linum usitatissimum L.                
                                    
    Loasaceae                            
    333.        Blumenbachia insignis Schrad.            
                                    
    Lobeliaceae                            
    334.        Lobelia siphilitica L.                
                                    
    Lythraceae                            
    335.        Cuphea lanceolata Ait.                
    336.        Cuphea procumbens Cav.                
    337.        Lythrum salicaria L.                
                                    
    Magnoliaceae                            
*    338.        Magnolia grandiflora L.                
                                    
    Malvaceae                            
    339.        Abutilon theophrasti Medik        2007        
    340.        Althaea taurinensis DC.                
*    341.        Gossypium arboreum L.                
*    342.        Gossypium hirsutum L.                
*    343.        Hibiscus esculentus L.                 
    344.        Hibiscus manihot L.                
    345.        Hibiscus moscheutos L. var. roseus            
    346.        Hibiscus trionum L.                
    347.        Kitaibelia vitifolia Willd.                
    348.        Modiola caroliniana G. Don                
    349.        Sida napaea Cav.                    
                                    
    Melanthiaceae                        
    350.        Veratrum album L.                 
                                    
    Mimosaceae                        
*    351.        Mimosa pudica L.                    
                                    
    Moraceae                            
    352.        Maclura pomifera (Raf.) Schneid.            
                                    
    Nyctaginaceae                        
    353.        Mirabilis jalapa L.                    
    354.        Oxybaphus floribundus Choisy             
                                    
    Oleaceae                            
    355.        Chionanthus virginicus L.                
    356.        Ligustrum ibota Sieb. & Zucc.            
                                    
    Onagraceae                            
    357.        Circaea lutetiana L.                
    358.        Clarkia pulchella Pursh                
    359.        Epilobium hirsutum L.                
    360.        Epilobium parviflorum Schreb.            
    361.        Gaura biennis L.                    
    362.        Oenothera biennis L.                
    363.        Oenothera rosea Sol.        2007        
                                    
    Paeoniaceae                        
    364.        Paeonia lactiflora Pall.        2007        
    365.        Paeonia officinalis L.                
    366.        Paeonia rockii (S. G. Haw. & Lauener) T. Hong & J. J. Li    
    367.        Paeonia romanica Brandz.                
    368.        Paeonia suffruticosa Andrews            
    369.        Paeonia wittmanniana Hartw.            
                                    
    Papaveraceae                        
    370.        Chelidonium majus L.                
    371.        Glaucium flavum L.                
    372.        Macleaya cordata R. Br.                
    373.        Meconopsis cambrica (L.) Vig.    2007        
    374.        Papaver rhoeas L.                    
                                    
    Passifloraceae                        
*    375.        Passiflora rubra L.                
*    376.        Passiflora suberosa L.                
                                    
    Pedaliaceae                            
*    377.        Proboscidea louisiana (Mill.) Thell.            
*    378.        Sesamum indicum L.                
                                    
    Philadelphaceae                        
    379.        Philadelphus coronarius L.                
                                    
    Phytolaccaceae                        
    380.        Phytolacca acinosa Roxb.                
    381.        Phytolacca americana L.                
                                    
    Pittosporaceae                            
*    382.        Pittosporum tobira (Dryand.)            
                                    
    Plantaginaceae                        
    383.        Plantago alpina Vill.                
    384.        Plantago lanceolata L.                
    385.        Plantago sempervirens Crantz.            
                                    
    Plumbaginaceae                        
    386.        Limonium latifolium Moench    2007        
                                    
    Poaceae                                
    387.        Achnatherum calamagrostis (L.) PB.            
    388.        Andropogon gerardi Vitm.                
    389.        Briza maxima L.                    
    390.        Coix lacrima-jobi L.                
    391.        Dactylis glomerata L.                
    392.        Hordeum jubatum L.                
    393.        Lagurus ovatus L.                    
    394.        Leersia oryzoides (L.) Sw.                
    395.        Melica ciliata L.                    
    396.        Molinia caerulea (L.) Moench             
    397.        Oryza sativa L.                    
    398.        Panicum capillare L. subsp. capillare            
    399.        Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud.        
    400.        Piptatherum virescens (Trin.) Boiss.            
    401.        Triticum dicoccon (Schrank) Schuebl.            
    402.        Triticum spelta  L.                 
    403.        Zea mays L.                     
    404.        Zea mexicana (Schrad.) Kuntze            
                                    
    Polemoniaceae                        
    405.        Collomia linearis Nutt.                
    406.        Gilia capitata Sims                
    407.        Gilia rubra Heller.                    
    408.        Phlox paniculata L.                
                                    
    Polygonaceae                        
    409.        Fagopyrum esculentum Moench            
    410.        Fagopyrum tataricum (L.) Gaertner            
    411.        Rheum officinale Baill.                
                                    
    Portulacaceae                        
    412.        Portulaca oleracea L. subsp. oleracea            
                                    
    Primulaceae                            
    413.        Anagallis arvensis L.                
    414.        Hottonia palustris L.                
                                    
    Ranunculaceae                        
    415.        Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. lycoctonum    2007
    416.        Adonis vernalis L.                    
    417.        Anemone hortensis L.                
    418.        Aquilegia vulgaris L.        2007        
    419.        Caltha palustris L.                    
    420.        Cimicifuga racemosa (L.) Nutt.            
    421.        Clematis recta L.                    
    422.        Eranthis hyemalis (L.) Salisb.            
    423.        Helleborus multifidus Vis.                
    424.        Nigella damascena L.                
    425.        Pulsatilla montana (Hoppe) Rchb.    2007        
    426.        Pulsatilla vulgaris Mill.        2007        
    427.        Ranunculus gramineus L.                
    428.        Ranunculus millefoliatus Vahl.            
    429.        Ranunculus psilostachys Griseb.             
                                    
    Rosaceae                            
    430.        Agrimonia procera Wallr.                 
    431.        Aronia melanocarpa ( Michx.) Ell.    2007        
    432.        Aruncus dioicus (Walter) Fernald            
    433.        Cotoneaster bullatus Bois.                 
    434.        Cotoneaster integerrimus Medik.            
    435.        Crataegus pedicellata Sarg.                
    436.        Filipendula ulmaria (L.) Maxim.            
    437.        Fragaria vesca L.                    
    438.        Geum coccineum Sibt. & Sm.            
    439.        Geum pallidum Fisch. & C. A.  Mey    2007        
    440.        Geum rivale L.                    
    441.        Potentilla nivea L.                    
    442.        Potentilla recta L.                    
    443.        Prunus spinosa L.                     
    444.        Rhodotypos scandens (Thunb.) Makino        
    445.        Rosa glauca Pourr. non Vill.                
    446.        Rosa multiflora Thunb.                
    447.        Rosa pendulina L.                    
    448.        Rosa rugosa Thunb.                
    449.        Sibiraea altaiensis (Laxm.) Schneid. var. croatica (Degen) G. Beck                    
    450.        Stephanandra tanakae Franch.            
    451.        Stranvaesia davidiana Decne.            
                                    
    Rubiaceae                            
    452.        Galium spurium L.                
    453.        Galium verum L.                     
                                    
    Rutaceae                            
    454.        Phellodendron amurense Rupr.            
    455.        Poncirus trifoliata (L.) Raf.                
    456.        Ruta graveolens L.                
    457.        Zanthoxylum americanum Mill.            
    458.        Zanthoxylum simulans Hance            
                                    
    Sambucaceae                        
    459.        Sambucus nigra L.                 
    460.        Viburnum lantana L.                
    461.        Viburnum sargentii Koehne.                
                                    
    Saxifragaceae                        
    462.        Heuchera americana L.                
    463.        Heuchera sanguinea Engelm.            
    464.        Peltiphyllum peltatum Engl.                
    465.        Saxifraga cuneifolia L.                
    466.        Saxifraga rotundifolia L.                
    467.        Tellima grandiflora (Pursh) Dougl.            
                                    
    Scrophulariaceae                        
    468.        Alonsoa acutifolia Ruiz. & Pav.    2007        
    469.        Antirrhinum majus L.        2007        
    470.        Digitalis grandiflora Miller                
    471.        Digitalis laevigata Waldst. & Kit.            
    472.        Erinus alpinus L.                    
    473.        Misopates orontium (L.) Raf.    2007        
    474.        Veronica austriaca L.                
    475.        Veronicastrum virginicum (L.) Farw.            
                                    
    Solanaceae                            
    476.        Atropa bella-donna L.                
    477.        Browallia demissa L.                
    478.        Datura innoxia Mill.                 
    479.        Datura metel  L.                    
    480.        Datura metel L. f. inermis                
    481.        Hyoscyamus albus L.         2007        
    482.        Hyoscyamus niger L.        2007        
    483.        Lycium chinense Mill.                
    484.        Nycandra physaloides (L.) Gaertn.            
    485.        Nicotiana rustica L.                
    486.        Nicotiana tabacum L.                
    487.        Nicotiana viscosa Lehm.                
    488.        Physalis ixocarpa Brot. ex DC.            
    489.        Physalis peruviana L.                
    490.        Saracha jaltomata Schlecht.                
    491.        Scopolia carniolica Jacq.                
    492.        Solanum nigrum L.                 
    493.        Solanum sisymbriifolium Lam.            
                                    
    Staphyleaceae                        
    494.        Staphylea pinnata L.                
                                    
    Styracaceae                            
    495.        Halesia carolina L.                
    496.        Pterostyrax hispida Sieb. & Zucc.            
                                    
    Tiliaceae                            
    497.        Tilia platyphyllos Scop.                
                                    
    Tropaeolaceae                        
    498.        Tropaeolum majus L.                
                                    
    Typhaceae                            
    499.        Typha latifolia L.                    
                                    
    Ulmaceae                            
    500.        Celtis occidentalis L.                
    501.        Zelkova carpinifolia (Pall.) K. Koch            
                                    
    Urticaceae                            
    502.        Parietaria officinalis L.                
    503.        Urtica dioica L.                    
                                    
    Valerianaceae                        
    504.        Centranthus ruber (L.) DC.                
                                    
    Verbenaceae                        
    505.        Callicarpa bodinieri Lev. var. giraldii Rehd.         
    506.        Clerodendron foetidum Bunge            
*    507.        Lantana viburnoides Vahl.                
    508.        Vitex agnus-castus L.                
                                    
    Zingiberaceae                        
*    509.        Zingiber officinale Rosc.                
                                    
    LJUBLJANA,  december 2008                        
                                    
                            
                            




Semina e plantis spontaneis in loco natali annis 2007 et 2006 lecta


    Semina e plantis spontaneis in loco natali annis 2008 et 2007 lecta                        
                            
510.    Abutilon theophrasti Medik. - Prevoje, 2007, J.B.                        
511.    Acer campestre L. - Lokev, 2008, J.M.                        
512.    Acer campestre L. - pod Škabrijelom nad Kromberkom, 2007, L.& I.D.                    
513.    Acer pseudoplatanus L. - Kolovrat, Trinški vrh, 2007, L.& I.D.                        
514.    Achillea distans Waldst. & Kit. ex Willd. - Kuk pri Rijavcih, 2008, L.& I.D.                        
515.    Achillea distans Waldst. & Kit. ex Willd. - Sv. Gora, 2008, L.& I.D.                        
516.    Aconitum angustifolium Bernh. Ex Rchb. - Razor, 2008, L.& I.D.                        
517.    Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb. - pod Hudim vrhom nad planino Golobar, 2007, L.& I.D.    
518.    Aconitum variegatum L. - Nanos, 2007, J.B.                        
519.    Alisma plantago-aquatica L. - Prevoje, 2007, J.B.                        
520.    Allium carinatum L. subsp. carinatum - Lisca, 2007, J.B.                        
521.    Allium ericetorum Thore - Italija, dolina Vendronze, Terska dolina (Pers-Breg), 2008, L.& I.D.                        
522.    Allium ericetorum Thore - ob Soči pri Rodežu (Deskle), 2007, L.& I.D.                    
523.    Allium ericetorum Thore - Čaven, 2007, J.B.                        
524.    Allium ericetorum Thore - Kavčiče, 2007, J.B.                        
525.    Allium ericetorum Thore - Nanos, 2007, J.B.                        
526.    Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak. - Dvojno jezero, dolina Sedmerih jezer, 2007, L.& I.D.
527.    Allium senescens L. - Pliskovica na Krasu, 2008, L.& I.D.                        
528.    Allium senescens L. - Grgar, 2008, J.B.                        
529.    Allium senescens L. - Osp, 2008, J.B.                        
530.    Allium senescens L. - Nanos, 2007, J.B.                        
531.    Allium sphaerocephalon L. - Osp, 2008, J.B.                        
532.    Allium sphaerocephalon L.  - Osp, 2007, J.B.                        
533.    Allium sphaerocephalon L. - Otlica, 2007, J.B.                        
534.    Allium sphaerocephalon L. - Golo Brdo v dolini Idrije, 2007, L.& I.D.                    
535.    Allium sphaerocephalon L. - Sela na Krasu, 2007, L.& I.D.                        
536.    Allium victorialis L. - Kanin, nad pl. Gozdec, 2008, L.& I.D.                        
537.    Alnus alnobetula (Ehrh.) Hartig - Kolovrat, Nagnoj, 2007, L.& I.D.                    
538.    Alnus alnobetula (Ehrh.) Hartig - pod Hudim Vrhom nad planino Golobar, 2007, L.& I.D.        
539.    Alnus glutinosa (L.) Gaertn. - Prevoje, 2007, J.B.                        
540.    Anemone baldensis Turra - Travniška dolina nad Vrsnikom, 2008, L. & I D.                        
541.    Anemone baldensis Turra - Prehodavci - Vršac, 2008, L. & I D.                        
542.    Anemone narcissiflora L. - Črna prst, 2008, L. & I.D.                        
543.    Antennaria carpatica  (Wahlenb.) Bluff & Fingerh. - Loška stena, Konjska škrbina, 2008, L.& I.D.                        
544.    Anthericum ramosum L. - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
545.    Anthericum ramosum L. - Lisca, 2007, J.B.                        
546.    Anthericum ramosum L. - Čaven, 2007, J.B.                        
547.    Anthericum ramosum L. - Nanos, 2007, J.B.                        
548.    Arabis hirsuta (L.) Scop. - Čaven, Kucelj, 2007, J.B.                        
549.    Arabis sagittata (Bertol.) DC.- Col, 2008, J.B.                        
550.    Arabis sagittata (Bertol.) DC.- Osp, 2008, J.B.                        
551.    Arabis turrita L. - Sveta Gora, 2008, J.B.                        
552.    Arabis turrita L. - Trebuša, 2008, J.B.                        
553.    Arabis turrita L. - Osp, 2008, J.B.                        
554.    Arabis turrita L. - Čaven, 2007, J.B.                        
555.    Arabis turrita L. - Col, 2007, J.B.                        
556.    Arabis turrita L. - Osp, 2007, J.B.                        
557.    Arabis turrita L. - Plave (Prilesje), 2007, L.& I.D.                        
558.    Arctium lappa L. - Kobariški Stol, 2008, J.B.                        
559.    Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. -  Konjsko brdo nad Knežko grapo, 2008,  L.& I.D.                        
560.    Armeria alpina (DC.) Willd. -  Kanin, Veliki dol, 2008, L.& I.D.                        
561.    Arnica montana L. - Rogla na Pohorju, 2007, L.& I.D.                        
562.    Artemisia alba Turra - Otlica, 2007, J.B.                        
563.    Artemisia vulgaris L. - Col, 2008, J.B.                        
564.    Artemisia vulgaris L. - Laže, 2008, J.B.                        
565.    Arthrocnerum macrostachyum - Ankaran, 2007, J.B.                        
566.    Arum maculatum L. - Rižana, 2008, J.B.                        
567.    Arum maculatum L. - Rižana, 2007, J.B.                        
568.    Arum maculatum L. - Tomišelj, 2008, J.B.                        
569.    Arum maculatum L. - Dekani, 2008, J.B.                        
570.    Aruncus dioicus (Walter) Fernald - Bled, 2008, J.B.                        
571.    Aruncus dioicus (Walter) Fernald - Nanos, 2007, J.B.                        
572.    Asarum europaeum L. - Medvedjek, 2007, J.M.                        
573.    Asparagus acutifolius L. - Malovše, 2007, J.B.                        
574.    Asparagus officinalis L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
575.    Asphodelus albus L. - Nanos, 2008, J.B.                        
576.    Asphodelus albus L. - Italija, iznad Podbarda, pod Postovčičem, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
577.    Asphodelus albus L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
578.    Asphodelus albus L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
579.    Aster alpinus L. - Veliko Špičje, 2008, L.&I.D.                        
580.    Aster alpinus L. - Naklo nad Izgoro, 2007, L.&I.D.                        
581.    Aster amellus L. - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
582.    Aster amellus L. - Col, 2007, J.B.                        
583.    Aster amellus L. - Otlica, 2007, J.B.                        
584.    Aster linosyris (L.) Bernh. - Strunjan, 2008, J.M.                        
585.    Aster tripolium L. - Ankaran, 2007, J.B.                        
586.    Astragalus onobrychis L. - Soča, Za otoki, 2008, L.& I.D.                        
587.    Astrantia carniolica Jacq. - Rodne, 2007, J.B.                        
588.    Athamanta turbith (L.) Brot .p. p., em. H. Karst. - Kavčiče, 2007, J.B.                    
589.    Atriplex portulacoides L. - Ankaran, 2007, J.B.                        
590.    Berberis vulgaris L. - Božakovo, 2007, J.B.                        
591.    Bidens tripartita L. - Prevoje, 2007, J.B.                        
592.    Bupleurum petraeum L. - Kanin, Veliki dol, 2008, L.& I.D.                        
593.    Bupleurum petraeum L. - Debeli vrh, 2008, L.& I.D.                        
594.    Caltha palustris L. - Bevke, 2008, J.B.                        
595.    Caltha palustris L. - Cerkniško jezero, 2007, J.B.                        
596.    Campanula pyramidalis L. - Osp, 2008, J.B.                        
597.    Campanula pyramidalis L. - Ajdovščina, Hubelj, 2008, J.M.                        
598.    Campanula pyramidalis L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
599.    Capparis spinosa L. - Piran, 2008, J.B.                        
600.    Capparis spinosa L. - Piran, 2007, J.B.                        
601.    Cardamine enneaphyllos (L.) Crantz - Snežnik, 2008, J.B.                        
602.    Cardamine enneaphyllos (L.) Crantz - Cimprovka, 2008, J.B.                        
603.    Cardamine pentaphyllos (L.) Crantz - Hrušica, 2008, J.B.                        
604.    Cardamine pentaphyllos (L.) Crantz - Gozd, 2008, J.B.                        
605.    Carduus acanthoides L. - Prevoje, 2007, J.B.                        
606.    Carex liparocarpos Gaudin - Žadovinek na Dolenjskem, 2008, B.V.                        
607.    Carex pendula Huds - Dekani, 2008, J.B.                        
608.    Carlina acaulis L. - Nanos, 2007, J.B.                        
609.    Carlina vulgaris L. - Rodne, 2007, J.B.                        
610.    Carpinus betulus L. - pod Starim Trgom, 2007, J.B.                        
611.    Centaurea haynaldii Borbás ex Vuk. subsp. julica (Hayek) E. Mayer - Razor, 2008, L.& I.D.                        
612.    Centaurea haynaldii Borbás ex Vuk. subsp. julica (Hayek) E. Mayer - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                
613.    Centaurea uniflora Turra. subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens - Velika Baba, 2008, L.& I.D.    
614.    Centaurea uniflora Turra. subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens - planina Tosc, 2007, L.& I.D.    
615.    Centaurea rupestris L. - Čaven, 2007, J.B.                        
616.    Centaurea scabiosa L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
617.    Centaurea scabiosa L. - Paunoviči, 2007, J.B.                        
618.    Centaurea scabiosa L. - Osp, 2007, J.B.                        
619.    Centaurium erythraea Rafn - Špeharji, 2007, J.B.                        
620.    Cephalanthera damasonium (Mill.) Druce - dolina Završnice, 2007, B.D.                    
621.    Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes - Klariči, Brestovica pri Komnu, 2007, L.& I.D.        
622.    Chamaecytisus hirsutus (L.) Link - Bled, 2008, J.B.                        
623.    Chamaecytisus hirsutus (L.) Link - Col, 2008, J.B.                        
624.    Chamaecytisus hirsutus (L.) Link - Žusm, 2008, J.B.                        
625.    Chamaecytisus  hirsutus (L.) Link - Čaven, 2007, J.B.                        
626.    Chamerion dodonaei (Vill.) Holub - Orehek, 2007, J.B.                        
627.    Cirsium arvense (L.) Scop. - Božakovo, 2008,  J.B.                        
628.    Cirsium carniolicum  Scop. - Velo polje, 2007, L.& I.D.                        
629.    Cirsium erisithales (Jacq.) Scop. - Porezen, 2007, J.B.                        
630.    Cirsium erisithales (Jacq.) Scop. - Tomišelj, 2007, J.B.                        
631.    Cirsium oleraceum (L.) Scop. - Lahinja, 2008, J.B.                        
632.    Cirsium oleraceum (L.) Scop. - Prevoje, 2007, J.B.                        
633.    Cirsium palustre (L.) Scop. - Prevoje, 2008, J.B.                        
634.    Cirsium palustre (L.) Scop. - Prevoje, 2007, J.B.                        
635.    Cirsium pannonicum (L.f.) Link - Šentvid, 2007, J.B.                        
636.    Cirisum spinosissimum (L.) Scop. - Kanin, Veliki dol, 2008, L. & I.D.                        
637.    Clematis alpina (L.) Mill. - Zadnjiški dol, 2008, L.&I.D.                        
638.    Clematis alpina (L.) Mill. - Velo polje, 2007, L.&I.D.                        
639.    Clematis recta L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
640.    Clematis recta L. - Črno jezero nad Komarčo, 2007, L.&I.D.                        
641.    Clematis vitalba L. - Osp, 2008, J.B.                        
642.    Clematis vitalba L. - Dvori, 2007, J.B.                        
643.    Clematis vitalba L. - Špeharji, Stari trg, 2007, J.B.                        
644.    Clematis vitalba L. - Škocjanski zatok, 2007, J.B.                        
645.    Cnidium silaifolium (Jacq.) Simonk. - Sveta Gora nad Grgarjem, 2007, L.& I.D.            
646.    Colchicum autumnale L. - Radensko polje, 2007, J.M.                        
647.    Colchicum autumnale L. - Podpeč, 2007, J.B.                        
648.    Convallaria majalis L. - Bled, 2008, J.B.                        
649.    Convallaria majalis L. - Nanos, 2007, J.B.                        
650.    Cornus mas L. - Sveta Gora, 2008, L.& I.D.                        
651.    Cornus sanguinea L. - Kozjansko, 2008, J.B.                        
652.    Cornus sanguinea L. - Šentvid, 2008, J.B.                        
653.    Cornus sanguinea L. - Škocjanski zatok, 2007, J.B.                        
654.    Coronilla emerus L. subsp. emerus - Osp, 2008, J.B.                    
655.    Coronilla emerus L. subsp. emeroides Boiss. & Spruner -  Nanos, 2007, J.B.                    
656.    Coronilla emerus L. subsp. emeroides Boiss. & Spruner - Osp, 2007, J.B.                    
657.    Cotinus coggygria Scop. - Miren, 2008, J.B.                        
658.    Cotinus coggygria Scop. - Kosovelje na Krasu 2008, L.& I.D.                        
659.    Cotinus coggygria Scop. - Osp, 2008, J.B.                        
660.    Cotinus coggygria Scop. - Laže, 2008, J.B.                        
661.    Cotinus coggygria Scop. - Špeharji, 2007, J.B.                        
662.    Crataegus monogyna Jacq. - Bača pri Modrjeu, 2008, L. & I.D.                        
663.    Crepis pyrenaica (L.) W. Greuter - planina Tosc, 2007, L.& I.D                        
664.    Crithmum maritimum L. - Koper, 2007, J.B.                        
665.    Dactylorhiza incarnata (L.) Soó - Logaške Žibrše, 2008, B.D.                    
666.    Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. fuchsii (Druce) Hyl. - Menina planina, 2007, B.D.        
667.    Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. maculata - Logaške Žibrše, 2007, B.D.            
668.    Dactylorhiza sambucina (L.) Soó - vas Potok pod Blegošem, 2007, B.D.                    
669.    Dactylorhiza traunsteineri (Sauter ex Rchb.) Soó - Logaške Žibrše, 2007, B.D.            
670.    Daucus carota L. - Prevoje, 2007, J.B.                        
671.    Daucus carota L. - Primostek, 2007, J.B.                        
672.    Dianthus sternbergii Sieber - Spodnja Trenta, 2007, L.& I.D.                        
673.    Digitalis laevigata Waldst. & Kit. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
674.    Diplotaxis tenuifolia (L.) DC. - Ankaran, 2007, J.B.                        
675.    Dipsacus  fullonum L. - Rižana, 2007, J.B.                        
676.    Dittrichia viscosa (L.) W. Greuter - Ankaran, 2007, J.B.                        
677.    Doronicum austriacum Jacq. - Loška stena, Konjska škrbina, 2008, L.& I.D.                        
678.    Doronicum grandiflorum  Lam. - Lanževica, Čez Brežice, 2007, L.& I.D.                    
679.    Dorycnium germanicum (Gremli) Rikli - Šentjošt, 2008, J.B.                        
680.    Dorycnium germanicum (Gremli) Rikli - Paunoviči, 2007, J.B.                        
681.    Dorycnium germanicum (Gremli) Rikli - Špeharji, Stari trg, 2007, J.B.                    
682.    Dorycnium herbaceum Vill. - Osp, 2008, J.B.                        
683.    Dryas octopetala L. - Črna prst, 2008, L.& I.D.                        
684.    Echinops exaltatus Schrader - Hudajužna, 2008, L.& I.D.                        
685.    Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. - Čaven, 2007, J.B.                    
686.    Epilobium montanum L. - Šentjošt, 2008, J.B.                        
687.    Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser - Bašelj, 2008, B.D.                        
688.    Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser - Šentjošt, 2008, J.B.                        
689.    Epipactis greuteri H. Baumann & Künkele - Kočevski Rog, 2007, B.D.                    
690.    Epipactis helleborine (L.) Crantz - Šentjošt, 2008, J.B.                        
691.    Epipactis helleborine (L.) Crantz subps. leutei (Robatsch) Kreutz - Log pod Mangartom, 2008, B.D.                    
692.    Epipactis helleborine (L.) Crantz - Šišenski hrib, 2007, B.D.                        
693.    Epipactis muelleri Godfery - Bloška planota, 2008, B.D.                        
694.    Epipactis nordeniorum Robatsch - Rački ribniki, 2008, M.S.                        
695.    Epipactis nordeniorum Robatsch - Zgornji Velovlek, 2008, M.S.                        
696.    Epipactis palustris (L.) Crantz - ob Soči pri Kamnem, 2008, L.& I.D.                        
697.    Epipactis palustris (L.) Crantz - Komno, 2007, L.& I.D.                        
698.    Eriophorum angustifolium Honck. - Pokljuka, 2008, J.B.                        
699.    Eriophorum vaginatum L. - Pokljuka, 2008, J.B.                        
700.    Eryngium amethystinum L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
701.    Eryngium amethystinum L. - Laže, 2008, J.B.                        
702.    Eryngium amethystinum L. - Osp, 2007, J.B.                        
703.    Euonymus europaea L. - Tatre, 2007, J.B.                        
704.    Euonymus europaea L. - Vinica, 2007, J.B.                        
705.    Euonymus europaea L. - Božakovo, 2007, J.B.                        
706.    Euonymus europaea L. - Šentvid, Dovjež, 2007, J.B.                        
707.    Euonymus latifolia (L.) Mill. - Žusm, 2008, J.B.                        
708.    Euonymus verrucosa Scop. - Špičnok, 2008, L.& I.D.                        
709.    Euonymus verrucosa Scop. - Tomišelj, 2007, J.B.                        
710.    Eupatorium cannabinum L. - Prevoje, 2008, J.B.                        
711.    Eupatorium cannabinum L. - Kobariški Stol, 2008, J.B.                         
712.    Eupatorium cannabinum L. - Ulovka, 2007, J.B.                        
713.    Eupatorium cannabinum L. - Čaven, 2007, J.B.                        
714.    Eupatorium cannabinum L. - Primostek, 2007, J.B.                        
715.    Eupatorium cannabinum L. - Rodne, 2007, J.B.                        
716.    Eupatorium cannabinum L. - Prevoje, 2007, J.B.                         
717.    Ferulago campestris (Besser) Grecescu - Kavčiče, 2008, J.B.            
718.    Ferulago campestris (Besser) Grecescu - Nanos, 2007, J.B.                        
719.    Filipendula vulgaris Moench - Gorenje Nekovo pod Kanalskim Kolovratom, 2008, L.& I.D.                        
720.    Fragaria vesca L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2007, J.M.                        
721.    Fragaria vesca L. - Medvedjek, 2007, J.M.                        
722.    Frangula rupestris (Scop.) Schur - Sabotin, 2007, L.& I.D.                        
723.    Fraxinus excelsior L. - Obloke, 2008, L.& I.D.                        
724.    Fraxinus ornus L. - Lokev, 2008, J.M.                        
725.    Fraxinus ornus L. - Osp, 2008, J.B.                        
726.    Fraxinus ornus L. - Škocjanski zatok, 2007, J.B.                        
727.    Fraxinus ornus L. - Rodne, 2007, J.B.                        
728.    Fritillaria meleagris L. - Bevke, 2008, J.B.                        
729.    Galeopsis speciosa Mill. - Prevoje, 2007, J.B.                        
730.    Galium purpureum L. - Osp, 2008, J.B.                        
731.    Galium purpureum L. - Nanos, 2007, J.B.                        
732.    Galium purpureum L. - Rakitovec, 2007, J.B.                        
733.    Galium verum L. - Dovjež, 2007, J.B.                        
734.    Galium verum L. - Otlica, 2007, J.B.                        
735.    Genista tinctoria L. - Žusm, 2008, J.B.                        
736.    Genista tinctoria L. - Šentjošt, 2008, J.B.                        
737.    Gentiana asclepiadea L. - Mirna Peč, Postaja, 2007, J.M.                        
738.    Gentiana clusii Perr. & Song. - Kucelj, 2008, J.B.                        
739.    Gentiana clusii Perr. & Song. - Snežnik, 2008, J.B.                        
740.    Gentiana cruciata L. - Črni vrh, 2008, J.B.                        
741.    Gentiana cruciata L. - Nemci, 2008, J.B.                        
742.    Gentiana cruciata L. - Sinji vrh, 2007, J.B.                        
743.    Gentiana cruciata L. - Otlica, 2007, J.B.                        
744.    Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Kavčiče, 2008, J.B.                    
745.    Gentiana lutea L. subsp. vardjanii T. Wraber - Loška stena, Konjska škrbina, 2008, L.& I.D.                        
746.    Gentiana pannonica Sopoli - pri Majski jami pod Pršivcem, 2007, L.& I.D.                    
747.    Gentiana pneumonanthe L. - Bloška planota, 2008, B.V.                        
748.    Gladiolus illyricus Koch - Šentvid-Vižmarje, 2008, J.B.                        
749.    Gladiolus palustris Gaudin - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
750.    Gladiolus palustris Gaudin - Italija, dolina Vendronze, Terska dolina (Pers-Breg), 2008, L.& I.D.                        
751.    Globularia cordifolia  L. - Globoko nad pl. Razor, 2008, L.& I.D.                        
752.    Globularia cordifolia  L. - Nanos, 2007, J.B.                        
753.    Globularia punctata Lapeyr. - Sabotin, 2007, L.& I.D.                        
754.    Grafia golaka (Hacq.) Rchb. - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008,  L.& I.D.                        
755.    Hedera helix L. - Malovše, 2007, J.B.                        
756.    Hedera helix L. - Sirči, 2007, J.B.                        
757.    Heliosperma alpestre (Jacq.) Griseb. - Porezen, 2007, J.B.                        
758.    Heliospema veselskyi Janka subsp. glutinosum (Zois) E. Mayer - Medvode, 2008, J.B.                        
759.    Helleborus foetidus L. - Italija, Monte Cassino, 2007, A.P.                        
760.    Helleborus multifidus Vis. subsp. istriacus (Schiffner) Merxm. & Podl. - Kavčiče, 2007, J.B.         
761.    Heracleum  sphondylium L. subsp. pollinianum Bertol. - dolina Lopučnice, 2007, L.& I.D.        
762.    Heracleum sphondylium L. - Čaven, 2007, J.B.                        
763.    Heracleum sphondylium L. - Nanos, 2007, J.B.                        
764.    Heracleum sphondylium L. - Dovjež, 2007, J.B.                        
765.    Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Poldanovec, 2008, L.& I.D.                        
766.    Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Čaven - Kucelj, 2007, J.B.                        
767.    Homogyne alpina (L.) Cass. - Črna prst, 2008, L.& I.D.                        
768.    Homogyne alpina (L.) Cass. - Rogla na Pohorju, 2007, L.& I.D.                        
769.    Humulus lupulus L. - Rače, 2007, J.B.                        
770.    Hypericum perforatum L. - Lijak, 2008, J.B.                        
771.    Hypericum perforatum L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
772.    Hypericum perforatum L. - Čaven, 2007, J.B.                        
773.    Hypericum tetrapterum Fries - Prevoje, 2008, J.B.                        
774.    Hypericum tetrapterum Fries - Prevoje, 2007, J.B.                        
775.    Inula conyza L. - Kambreško - Humarji, 2008, L.& I.D.                        
776.    Inula ensifolia L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
777.    Inula ensifolia L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
778.    Inula ensifolia L. - Sabotin, 2007, J.B                        
779.    Inula hirta L. - Nanos, 2007, J.B.                        
780.    Inula salicina L. - Dolenje Cerovo, ob Birši, 2008, L.& I.D.                        
781.    Inula spiraeifolia L. - Osp, 2008, J.B.                        
782.    Inula spiraeifolia L. - Nanos, 2007, J.B.                        
783.    Inula spiraeifolia L. - Osp, 2007, J.B.                        
784.    Inula spiraeifolia L. - Klariči, Brestovica pri Komnu, 2007, L.& I.D.                    
785.    Iris graminea L. - Čaven, 2007, J.B.                        
786.    Iris graminea L. - Nanos, 2007, J.B.                        
787.    Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Kavčiče, 2008, J.B.            
788.    Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Nanos, 2007, J.B.                        
789.    Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Golič - Kavčiče, 2007, A.V.            
790.    Juncus effusus L. - Prevoje, 2008, J.B.                        
791.    Juncus jacquinii L. - pod Konjsko Škrbino nad dolino Bale, 2008, L.& I.D.                        
792.    Juniperus communis L. - Osp, 2007, J.B.                        
793.    Juniperus communis L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2007, J.M.                        
794.    Juniperus communis L. - Rodne, 2007, J.B.                        
795.    Jurinea mollis (L.) Reichenb. - Rakitovec, Kavčiče, 2007, J.B.                        
796.    Jurinea mollis (L.) Reichenb. - pod Lipnikom, 2007, A.V.                        
797.    Laburnum alschingeri (Vis.) K. Koch - Sveta Gora, 2008, J.B.                        
798.    Larix decidua Miller -  Prevala, 2008, J.M.                        
799.    Laserpitium latifolium L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
800.    Laserpitium latifolium L. - Čaven, 2007, J.B.                        
801.    Laserpitium siler L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
802.    Laserpitium siler L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
803.    Laserpitium siler L. - Čaven, 2007, J.B.                        
804.    Leontodon hispidus L. - Kucelj, 2008, J.B.                        
805.    Leontopdium alpinum Cass. - Travnik, 2008, L.& I.D.                        
806.    Leucojum aestivum L. - Radensko polje, 2007, J.M.                        
807.    Leucojum aestivum L. - Cerkniško jezero, 2007, J.B.                        
808.    Libanotis sibirica (L.) C. A. Mey. subsp. montana (Crantz) P. W. Ball - Čaven, 2007, J.B.        
809.    Libanotis sibirica (L.) C.A. Mey.  subsp. pyrenaica (L.) O. Schwarz - Nemci, 2008, J.B.                        
810.    Ligustrum vulgare L. - Osp, 2008, J.B.                        
811.    Ligustrum vulgare L. - Šentvid, 2008, J.B.                        
812.    Ligustrum vulgare L. - Škocjanski zatok, 2007, J.B.                        
813.    Ligustrum vulgare L. - Božakovo, 2007, J.B.                        
814.    Ligustrum vulgare L. - Dovjež, 2007, J.B.                        
815.    Ligustrum vulgare L. - Špeharji, 2007, J.B.                        
816.    Ligustrum vulgare L. - Podgorski kras, 2007, J.B.                        
817.    Lilium carniolicum Bernh. - Razor, 2008, L.& I.D.                         
818.    Lilium carniolicum Bernh. - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
819.    Limonium angustifolium (Tausch) Degen - Škocjanski zatok, 2007, J.B.                    
820.    Linum tenuifolium L. - Osp, 2007, J.B.                        
821.    Liparis loeselii (L.) Rich. - Tomažini, 2008, B.D.                        
822.    Lloydia serotina (L.) Reichenb. - Kanjevec-Vršac (Kanjavčeve police),  2008, L.& I.D.                        
823.    Lonicera alpigena L. - Poldanovec, 2008, L.& I.D.                        
824.    Lonicera alpigena L. - Čaven, 2007, J.B.                        
825.    Lonicera xylosteum L. - Divača, 2008, J.B.                        
826.    Lonicera xylosteum L. - Škraplje, 2007, J.B.                        
827.    Lunaria rediviva L. - Podsreda, 2008, J.B.                        
828.    Lunaria rediviva L. - Idrija-Zagoda, 2008, L.& I.D.                        
829.    Lunaria rediviva L. - Čaven, Kucelj, 2007, J.B.                        
830.    Lychnis flos-cuculi L. - Radensko polje, 2007, J.M.                        
831.    Lycopus europaeus L. - Prevoje, 2007, J.B.                        
832.    Lysimachia vulgaris L. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
833.    Lythrum salicaria L. - Prevoje, 2008, J.B.                        
834.    Melica ciliata L. - Sveta Gora nad Grgarjem, 2007, L.& I.D.                        
835.    Moehringia muscosa L. - Hrušica, 2008, J.B.                        
836.    Molinia caerulea (L.) Moench - Kamniška Bistrica, 2007, J.M.                        
837.    Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch subsp. bauhinii Ullmann. - Kanin, nad pl. Gozdec, 2008, L.& I.D.        
838.    Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch subsp. bauhinii Ullmann. - Nanos, 2007, J.B.        
839.    Mycelis muralis (L.) Dumort. - Šentjošt, 2008, J.B.                        
840.    Myrrhis odorata (L.) Scop. - Komar nad dolino Zadnjice, 2008, L.& I.D.                        
841.    Myrrhis odorata (L.) Scop. - dolina Lopučnice, 2007, L.& I.D.                        
842.    Oenothera biennis L. - Plave, Prilesje, 2007, L.& I.D.                        
843.    Onosma helvetica Boiss. em. Teppner subsp. fallax (Borbás) Teppner - Kosovelje na Krasu, 2008, L. & I.D.                    
844.    Ophrys apifera Huds. - Maršiči, 2008, B.D.                        
845.    Ophrys sphegodes Mill. - Golo nad Igom, 2007, B.D.                        
846.    Oplismenus undulatifolius (Ard.) PB. -  Ajba v Soški dolini, 2008, L.& I. D.                        
847.    Orchis coriophora L. subsp. coriophora - Krško, 2007, B.D.                        
848.    Orchis laxiflora Lam. - Beli kamen nad Gračiščem, 2008, B.D.                        
849.    Orchis laxiflora Lam. - izvir reke Rižane, 2008, B.D.                        
850.    Orchis palustris Jacq. - Knej, 2008, B.D.                        
851.    Orchis purpurea Huds. - Goriška Brda, 2007, B.D.                        
852.    Orchis simia Lam. - Podsabotin, 2007, B.D.                        
853.    Ornithogalum pyrenaicum L. - Božakovo, 2008, J.B.                        
854.    Ornithogalum pyrenaicum L. - Šentvid-Vižmarje, 2008, J.B.                        
855.    Ostrya carpinifolia Scop. - Nanos, 2007, J.B.                        
856.    Osyris alba L. - Osp, 2008, J.B.                        
857.    Osyris alba L. - Osp, 2007, J.B.                        
858.    Osyris alba L. - Klariči, Brestovica pri Komnu, 2007, L.& I.D.                        
859.    Oxytropis neglecta Ten. - Črna prst, 2008, L.& I.D.                        
860.    Paederota lutea Scop. - Poldanovec, 2008 , L.& I.D.                        
861.    Paeonia officinalis L. -  Kavčiče, 2008, J.B.                        
862.    Paeonia officinalis L. - Nanos, 2007, J.B.                        
863.    Paeonia officinalis L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
864.    Paeonia officinalis L. - Golič - Kavčiče, 2007, A.V.                        
865.    Paliurus spina-christi Mill. - Rakitovec, 2008, J.B.                        
866.    Paliurus spina-christi Mill. - Osp, 2008, J.B.                        
867.    Paliurus spina-christi Mill. - Osp, 2007, J.B.                        
868.    Paliurus spina-christi Mill. - Brestovica pri Komnu (Klariči), 2007, L.& I.D.                     
869.    Paris quadrifolia L. - Lancovo, 2008, J.B.                         
870.    Pastinaca sativa L. - Tatre, 2007, J.B.                        
871.    Pastinaca sativa L. - Tomišelj, 2007, J.B.                        
872.    Pedicularis  elongata A. Kerner. subsp. julica (E. Mayer) Hartl - Velika Baba, 2008, L.& I.D.                        
873.    Pedicularis  elongata A. Kerner. subsp. julica (E. Mayer) Hartl - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                
874.    Pedicularis hoermanniana K. Malý - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
875.    Pedicularis hoermanniana K. Malý - Italija, izpod Viskorške gorte, Gran Monte, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                
876.    Pedicularis hoermanniana K. Malý - pod Hudim vrhom nad planino Golobar, 2007, L.& I.D.        
877.    Pedicularis recutita L. - pl. Pungrat v Karavankah, 2008, L.& I.D.            
878.    Pedicularis recutita L. - Italija; Kaninsko pogorje, pod Veliko Bavho, 2007, L.&I.D.            
879.    Pedicularis rostratospicata Crantz. - Prehodavci, dolina Triglavskih jezer, 2008, L.& I.D.                        
880.    Petrorhagia saxifraga (L.) Link - Osp, 2008, J.B.                        
881.    Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulfen.) Koch - pod Golobarjem, 2007, L.& I.D.     
882.    Peucedanum carvifolia Vill. - Čaven - Kucelj, 2007, J.B.                        
883.    Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Malovše, 2008, J.B.                    
884.    Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Col, 2008, J.B.                    
885.    Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Ljubljana Šentvid, 2007, J.B.                    
886.    Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Primostek, 2007, J.B.                        
887.    Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Kanin, nad pl. Gozdec, 2008, L.& I.D.                        
888.    Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Veliki Ozebnik nad Loško Koritnico, 2007, L.& I.D.        
889.    Peucedanum schottii Besser. - Kolovrat, Nagnoj, 2007, L.& I.D.                        
890.    Peucedanum verticillare (L.) Koch - Kozjansko, 2008, J.B.                        
891.    Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud. - Ankaran, 2007, J.B.                        
892.    Physoplexis comosa (L.) Schur - Italija, dolina Vendronze, Terska dolina (Pers-Breg), 2008, L. & I.D.                    
893.    Pistacia terebinthus L. - Osp, 2008, J.B.                        
894.    Pistacia terebinthus L. - Klariči, Brestovica pri Komnu, 2007, L.& I.D.                    
895.    Plantago atrata Hoppe - Loška stena, pod Konjsko škrbino nad dolino Bale, 2008, L.& I.D.                        
896.    Plantago coronopus L. - Koper, 2008, J.B.                        
897.    Plantago holosteum Scop. - dolina Lepene, 2008, L.& I.D.                        
898.    Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. - dolina Bale, Prevala, 2007, L.& I.D.            
899.    Polygonatum odoratum (Miller) Druce - Kavčiče, 2008, J.B.                        
900.    Polygonatum odoratum (Miller) Druce - Čaven, 2007, J.B.                        
901.    Polygonatum odoratum (Miller) Druce - Nanos, 2007, J.B.                        
902.    Potentilla nitida L. - Debeli vrh, 2008, L.& I.D.                        
903.    Potentilla nitida L. - Kanin, pri koči Petra Skalarja, 2008, L.& I.D.                        
904.    Prenanthes purpurea L. - Čaven - Kucelj, 2007, J.B.                        
905.    Primula auricula L. - Otlica, 2008, J.B.                        
906.    Prunella grandiflora (L.) Scholler - Čaven, 2007, J.B.                        
907.    Prunus spinosa L. - Škocjanski zatok, 2007, J.B.                        
908.    Prunus spinosa L. - Dovjež, 2007, J.B.                        
909.    Prunus spinosa L. - Špeharji, 2007, J.B.                        
910.    Pulsatilla alpina (L.) Delarbre - Črna prst, 2008,  L.& I.D.                        
911.    Pulsatilla alpina (L.) Delarbre subps. austroalpina D.M. Moser - Snežnik, 2008, J.B.                        
912.    Pulsatilla alpina (L.) Delarbre - Bala, Lanževica, 2007, L.& I.D.                        
913.    Pulsatilla alpina (L.) Delarbre - Kaninsko pogorje, pod Veliko Bavho, Italija; 2007, L.& I.D.        
914.    Reseda lutea L. - Ankaran, 2008, J.B.                        
915.    Rhamnus catharticus L. - Sveta Gora, 2008, J.B.                        
916.    Rhamnus catharticus L. - Nanos, 2007, J.B.                        
917.    Rhamnus catharticus L. - Špeharji, 2007, J.B.                        
918.    Rhamnus catharticus L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
919.    Rhodiola rosea L. - Lanževica nad dolino Bale, 2007, L.& I.D.                        
920.    Rhododendron luteum Sweet - Gorjanci, 2007, J.M.                        
921.    Rosa gallica L. - Kambreško-Humarji, 2008, L.& I.D.                        
922.    Rosa glauca Pourr. non Vill. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
923.    Rosa glauca Pourr. non Vill. - Čaven, 2007, J.B.                        
924.    Rosa glauca Pourr. non Vill. - Nanos, 2007, J.B.                        
925.    Rosa pendulina L. - Dupeljsko jezero, 2008, L.& I.D.                        
926.    Rosa pendulina L. - Škraplje, 2007, J.B.                        
927.    Rosa pendulina L. - pod Hudim vrhom nad planino Golobar, 2007, L.& I.D.                    
928.    Rosa pimpinellifolia L. - Sabotin, 2007, L.& I.D.                        
929.    Rosa villosa L. - pod Hudim vrhom nad planino Golobar, 2007, L.& I.D.                    
930.    Rosa villosa L. - Kolovrat, Trinški vrh, 2007, L.& I.D.                        
931.    Rubia tinctorum L. - Strunjan, 2007, J.B.                        
932.    Ruscus aculeatus L. - Kobarid, 2008, J.B.                        
933.    Ruscus aculeatus L. - Ajba, Dolenje Nekovo v srednji Soški dolini, 2008, L.& I.D.                        
934.    Ruscus aculeatus L. - Dekani, 2007, J.B.                        
935.    Ruscus aculeatus L. - pod Padno, 2007, J.B.                        
936.    Ruta divaricata Ten. - Osp, 2007, J.B.                        
937.    Ruta divaricata Ten. - Otlica, 2007, J.B.                        
938.    Ruta divaricata Ten. - Sveta gora nad Grgarjem, 2007, L.& I.D.                        
939.    Salvia glutinosa L. - Mirna peč, Šentjurij, 2008, J.M.                        
940.    Salvia glutinosa L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2007, J.M.                        
941.    Salvia glutinosa L. - Kučar, 2007,  D.C.                        
942.    Sambucus ebulus L. - Laže, 2008, J.B.                        
943.    Sambucus ebulus L. - Dekani, 2008, J.B.                        
944.    Sambucus ebulus L. - Rižana, 2007, J.B.                        
945.    Sambucus nigra L. - Kozjansko, 2008, J.B.                        
946.    Sanicula europaea L. - Vahta, 2008, J.B.                        
947.    Sanicula europaea L. - Gabrče, 2008, J.B.                        
948.    Sanicula europaea L. - Tratna, 2008, J.B.                        
949.    Satureja montana L. subsp. variegata (Host) P.W. Ball - Osp, 2008, J.B.                        
950.    Satureja montana L. - Nanos, 2007, J.B.                        
951.    Satureja montana L. - Rodne, 2007, J.B.                        
952.    Satureja montana L. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
953.    Satureja subspicata Bartl. ex Vis. - Otlica, 2007, J.B.                        
954.    Satureja subspicata Bartl. ex Vis. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
955.    Satureja subspicata Bartl. ex Vis. - Podgorski kras, 2007, J.B.                        
956.    Saussurea discolor (Willd.) DC. -  Kaninsko pogorje, pod Veliko Bavho, Italija; 2007, L.& I.D.        
957.    Saussurea pygmaea (Jacq.) Sprengel - Kanin, 2008, L.& I.D.                        
958.    Scabiosa graminifloia L. - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
959.    Scabiosa graminifolia L. - Čaven, 2007, J.B.                        
960.    Scorzonera austriaca Willd. - Kavčiče, 2007, J.B.                        
961.    Scorzonera rosea Waldst. & Kit. - Porezen, 2007, J.B.                        
962.    Senecio abrotanifolius L. - Travniška dolina, 2008, L.& I.D.                    
963.    Senecio cacaliaster Lam. - Dolina sedmerih jezer, (Jezerska dolina), 2007, L.& I.D.             
964.    Senecio doronicum L. - Prehodavci-Vršac, 2008,  L.& I.D.                        
965.    Senecio doronicum L. - Mala Krnica nad Balo, 2007, L.& I.D.                        
966.    Senecio ovatus (Gaertn., Mey. & Scherb.) Willd. - Čaven, 2007, J.B.                    
967.    Senecio ovatus (Gaertn., Mey. & Scherb.) Willd. - Mija, 2007, L.& I.D.                    
968.    Serratula lycopifolia (Vill.) A. Kerner - Kavčiče, 2008, J.B.                        
969.    Serratula tinctoria L. subsp. macrocephala (Bertol.) Rouy ex Hegi - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                
970.    Serratula tinctoria L. - Nanos, 2007, J.B.                        
971.    Seseli gouanii Koch - Italija, dolina Vendronze (Pers-Breg), nad zg. Tersko dolino, 2008, L.& I.D.                        
972.    Sesleria autumnalis (Scop.) F.W. Schultz - Laže, 2008, J.B.                        
973.    Smilax aspera L. - Strunjan, 2007, J.B.                        
974.    Solanum dulcamara L. - Škraplje, 2007, J.B.                        
975.    Solanum dulcamara L. - Prevoje, 2007, J.B.                        
976.    Solidago virgaurea L. - Gabrče, 2008, J.B.                        
977.    Solidago virgaurea L. - Velika Loza v Beli krajini, 2007, D.C.                        
978.    Solidago virgaurea L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2007, J.M.                        
979.    Sorbus aria (L.) CR. - Čaven, 2007, J.B.                        
980.    Sorbus aria (L.) CR. - Nanos, 2007, J.B.                        
981.    Sorbus aria (L.) CR. - Kavčiče,  2007, J.B.                        
982.    Sorbus aria (L.) CR. - Sabotin, 2007, L.&I.D.                        
983.    Sorbus torminalis (L.) Crantz - Draga pri Igu, 2007, J.M.                        
984.    Sorghum halepense (L.) Pers. - Dekani, 2008, J.B.                        
985.    Sparganium erectum L. - Lahinja, 2008, J.B.                        
986.    Spartium junceum L. - Strunjan, 2008, J.M.                        
987.    Spiraea decumbens Koch. - Italija, dolina Vendronze, Terska dolin (Pers-Breg), 2008,  L.& I .D.                        
988.    Spiranthes spiralis (L.) Chevall. - Velike Lipljene, 2008, B.D.                        
989.    Staphylea pinnata L. - Podčetrtek, 2008, J.B.                        
990.    Staphylea pinnata L. - Kozmerice, 2008, L.& I.D.                        
991.    Staphylea pinnata L. - Božakovo, 2007, J.B.                        
992.    Staphylea pinnata L. - Kučar, Bela krajina, 2007, D.C.                        
993.    Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.                        
994.    Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich - čez Štapce, Sedmera jezera pod Triglavom, 2007, A.V.        
995.    Suaeda maritima (L.) Dum. - Ankaran, 2007, J.B.                        
996.    Tamus communis L. - Padna, 2008, J.B.                        
997.    Tamus communis L. - Šentvid, 2008, J.B.                        
998.    Tamus communis L. - Sabotin, Plave, 2007, L.&I.D.                        
999.    Tamus communis L. - Draga pri Igu, 2007, J.M.                        
1000.    Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. subsp. clusii  (Fischer ex Reichenb.) Heywood - Italija, Breška gora, Stolov greben, 2008, L.& I.D.        
1001.    Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. - Rače pri Mariboru, 2007, J.B.                    
1002.    Teucrium chamaedrys L. - Kostanjevica, Goriška, 2008, J.B.                        
1003.    Teucrium chamaedrys L. - Šentjošt, 2008, J.B.                        
1004.    Teucrium chamaedrys L. - Otlica, 2007, J.B.                         
1005.    Teucrium montanum L. - Osp, 2008, J.B.                        
1006.    Thalictrum aquilegiifolium L. - Kavčiče, 2008, J.B.            
1007.    Thalictrum aquilegiifolium L. - Veliki Ozebnik nad Loško Koritnico, 2007, L.& I.D.            
1008.    Thalictrum minus L. - Čaven, 2007, J.B.                        
1009.    Thalictrum minus L. - Nanos, 2007, J.B.                        
1010.    Thalictrum minus L. - Dovjež, 2007, J.B.                        
1011.    Tilia cordata Mill. - Vipolže v Goriških Brdih, 2008, L.& I.D.                        
1012.    Tilia platyphyllos Scop. - pod Škabrijelom nad Kromberkom, 2007, L.& I.D.                    
1013.    Traunsteinera globosa (L.) Rchb. - Snežnik, 2008, B.D.                        
1014.    Trichophorum alpinum (L.) Pers. - Pokljuka, 2008, J.B.                        
1015.    Trifolium incarnatum L. subsp. molinerii (Balb.) Syme - Rakitovec, 2007, J.B.            
1016.    Trifolium noricum Wulfen. - Črna prst, 2008, L.& I.D.                        
1017.    Trifolium rubens L. - Osp, 2008, J.B.                        
1018.    Vaccinium myrtillus L. - Soriška planina, 2008, J.M.                        
1019.    Vaccinium vitis-idaea L. - Dupeljsko jezero, 2008, L.& I.D.                        
1020.    Valeriana supina Ard. - Prestreljnik, 2008, L.& I.D.                        
1021.    Veratrum album L. subsp. lobelianum (Bernh. in Schrader) Suessenguth - Kanin, Veliki dol, 2008, L.& I.D.    
1022.    Veratrum nigrum L. - Kamno, 2008, J.B.                        
1023.    Verbascum austriacum Schott  ex Roem. & Schult. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
1024.    Verbascum austriacum Schott  ex Roem. & Schult - Osp, 2008, J.B.                        
1025.    Verbascum blattaria L. -  Spodnje Cerovo v Goriških Brdih, 2008, L.& I.D.                        
1026.    Veronica barrelieri Schott ex Roem. & Schult. - Kavčiče, 2008, J.B.                        
1027.    Veronica barrelieri Schott ex Roem. & Schult. - Otlica, 2007, J.B.                        
1028.    Veronica urticifolia Jacq. - Bled, 2008, J.B.                        
1029.    Viburnum opulus L. - Šentvid, 2008, J.B.                        
1030.    Viburnum opulus L. - Vrtače,  2008, J.B.                        
1031.    Viburnum opulus L. - Bača pri Modreju, 2008, L.& I.D.                        
1032.    Viburnum opulus L. - Dovjež, 2007, J.B.                        
1033.    Vincetoxicum hirundinaria Medik. - Nanos, 2007, J.B.                        
    Horti Praefectus: dr. Jože Bavcon                        
    Seminum Curator: Janja Makše                
    



Collectors of the wild seeds:                        
    dr. Jože Bavcon   (J.B.)                
    Drago Cenčič  (D.C)                 
    dr. Igor Dakskobler   (I.D.)                 
    Ljudmila Dakskobler (L.D.)                 
    BraneDolinar (B.D)                 
    Anka Vončina (A.V.)                
    Janja Makše  (J.M.)                
    Marjan Senica (M.S.)                        
    Andrej Podobnik (A.P.)                        
    Brane Vreš (B.V.)                        





JULIJANA

ALPSKI BOTANIČNI VRT JULIANA V TRENTI

Nada Praprotnik


Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis Sloveniae anno 2008 lecta
 Nada Praprotnik, Maria  Završnik, Klemen Završnik

Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis Sloveniae anno 2008 lecta                        
                                                        
1034.    Achillea clavenae L.                                             
1035.    Achillea distans Waldst. & Kit. ex Willd.                                    
1036.    Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb.                                    
1037.    Aconitum degenii Gáyer subsp. paniculatum (Archang.) Mucher                            
1038.    Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. vulparia (Rchb. ex Spreng.) Nym.                        
1039.    Actaea spicata L.                                                
1040.    Adenophora liliifolia (L.) Bess.                                        
1041.    Adenostyles glabra (Miller) DC.                                        
1042.    Aethionema saxatile (L.) R. Br.                                        
1043.    Agrimonia eupatoria L.                                            
1044.    Alchemilla velebitica Borbás                                           
1045.    Alisma plantago-aquatica L.                                            
1046.    Allium carinatum L.                                            
1047.    Allium ericetorum Thore                                            
1048.    Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak.                                  
1049.    Allium ursinum L.                                              
1050.    Allium victorialis L.                                              
1051.    Alyssum moellendorfianum Ascherson ex G. Beck                                  
1052.    Alyssum montanum L.                                            
1053.    Androsace lactea L.                                               
1054.    Androsace villosa L.                                            
1055.    Anemone narcissiflora L.                                             
1056.    Anemone ranunculoides L.                                               
1057.    Anemone trifolia L.                                            
1058.    Antennaria dioica (L.) Gaertner                                          
1059.    Anthericum ramosum L.                                            
1060.    Anthyllis jacquinii Kerner  !                                            
1061.    Aposeris foetida (L.) Less.                                            
1062.    Aquilegia einseleana F. W. Schultz                                        
1063.    Aquilegia nigricans Baumg.                                            
1064.    Aquilegia vulgaris L.                                            
1065.    Arabis alpina L.                                                
1066.    Arabis bellidifolia Crantz subsp. bellidifolia                                    
1067.    Arabis hirsuta agg.                                            
1068.    Arabis vochinensis Sprengel                                            
1069.    Armeria alpina (DC.) Willd.                                           
1070.    Artemisia campestris L.                                            
1071.    Aruncus dioicus (Walter) Fernald                                        
1072.    Asarum europaeum L.                                            
1073.    Asperula cynanchica L.                                            
1074.    Asperula taurina L.                                            
1075.    Asphodelus albus L.                                               
1076.    Aster alpinus L.                                                
1077.    Aster amellus L.                                                
1078.    Aster bellidiastrum (L.) Scop.                                        
1079.    Aster lynosiris (L.) Bernh.                                            
1080.    Astragalus carniolicus Kern.                                          
1081.    Astragalus glycyphyllos L.                                              
1082.    Astrantia carniolica Jacq.                                            
1083.    Astrantia major L.                                                
1084.    Athamanta turbith (L.) Brot. p. p., em. Karsten                                    
1085.    Aurinia petraea (Ard.) Schur                                            
1086.    Betonica alopecuros L.                                            
1087.    Betonica officinalis L.                                               
1088.    Biscutella laevigata L.                                             
1089.    Braya alpina Sternb. & Hoppe                                        
1090.    Buphthalmum salicifolium L.                                        
1091.    Bupleurum exaltatum Bieb.                                           
1092.    Bupleurum petraeum L.                                            
1093.    Bupleurum ranunculoides L. subsp. ranunculoides                                
1094.    Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka                                    
1095.    Calluna vulgaris (L.) Hull                                            
1096.    Caltha palustris L.                                                
1097.    Campanula barbata L.                                            
1098.    Campanula cespitosa Scop.                                            
1099.    Campanula rapunculoides L.                                        
1100.    Campanula spicata L.                                            
1101.    Campanula trachelium L.                                            
1102.    Cardamine pentaphyllos (L.) Crantz                                        
1103.    Carduus defloratus L.                                            
1104.    Carex flava L.                                                
1105.    Centaurea alpina L.                                            
1106.    Centaurea rupestris L.                                            
1107.    Centaurea scabiosa L. subsp. fritschii (Hayek) Hayek                                
1108.    Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa                                        
1109.    Centaurea triumphettii All.                                           
1110.    Cephalanthera damasonium ((Mill.) Druce                                    
1111.    Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch                                        
1112.    Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes                                      
1113.    Cerastium decalvans Schloss. & Vukotin.                                    
1114.    Cerastium strictum Haenke                                            
1115.    Cerinthe glabra Miller                                            
1116.    Chaerophyllum hirsutum L.                                            
1117.    Chamaecytisus hirsutus (L.) Briq.                                          
1118.    Chamaecytisus purpureus Scop.                                        
1119.    Cirsium erisithales (Jacq.) Scop.                                        
1120.    Cirsium oleraceum (L.) Scop.                                        
1121.    Clematis alpina (L.) Miller                                            
1122.    Clematis recta L.                                                
1123.    Clinopodium vulgare L.                                            
1124.    Convallaria majalis L.                                            
1125.    Coronilla coronata Nathhorst.                                        
1126.    Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte                                       
1127.    Crepis aurea (L.) Cass.                                              
1128.    Crepis kerneri Rech. Fil.                                             
1129.    Crepis pyrenaica (L.) W. Greuter                                        
1130.    Crocus vernus (L.) Hill. subsp. albiflorus (Kit.) Ascherson & Graebner                          
1131.    Crocus vernus (L.) Hill. subsp. vernus                                      
1132.    Cypripedium calceolus L.                                            
1133.    Cytisus pseudoprocumbens Markgr.                                           
1134.    Dactylorhiza maculata (L.) Soó                                        
1135.    Daphne laureola L.                                               
1136.    Dianthus barbatus L.                                               
1137.    Dianthus monspessulanus L.                                            
1138.    Dianthus petraeus Waldst. & Kit.                                           
1139.    Dianthus sternbergii Sieber                                            
1140.    Dianthus sylvestris Wulfen                                            
1141.    Dictamnus albus L.                                            
1142.    Digitalis ferruginea L.                                            
1143.    Digitalis grandiflora Miller                                            
1144.    Digitalis laevigata Waldst. & Kit.                                        
1145.    Doronicum grandiflorum Lam.                                        
1146.    Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.                                    
1147.    Draba aizoides L.                                                
1148.    Dryas octopetala L.                                            
1149.    Echinops exaltatus Schrader                                            
1150.    Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman                                
1151.    Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser                                    
1152.    Epipactis helleborine (L.) Crantz                                        
1153.    Epipactis palustris (L.) Crantz                                        
1154.    Erigeron caucasicum Stev.                                            
1155.    Erigeron glabratus Hoppe & Hornsch. ex Bluff & Fingerh.                                
1156.    Erinus alpinus L.                                                
1157.    Eryngium alpinum L.                                            
1158.    Eryngium amethystinum L.                                            
1159.    Erysimum sylvestre Scop.                                            
1160.    Euonymus latifolia (L.) Mill.                                            
1161.    Eupatorium cannabinum L.                                            
1162.    Euphorbia amygdaloides L.                                            
1163.    Euphorbia angulata Jacq.                                            
1164.    Euphorbia dulcis L.                                              
1165.    Euphorbia kerneri Huter                                            
1166.    Filipendula ulmaria (L.) Maxim.                                        
1167.    Filipendula vulgaris Moench                                            
1168.    Fumana procumbens (Dun.) Gren. & Godr.                                    
1169.    Galanthus nivalis L.                                            
1170.    Galeobdolon flavidum (F. Herm.) Holub                                       
1171.    Galium purpureum L.                                            
1172.    Galium sylvaticum L.                                            
1173.    Genista januensis Viv.                                              
1174.    Genista radiata (L.) Scop.                                               
1175.    Genista sericea Wulf.                                               
1176.    Genista tinctoria L.                                            
1177.    Gentiana angustifolia Vill.                                            
1178.    Gentiana asclepiadea L.                                            
1179.    Gentiana cruciata L.                                            
1180.    Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck                                    
1181.    Gentiana verna L. subsp. verna                                           
1182.    Geranium argenteum L.                                               
1183.    Geranium macrorrhizum L.                                            
1184.    Geranium nodosum L.                                            
1185.    Geranium pratense L.                                            
1186.    Geranium sanguineum L.                                            
1187.    Geranium sylvaticum L.                                               
1188.    Geum molle Vis. & Pančić                                            
1189.    Geum rivale L.                                                
1190.    Geum speciosum Alboff                                            
1191.    Gladiolus illyricus Koch                                            
1192.    Gladiolus palustris Gaudin                                           
1193.    Globularia cordifolia L.                                            
1194.    Globularia nudicaulis L.                                            
1195.    Globularia punctata Lapeyr.                                            
1196.    Grafia golaka (Hacq.) Rchb.                                            
1197.    Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.                                        
1198.    Gypsophila repens L.                                            
1199.    Hacquetia epipactis (Scop.) DC.                                        
1200.    Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.                                           
1201.    Helianthemum grandiflorum (Scop.) Lam. & DC.                                
1202.    Heliosperma pusillum (Waldst. & Kit.) Rchb. subsp. pusillum                              
1203.    Helleborus niger L.                                            
1204.    Helleborus odorus Waldst. & Kit.                                        
1205.    Hemerocallis lilioasphodelus L.                                        
1206.    Hesperis candida Kit.                                            
1207.    Hieracium glaucinum Jordan                                           
1208.    Hieracium gymnocephalum Griseb. ex Pant.                                     
1209.    Hieracium pilosum Schleicher ex Froelich in DC.                                
1210.    Hieracium porrifolium L.                                            
1211.    Hieracium valdepilosum Vill.                                        
1212.    Hippocrepis comosa L.                                            
1213.    Hladnikia pastinacifolia Rchb.                                        
1214.    Homogyne sylvestris Cass.                                            
1215.    Horminum pyrenaicum L.                                            
1216.    Hypericum montanum L.                                               
1217.    Hypericum perforatum L.                                            
1218.    Inula ensifolia L.                                                
1219.    Inula spiraeifolia L.                                            
1220.    Iris graminea L.                                                 
1221.    Iris sibirica L. subsp. sibirica                                            
1222.    Kernera saxatilis (L.) Reichenb.                                          
1223.    Knautia arvensis (L.) Coulter                                          
1224.    Knautia drymeia Heuffel                                            
1225.    Knautia fleischmannii (Hladnik ex Reichenb.) Pacher                                
1226.    Knautia illyrica G. Beck                                            
1227.    Laserpitium latifolium L.                                            
1228.    Lathyrus occidentalis (Fisch. & Meyer) Fritsch var. montanus (Scop.) Fritsch                        
1229.    Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke                                         
1230.    Lathyrus pratensis L.                                            
1231.    Lathyrus vernus (L.) Bernh. subsp. vernus                                     
1232.    Lembotropis nigricans (L.) Griseb. subsp. nigricans                                   
1233.    Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC.                                       
1234.    Leucojum vernum L.                                            
1235.    Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer                                        
1236.    Lilium carniolicum  Bernh.                                            
1237.    Linaria alpina (L.) Miller                                            
1238.    Linum julicum Hayek                                            
1239.    Listera ovata  (L.) R. BR.                                            
1240.    Lithospermum officinale L.                                            
1241.    Lonicera xylosteum L.                                            
1242.    Lunaria rediviva L.                                            
1243.    Luzula nivea (L.) DC.                                            
1244.    Lychnis flos-cuculi L.                                               
1245.    Lycopus europaeus L.                                             
1246.    Lysimachia punctata L.                                              
1247.    Lysimachia vulgaris L.                                            
1248.    Lythrum salicaria L.                                            
1249.    Mentha longifolia (L.) Hudson subsp. longifolia                                    
1250.    Meum athamanticum Jacq.                                           
1251.    Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch                                        
1252.    Minuartia capillacea (All.) Graebn.                                          
1253.    Minuartia gerardii (Willd.) Hayek                                           
1254.    Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch subsp. bauhinii Vollmann                        
1255.    Muscari botryoides (L.) Miller                                        
1256.    Mycelis muralis (L.) Dumort.                                        
1257.    Myrrhis odorata (L.) Scop.                                            
1258.    Nigritella rhellicani Teppner & Klein                                        
1259.    Omphalodes verna Moench                                           
1260.    Orchis militaris L.                                                
1261.    Origanum vulgare L.                                             
1262.    Ornithogalum pyrenaicum L.                                           
1263.    Oxyria digyna (L.) Hill                                            
1264.    Paeonia mascula (L.) Mill.                                            
1265.    Paeonia officinalis L.                                            
1266.    Papaver alpinum L. subsp. ernesti-mayeri Markgraf                                
1267.    Papaver alpinum L. subsp. kerneri (Hayek) Fedde                                
1268.    Paris quadrifolia L.                                            
1269.    Parnassia palustris L.                                            
1270.    Peltaria alliacea Jacq.                                            
1271.    Petasites paradoxus (Retz.) Baumg.                                        
1272.    Petrorhagia saxifraga (L.) Link                                        
1273.    Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch                            
1274.    Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr.                                        
1275.    Peucedanum schottii Bess.                                            
1276.    Peucedanum verticillare (L.) Koch                                        
1277.    Physoplexis comosa (L.) Schur                                           
1278.    Phyteuma orbiculare L.                                            
1279.    Phyteuma spicatum L. subsp. spicatum                                    
1280.    Pinguicula alpina L.                                               
1281.    Pinguicula vulgaris L.                                               
1282.    Platanthera bifolia (L.) L. C. Rich                                        
1283.    Polemonium caeruleum L.                                              
1284.    Polygonatum multiflorum (L.) All.                                        
1285.    Polygonatum odoratum (Miller) Druce                                      
1286.    Polygonatum verticillatum (L.) All.                                           
1287.    Polygonum bistorta L.                                            
1288.    Polygonum viviparum L.                                            
1289.    Potentilla alba L.                                                
1290.    Potentilla carniolica A. Kerner                                        
1291.    Potentilla clusiana Jacq.                                            
1292.    Potentilla rupestris L.                                            
1293.    Prenanthes purpurea L.                                            
1294.    Primula farinosa L.                                             
1295.    Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Lüdi in Hegi                                
1296.    Primula x venusta Host                                               
1297.    Pseudofumaria alba (Miller) Lidén                                        
1298.    Pulsatilla alpina (L.) Delarbre subsp. austroalpina D. M. Moser                            
1299.    Ranunculus platanifolius L.                                            
1300.    Reseda lutea L.                                                
1301.    Rhodiola rosea L.                                                
1302.    Rhododendron ferrugineum L.                                          
1303.    Rhododendron hirsutum L.                                            
1304.    Rhodothamnus chamaecistus (L.) Reichenb.                                    
1305.    Rumex scutatus L.                                                
1306.    Ruscus hypoglossum L.                                               
1307.    Ruta divaricata Ten.                                               
1308.    Salvia glutinosa L.                                                
1309.    Salvia verticillata L.                                            
1310.    Sanguisorba officinalis L.                                            
1311.    Sanicula europaea L.    !                                            
1312.    Saponaria officinalis L.                                            
1313.    Satureja montana L. subsp. variegata (Host) P. W. Ball                                
1314.    Satureja subspicata Bartl. ex Vis. subsp. liburnica Šilić                                
1315.    Saussurea discolor  (Willd.) DC.                                           
1316.    Saxifraga crustata Vest                                            
1317.    Saxifraga cuneifolia L.                                              
1318.    Saxifraga hostii Tausch                                            
1319.    Saxifraga rotundifolia L.                                               
1320.    Scabiosa caucasica Bieb.                                            
1321.    Scabiosa hladnikiana Host                                               
1322.    Scabiosa lucida Vill. subsp. stricta (Waldst. & Kit.) Jasiewicz                            
1323.    Scabiosa silenifolia Waldst. & Kit.                                        
1324.    Scopolia carniolica Jacq. f. hladnikiana (Biatz. & Fleischm.) E. Mayer                           
1325.    Scorzonera villosa Scop.                                               
1326.    Scrophularia juratensis Schleicher                                        
1327.    Scrophularia vernalis L.                                            
1328.    Sedum album L.                                                
1329.    Sedum dasyphyllum L.                                               
1330.    Sedum maximum (L.) Hoffm.                                        
1331.    Senecio abrotanifolius L.                                            
1332.    Senecio fuchsii C. C. Gmelin                                          
1333.    Serratula tinctoria L. subsp. macrocephala (Bertol.) Rouy ex Hegi                                
1334.    Seseli gouanii Koch                                            
1335.    Sibirea croatica Degen                                            
1336.    Silene alpestris Jacq.                                            
1337.    Silene dioica (L. em. Mill.) Clairv.                                        
1338.    Silene hayekiana Handel-Mazzetti & Janchen                                    
1339.    Silene latifolia Poiret                                            
1340.    Silene nutans L.                                                
1341.    Silene pusilla Waldst. & Kit. S. lat.                                        
1342.    Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill                    
1343.    Soldanella minima Hoppe                                               
1344.    Solidago virgaurea L. subsp. minuta (L.) Arcangeli                                
1345.    Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea                                     
1346.    Spiraea decumbens Koch subsp. decumbens                                    
1347.    Stachys sylvatica L.                                            
1348.    Succisa pratensis Moench                                            
1349.    Taraxacum officinale Weber in Wiggers                                    
1350.    Telekia speciosa (Schreber) Baumg.                                        
1351.    Tephroseris pseudocrispa (Fiori) Holub                                    
1352.    Teucrium montanum L.                                               
1353.    Thalictrum aquilegiifolium L.                                        
1354.    Thalictrum minus L.                                            
1355.    Thalictrum simplex L. subsp. galioides (Pers.) Korsh.                                   
1356.    Thlaspi minimum Ard.                                            
1357.    Thlaspi praecox Wulfen                                            
1358.    Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.                                        
1359.    Trifolium badium Schreb.                                              
1360.    Trifolium montanum L.                                            
1361.    Trifolium rubens L.                                               
1362.    Trollius europaeus L.                                            
1363.    Tussilago farfara L.                                            
1364.    Valeriana montana L.                                            
1365.    Valeriana officinalis L.                                              
1366.    Valeriana tripteris L.                                            
1367.    Verbascum alpinum Turra                                            
1368.    Verbascum blattaria L.                                            
1369.    Veronica fruticans Jacq.                                            
1370.    Veronica fruticulosa L.                                            
1371.    Veronica jacquinii Baumg.                                            
1372.    Veronica maritima L.                                             
1373.    Veronica officinalis L.                                               
1374.    Veronica urticifolia Jacq.                                            
1375.    Viburnum opulus L.                                            
1376.    Vicia oroboides Wulf.                                            
1377.    Vincetoxicum hirundinaria Medicus subsp. hirundinaria                                
                                                        
                                                        
                                                        
    Curator: dr. Nada Praprotnik                                        
    Hortulani: Marija Završnik & Klemen Završnik, dipl. inž. agr. in h.                            
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
                                                        
    Alpski botanični vrt Juliana v Trenti je odprt od 1. maja do 30. septembra vsak dan od 8.30 do 18.30.                
                                                        
    Informacije o vrtu posreduje Prirodoslovni muzej Slovenije, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:        
                                                        
    tel.: + 386 1 241 09 40                                            
    fax.: + 386 1 241 09 53                                            
    e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
                                        
    spletna stran: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html
                                
                                                        
    The "Juliana" botanical garden in the Trenta valley is open daily from 8.30 to 18.30 between May 1st and September 30th.        
                                                        
    For any information on the garden please contact the Slovene Museum of Natural History, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:
                                                        
    Tel.: + 386 1 241 09 40                                            
    fax.:  + 386 1 241 09 53                                            
    e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
                                        
    website: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html
                                
Curator: dr. Nada Praprotnik
Hortulani: Marija Završnik & Klemen Završnik, dipl. inž. agr. in h.

Alpski botanični vrt Juliana v Trenti je odprt od 1. maja do 30. septembra vsak dan od 8.30 do 18.30.

Informacije o vrtu posreduje Prirodoslovni muzej Slovenije, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:

tel.: + 386 1 241 09 40
fax.: + 386 1 241 09 53
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
spletna stran: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html

The "Juliana" botanical garden in the Trenta valley is open daily from 8.30 to 18.30 between May 1st and September 30th.

For any information on the garden please contact the Slovene Museum of Natural History, Prešernova 20, p.p. 290, SI - 1000 Ljubljana, Slovenija:

Tel.: + 386 1 241 09 40
fax.:  + 386 1 241 09 53
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
website: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html
Please send all seeds orders to the:
                                                 Botanični vrt Univerze v Ljubljani
Ižanska cesta 15
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
 
 
Desiderata 2008
 
                    
                    
                    
                    
                    
 
 
Your address:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
In response to the International Convention on Biological Diversity (Rio de Janeiro,1992), the Hortus Botanicus Universitatis Labacensis supplies the seeds requested as laid down in the present Convention.
 
I agree to comply with the conditions above.
 
 
Signature _______________________     Date ________________________

Zadnja sprememba: Petek 22. November 2019, 5:57.
© 2019 BOTANIČNI VRT