Tropski rastlinjak v Ljubljani, jože bavcon, tropski rastlinjak, nada praprotnik, alenka marinček, blanka ravnjak  

Index seminum annis 2011 et 2010 collectorum

Jože Bavcon & Janja Makše

CONIFEROPHYTINA (Gymnospermae)


Ginkgoaceae
1. Ginkgo biloba L.

Pinaceae
2. Pinus mugo Turra
3. Tsuga canadensis (L.) Carriere

Taxaceae
4. Taxus baccata L.

Taxodiaceae
5. Cryptomeria japonica D. Don
6. Metasequoia glyptostroboides Hu & Cheng

MAGNOLIOPHYTINA (Angiospermae)


Acanthaceae
7. Acanthus balcanicus Heywood & I.B.K. Richardson

Aceraceae
8. Acer campestre L.
9. Acer ginnala Maxim.
10. Acer palmatum Thunb.
11. Acer platanoides L.
12. Acer pseudoplatanus L.
13. Acer tataricum L.

Actinidiaceae
14. Actinidia melanandra Franch.

Alismataceae
15. Alisma plantago-aquatica L.

Alliaceae
16. Allium angulosum L.
17. Allium ericetorum Thore
18. Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak
19. Allium senescens L.
20. Allium sphaerocephalon L.
21. Allium tuberosum Roxb.
22. Allium ursinum L.

Amaranthaceae
23. Amaranthus aureus F.Dietr.
24. Celosia argentea L.
25. Froelichia gracilis Moq.
26. Gomphrena globosa L.

Amaryllidaceae
27. Galanthus nivalis L.
28. Leucojum aestivum L.

Anacardiaceae
* 29. Pistacia lentiscus L. 2010
30. Rhus verniciflua Stokes
31. Rhus vernix L.
* 32. Schinus lentiscifolius March. 2010
* 33. Schinus terebinthifolius Raddi 2010

Apiaceae
34. Aethusa cynapium L.
35. Astrantia carniolica Jacq.
36. Athamanta haynaldii Borb. & Uechtr.
37. Eryngium amethystinum L.
38. Eryngium campestre L.
39. Eryngium giganteum Bieb. 2010
40. Eryngium planum L.
41. Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
42. Libanotis sibirica (L.) C. A. Mey
43. Myrrhis odorata (L.) Scop.
44. Peucedanum officinale L.
45. Peucedanum schottii Besser ex DC.
46. Scandix brachycarpa Guss. 2010
47. Seseli gouanii Koch
48. Smyrnium perfoliatum L.

Apocynaceae
49. Amsonia angustifolia Michx.
50. Amsonia tabernaemontana Walt.

Aquifoliaceae
51. Ilex aquifolium L.

Araceae
52. Arum italicum Mill.
53. Calla palustris L.

Araliaceae
54. Acanthopanax sieboldianus Mak.

Aristolochiaceae
* 55. Aristolochia labiata Willd.

Asclepiadaceae
56. Asclepias syriaca L.
57. Vincetoxicum fuscatum (Hornem.) Reichenb.
58. Vincetoxicum hirundinaria Medik.
59. Vincetoxicum medium Decne.

Asparagaceae
60. Asparagus tenuifolius Lam.
61. Danaë racemosa (L.) Medicus

Asphodelaceae
62. Anthericum ramosum L.
63. Asphodeline liburnica (Scop.) Rchb.
64. Hemerocallis lilioasphodelus L.

Asteraceae
65. Ageratum houstonianum Mill.
66. Ambrosia trifida L.
67. Anthemis tinctoria L.
68. Aster amellus L.
69. Bidens tripartita L.
70. Buphthalmum salicifolium L.
71. Calendula arvensis L.
72. Calendula officinalis L.
73. Callistephus chinensis (L.) Ness.
74. Carduus acanthoides L.
75. Carlina vulgaris L. subsp. brevibracteata (Andrae) K.Werner
76. Carthamus lanatus L.
77. Centaurea cyanus L.
78. Cirsium acaule Scop.
79. Cirsium eriophorum (L.) Scop.
80. Cirsium oleraceum (L.) Scop.
81. Cladanthus arabicus Cass.
82. Cnicus benedictus L.
83. Coreopsis grandiflora Hogg.
84. Cosmos bipinnatus L.
85. Cosmos sulphureus Cav.
86. Dimorphotheca pluvialis (L.) Moench
87. Echinacea purpurea Moench
88. Echinops exaltatus Schrader
89. Echinops sphaerocephalus L.
90. Emilia coccinea Sweet
91. Eupatorium cannabinum L.
92. Eupatorium purpureum L.
93. Gaillardia pulchella Foug.
94. Helianthus annuus L.
95. Inula ensifolia L.
96. Inula hirta L.
97. Inula magnifica L.
98. Iva xanthifolia Nutt.
99. Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC. 2010
100. Liatris graminifolia (Walt.) Willd.
101. Matricaria perforata Merat
102. Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
103. Senecio paludosus L.
104. Sigesbeckia orientalis L.
105. Silphium integrifolium Michx.
106. Silphium perfoliatum L.
107. Silybum marianum (L.) Gaertner
108. Tagetes erecta L.
109. Tagetes patula L.
110. Tagetes tenuifolia Cav.
111. Tanacetum vulgare L.
112. Tithonia rotundifolia (Mill.) Blake
113. Xanthium italicum Moretti
114. Xeranthemum cylindraceum Sibth. & Smith
115. Zinnia elegans Jacq.
116. Zinnia pauciflora L.

Basellaceae
117. Basella alba L.
118. Basella rubra L.

Berberidaceae
119. Gymnospermium scipetarum Paparisto & Qosja ex E.Mayer & Puleviæ

Betulaceae
120. Alnus glutinosa (L.) Gaertner
121. Alnus incana (L.) Moench
122. Betula platyphylla Suk.

Boraginaceae
123. Anchusa officinalis L.
124. Cerinthe minor L.
125. Nonea lutea (Desr.) DC. in Lam.& DC.
126. Symphytum officinale L.

Brassicaceae
127. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
128. Alyssoides sinuatum Medik.
129. Alyssoides utriculata (L.) Medicus
130. Alyssum idaeum Boiss. & Heldr.
131. Alyssum montanum L. subsp. pluscanescens (Raim. ex J.Baumg.) Trpin
132. Barbarea vulgaris R. Br.
133. Berteroa incana (L.) DC.
134. Brassica nigra L.
135. Brassica rapa L. subsp. silvestris Janch.&Wendelb.
136. Bunias orientalis L.
137. Capsella bursa-pastoris (L.) Medicus
138. Eruca sativa Miller
139. Erysimum comatum Pančić
140. Fibigia clypeata (L.) Medicus 2010
141. Iberis amara L.
142. Iberis umbellata L.
143. Isatis tinctoria L.
144. Lunaria annua L.
145. Lunaria rediviva L.
146. Peltaria alliacea Jacq.
147. Sinapis arvensis L.
148. Sisymbrium austriacum Jacq.

Buxaceae
149. Buxus sempervirens L.
150. Sarcococca saligna Müll. Arg.

Caesalpiniaceae
151. Cercis siliquastrum L.
152. Gleditsia triacanthos L.

Calycanthaceae
153. Sinocalycanthus chinensis Cheng & S.Y.Chang

Campanulaceae
154. Campanula justiniana Witasek
155. Campanula patula L.
156. Campanula poscharskyana Degen
157. Campanula rapunculoides L.
158. Campanula trachelium L.
159. Legousia speculum-veneris (L.) Chaix
160. Lobelia siphilitica L.

Cannabaceae
161. Cannabis sativa L.
162. Humulus lupulus L.

Caprifoliaceae
163. Lonicera maackii (Rupr.) Maxim.

Carpinaceae
164. Carpinus betulus L.
165. Carpinus orientalis Mill.

Caryophyllaceae
166. Agrostemma githago L.
167. Cerastium arvense L.
168. Dianthus armeria L.
169. Dianthus barbatus L.
170. Dianthus carthusianorum L.
171. Dianthus deltoides L.
172. Dianthus knappii (Pant.) Ascherson & Kanitz
173. Dianthus monspessulanus L.
174. Dianthus plumarius L.
175. Dianthus sternbergii Sieber
176. Gypsophila elegans Bieb.
177. Gypsophila scorzonerifolia Ser.
178. Herniaria glabra L. 2010
179. Lychnis flos-cuculi L.
180. Minuartia laricifolia (L.) Schinz & Thell. 2010
181. Petrorhagia prolifera (L.) P.W.Ball & Heyw.
182. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
183. Saponaria officinalis L.
184. Scleranthus perennis L. 2010
185. Silene armeria L.
186. Silene conica L.
187. Silene dichotoma Ehrh.
188. Silene dioica (L. em. Mill.) Clairv.
189. Silene gallica L.
190. Silene gallica L. var. giraldii (Guss.) S.M.Walters
191. Silene gallica L. var. glomerata
192. Silene nutans L. subsp. livida (Willd.) Jeanmonod & Bocquet
193. Silene saxifraga L.
194. Silene vulgaris (Moench) Garcke
195. Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turrill
196. Vaccaria hispanica Medic.
197. Viscaria vulgaris Bernh.

Celastraceae
198. Celastrus orbiculatus Thunb.
199. Euonymus europaeus L.

Cercidiphyllaceae
200. Cercidiphyllum japonicum Sieb. & Zucc.

Chenopodiaceae
201. Bassia scoparia (L.) A.J. Scott
202. Chenopodium album L.
203. Chenopodium bonus-henricus L.

Cichoriaceae
204. Crepis biennis L.
205. Crepis foetida L.
206. Crepis pulchra L.
207. Crepis rubra L.
208. Crepis zacintha (L.) Babcock
209. Hieracium aurantiacum L.
210. Hieracium glaucum All.
211. Hieracium lanatum Vill.
212. Hieracium pilosella L.
213. Lapsana communis L.
214. Leontodon hispidus L. subsp. brumatii (Rchb.) T.Wraber
215. Leontodon hispidus L. subsp. danubialis (Jacq.) Simonkai
216. Tragopogon balcanicus Velen.
217. Tragopogon pratensis L. subsp. orientalis (L.) Čelak
218. Tragopogon pterodes Pančić

Commelinaceae
* 219. Rhoeo spathacea (Sw.) Stearn

Convallariaceae
220. Convallaria majalis L.
221. Polygonatum latifolium (Jacq.) Desf.

Convolvulaceae
222. Ipomoea purpurea (L.) Roh.
223. Quamoclit lobata House
224. Quamoclit pennata Voigt

Cornaceae
225. Cornus mas L.
226. Cornus sanguinea L. subsp. australis (C. A. Meyer) Jav.

Crassulaceae
227. Sedum aizoon L.
228. Sedum maximum Suter
229. Sedum sexangulare L.
230. Sedum spurium MB

Cucurbitaceae
231. Bryonia dioica Jacq.
* 232. Ecballium elaterium (L.) Rich.

Cyperaceae
233. Carex limosa L.
234. Scirpus sylvaticus L.

Datiscaceae
235. Datisca cannabina L.

Dioscoreaceae
236. Dioscorea balcanica Košanin
237. Dioscorea batatas Decne.

Dipsacaceae
238. Cephalaria gigantea (Ledeb.) Bobrov
239. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
240. Dipsacus laciniatus L.
241. Dipsacus strigosus Willd. ex Roem & Schult
242. Scabiosa columbaria L. 2010
243. Scabiosa graminifolia L.
244. Scabiosa hladnikiana Host.
245. Scabiosa lucida Vill.
246. Succisa pratensis Moench

Elaeagnaceae
247. Elaeagnus multiflora Thunb.

Ericaceae
248. Erica terminalis Salisb.

Euphorbiaceae
* 249. Manihot palmata Muell. 2010
250. Ricinus communis L.

Fabaceae
251. Astragalus falcatus Lam.
252. Cicer arietinum L.
253. Desmodium canadense (L.) DC.
254. Dolichos lablab L.
255. Dolichos ornatus Wall.
256. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.
257. Genista hispanica L. 2010
258. Genista tinctoria L.
259. Glycine max (L.) Merr. 'Lutea'
260. Glycine max (L.) Merr. 'Nigra'
261. Glycine max (L.) Merr. 'Olna'
262. Indigofera gerardiana R. Grah.
263. Laburnum alpinum (Mill.) Presl.
264. Laburnum alschingeri (Vis.) K. Koch
265. Laburnum anagyroides Medik
266. Lotus ornithopodioides L.
267. Medicago lupulina L.
268. Medicago sativa L.
269. Melilotus albus Medik. 2010
270. Melilotus altissimus Thuill. 2010
271. Phaseolus aureus Roxbg.
272. Phaseolus mungo L.
273. Phaseolus vulgaris L.
274. Trifolium rubens L.
275. Trigonella caerulea (L.)Ser.
276. Trigonella gladiata Stev.

Fagaceae
277. Fagus sylvatica L.

Fumariaceae
278. Corydalis cava (L.) Schweigg. & Körte
279. Corydalis lutea (L.) DC.
280. Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida

Gentianaceae
281. Gentiana cruciata L.

Geraniaceae
282. Geranium macrorrhizum L.
283. Geranium phaeum L.
284. Geranium pratense L.
285. Geranium sanguineum L.
286. Geranium thunbergii Lindl. & Paxton

Globulariaceae
287. Globularia punctata Hegetschw.

Grossulariaceae
288. Ribes silvestre (Lam.) Mertens & Koch.

Hamamelidaceae
289. Corylopsis spicata Sieb. & Zucc. 2010
290. Hamamelis japonica Sieb. & Zucc.
291. Hamamelis mollis Oliv. 2010
292. Hamamelis virginiana L. 2010

Hyacinthaceae
* 293. Bowiea volubilis Harv.
294. Muscari comosum (L.) Miller
295. Muscari heldreichii Boiss.
296. Muscari neglectum Guss. ex Ten.
297. Ornithogalum narbonense L.
298. Ornithogalum sphaerocarpum A. Kerner

Hydrophyllaceae
299. Phacelia ciliata Benth.
300. Phacelia tanacetifolia Benth.

Hypericaceae
301. Hypericum kalmianum L.
302. Hypericum maculatum L.
303. Hypericum olympicum L.
304. Hypericum perforatum L.

Iridaceae
305. Crocus vernus (L.) Hill subsp. albiflorus (Kit.) Ascherson & Graebner
306. Crocus vernus (L.) Hill subsp. vernus
307. Gladiolus palustris Gaudin
308. Iris graminea L.
309. Iris pseudacorus L.
310. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T.Wraber
311. Iris sibirica L. subsp. sibirica
312. Sisyrinchium bermudiana L.

Juglandaceae
313. Carya ovata Koch
314. Juglans cinerea L.
315. Juglans nigra L.
316. Pterocarya fraxinifolia (Lam.) Spach.

Juncaceae
317. Luzula luzuloides (Lam.) Dandy & Wilm. 2010

Lamiaceae
318. Ajuga reptans L.
319. Ballota rupestris (Biv.) Vis.
320. Betonica officinalis L.
321. Betonica officinalis L. subsp. serotina (Host) Hayek
322. Calamintha brauneana (Jávorka) O. Schwarz
323. Galeopsis pubescens Besser
324. Horminum pyrenaicum L.
325. Lycopus europaeus L.
326. Melissa officinalis L.
327. Mentha aquatica L.
328. Mentha pulegium L.
329. Micromeria dalmatica Benth
330. Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch
331. Monarda didyma L.
332. Ocimum basilicum L.
333. Origanum vulgare L. subsp. viridulum (Martrin-Donos) Nyman
334. Origanum vulgare L. subsp. vulgare
335. Perilla frutescens (L.) Britton var. nankinensis
336. Phlomis tuberosa L.
337. Salvia coccinea L.
338. Salvia glutinosa L.
339. Salvia sclarea L.
340. Salvia splendens Ker-Gawl.
341. Salvia verticillata L.
342. Satureja montana L. subsp. variegata (Host.) P.W.Ball
343. Satureja subspicata Bartl. ex Vis.
344. Scutellaria alpina L.
345. Scutellaria altissima L.
346. Scutellaria hastifolia L.
347. Sideritis hyssopifolia L.
348. Sideritis montana L.
349. Stachys germanica L.
350. Teucrium arduini L.
351. Teucrium chamaedrys L.
352. Teucrium hircanicum L.
353. Teucrium scorodonia L.

Lardizabalaceae
354. Decaisnea fargesii Franch.

Lauraceae
* 355. Laurus nobilis L. 2010

Liliaceae
356. Fritillaria meleagris L. 2010
357. Hosta ventricosa (Salisb.) Stearn

Linaceae
358. Linum usitatissimum L.

Lythraceae
359. Cuphea lanceolata Ait.
360. Cuphea procumbens Cav.
361. Lythrum salicaria L.

Magnoliaceae
362. Liriodendron tulipifera L.
363. Magnolia kobus DC. 2010

Malvaceae
364. Abutilon theophrasti Medik.
365. Althaea armeniaca Ten.
366. Althaea officinalis L.
* 367. Gossypium arboreum L.
* 368. Gossypium hirsutum L.
* 369. Hibiscus esculentus L.
370. Hibiscus moscheutos L. var. roseus
371. Hibiscus trionum L.
372. Kitaibelia vitifolia Willd.
373. Malva sylvestris L.
374. Modiola caroliniana (L.) G. Don f.
* 375. Pavonia spinifex Cav.

Martyniaceae
* 376. Proboscidea louisianica (Mill.) Thell.

Mimosaceae
* 377. Mimosa pudica L.

Moraceae
378. Maclura pomifera (Raf.) Schneid.

Myrsinaceae
* 379. Ardisia polycephala Wall

Myrtaceae
* 380. Myrtus communis L.
* 381. Psidium littorale Raddi

Nyctaginaceae
382. Mirabilis jalapa L.
383. Oxybaphus floribundus Choisy

Oleaceae
384. Chionanthus virginicus L.
385. Fraxinus ornus L.
386. Ligustrum ibota Sieb. & Zucc.

Onagraceae
387. Circaea lutetiana L.
388. Epilobium hirsutum L.
389. Epilobium parviflorum Schreber
390. Gaura biennis L.
391. Lopezia racemosa Cav.
392. Oenothera biennis L.

Paeoniaceae
393. Paeonia emodi Wall.
394. Paeonia lactiflora Pall.
395. Paeonia officinalis L. subsp. officinalis
396. Paeonia rockii (S. G. Saw. & L. A. Lauener) T. Hong & J. J. Li
397. Paeonia romanica Brandz.
398. Paeonia wittmanniana Hartw.

Papaveraceae
399. Argemone alba Lestib.
400. Argemone mexicana L.
401. Chelidonium majus L.
402. Papaver rhoeas L.
403. Papaver somniferum L.

Passifloraceae
* 404. Passiflora capsularis L.
* 405. Passiflora suberosa L..

Pedaliaceae
* 406. Sesamum indicum L.

Phytolaccaceae
407. Phytolacca americana L.
* 408. Rivina aurantiaca Warsz.

Plantaginaceae
409. Plantago argentea Chaix. & Vill. subsp. liburnica V. Ravnik
410. Plantago holosteum Scop.

Plumbaginaceae
411. Armeria alpina (DC.) Willd.
412. Limonium latifolium (Sm.) O.Kuntze

Poaceae
413. Andropogon gerardii Vitman 2010
414. Avena sativa L. 2010
415. Coix lacryma-jobi L.
416. Festuca bosniaca Kumm. & Sendt.
417. Leersia oryzoides (L.) Swartz
418. Melica ciliata L.
419. Molinia caerulea (L.) Moench subsp. caerulea
* 420. Oryza sativa L.
421. Panicum capillare L.
422. Pennisetum orientale Rich.
423. Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud.
424. Sesleria autumnalis F. W. Schultz
425. Sesleria wettsteinii Dörfler & Hayek
426. Triticum spelta L.

Polemoniaceae
427. Phlox paniculata L.

Polygonaceae
428. Fagopyrum esculentum Moench.
429. Fagopyrum tataricum (L.) Gaertner
430. Polygonum bistorta L. 2010
431. Rheum officinale Baill. 2010

Portulacaceae
432. Portulaca gilliesii Hook.
433. Portulaca grandiflora Hook.
434. Portulaca oleracea L. subsp. oleracea

Primulaceae
435. Anagallis arvensis L.
436. Primula columnae Ten.
437. Primula veris L. subsp. canescens
438. Primula vulgaris Hudson

Ranunculaceae
439. Aconitum lycoctonum L. em Koelle subsp. lycoctonum
440. Aconitum napellus L. em Skalicky
441. Adonis vernalis L.
442. Anemone hortensis L. 2010
443. Anemone ranunculoides L. 2010
444. Aquilegia bertolonii Schott
445. Clematis recta L.
446. Eranthis hyemalis (L.) Salisb.
447. Helleborus atrorubens Waldst. & Kit.
448. Helleborus foetidus L.
449. Helleborus multifidus Vis.
450. Nigella damascena L.
451. Pulsatilla halleri (All.) Willd. subsp. slavica (G. Reuss) Zamels
452. Pulsatilla montana (Hoppe) Rchb.
453. Ranunculus millefoliatus Vahl
454. Ranunculus repens L.

Rhamnaceae
* 455. Paliurus spina-christi Mill.
456. Rhamnus catharticus L.

Rosaceae
457. Agrimonia procera Wallr.
458. Alchemilla speciosa Griseb.
459. Aruncus dioicus (Walter) Fernald
460. Cotoneaster affinis Lindl.
461. Cotoneaster bullatus Bois.
462. Crataegus laevigata (Poir.) DC
463. Crataegus monogyna Jacq.
464. Crataegus pedicellata Sarg.
465. Duchesnea indica (Andr.) Focke
466. Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
467. Geum coccineum Sibth. & Sm.
468. Geum pallidum Fisch. & Mey.
469. Geum rivale L.
470. Geum urbanum L.
471. Potentilla argentea L.
472. Potentilla erecta (L.) Räusch.
473. Potentilla nivea L.
474. Potentilla thuringiaca Bernh. ex Link.
475. Rhodotypos scandens (Thunb.) Mak.
476. Rosa glauca Pourr.
477. Rosa multiflora Thunb.
478. Rosa pendulina L.
479. Rosa rugosa Thunb. 2010
480. Sanguisorba minor Scop.
481. Sanguisorba muricata (Spach) Gremli
482. Sanguisorba officinalis L.
483. Sibiraea croatica Degen
484. Sorbus torminalis (L.) Cr.
485. Stephanandra tanakae Franch. & Sav.
486. Stranvaesia davidiana Decne.

Rubiaceae
487. Galium verum L.

Rutaceae
488. Phellodendron amurense Rupr.
489. Poncirus trifoliata (L.) Raf.
490. Ruta graveolens L.
491. Zanthoxylum americanum Mill.
492. Zanthoxylum simulans Hance

Sambucaceae
493. Sambucus nigra L.
494. Viburnum lantana L.
495. Viburnum sargentii Koehne.

Sapindaceae
496. Cardiospermum halicacabum L.

Saxifragaceae
497. Astilbe japonica A. Gray
498. Heuchera americana L.
499. Heuchera sanguinea Engelm.
500. Saxifraga peltata Torr.
501. Tellima grandiflora (Pursh) Lindley

Scrophulariaceae
502. Antirrhinum majus L.
503. Cymbalaria muralis Gaertner, Meyer & Scherbius
504. Digitalis grandiflora Miller
505. Digitalis laevigata Waldst. & Kit.
506. Erinus alpinus L.
507. Kickxia elatine (L.) Dumort.
508. Linaria alpina (L.) Miller
509. Misopates orontium (L.) Rafin.
510. Verbascum austriacum Schott ex Roem. & Schult.
511. Verbascum chaixi Vill.
512. Verbascum densiflorum Bertol.
513. Verbascum nigrum L.
514. Verbascum pulverulentum Vill.
515. Veronica austriaca L.
516. Veronica sibirica L.

Solanaceae
* 517. Brugmansia arborea L.
518. Datura inoxia Mill.
519. Datura metel L.
520. Datura metel L. f. inermis
521. Hyoscyamus niger L.
522. Lycium chinense Mill.
523. Nicandra physalodes (L.) Gaertner
524. Nicotiana langsdorffii Schrank
525. Nicotiana rustica L.
526. Nicotiana viscosa Lehm.
527. Physalis ixocarpa Brot.
528. Scopolia carniolica Jacq.
529. Solanum nigrum L.
530. Solanum sisymbriifolium Lam.

Staphyleaceae
531. Staphylea pinnata L.

Styracaceae
532. Halesia carolina L.
533. Pterostyrax hispida Sieb. & Zucc.

Taccaceae
* 534. Tacca chantrieri André

Tiliaceae
535. Tilia platyphyllos Scop.

Tropaeolaceae
536. Tropaeolum majus L.

Typhaceae
537. Typha latifolia L.

Ulmaceae
538. Celtis occidentalis L.
539. Zelkova carpinifolia (Pall.) K. Koch

Urticaceae
540. Parietaria officinalis L.

Valerianaceae
541. Valeriana officinalis L.
542. Valerianella locusta (L.) Laterrade

Verbenaceae
543. Callicarpa bodinieri Levl. var. giraldii Rehd.
544. Callicarpa japonica Thunb.
545. Verbena officinalis L.
546. Vitex agnus-castus L.

Violaceae
547. Viola tricolor L.

Zingiberaceae
* 548. Hedychium horsfieldii R. Br. ex Wall.

Zygophyllaceae
549. Tribulus terrestris L.


* Semina plantarum in caladariis cultarum.

Horti praefectus: dr. Jože Bavcon
Seminum Curator, hortulana: Janja Makše


Semina e plantis spontaneis in loco natali annis 2011 et 2010 lecta


Jože Bavcon, Igor Dakskobler, Ljudmila Dakskobler, Branko Dolinar, Alenka Marinček, Stanka Fišer, Janja Makše, Andrej Seliškar, Branko Vreš, Blanka Ravnjak


550. Acer platanoides L. - Voje v Bohinju, 2011, L. & I.D.
551. Acer pseudoplatanus L. - Čaven, 2011, J. B.
552. Acer pseudoplatanus L. - Sp. Grintovica nad Vojami, 2011, L. & I.D.
553. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb. - Črna prst, 1610 m, 2011, L. & I.D.
554. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb. - planina Za skalo, 2010, L. & I.D.
555. Aconitum variegatum L. - Čaven, 2011, J. B.
556. Actaea spicata L. - Čaven, 2011, J. B.
557. Actaea spicata L. - Bohinj, pl. Vrtača nad Vojami, 2011, L. & I.D.
558. Adenostyles glabra (Miller) DC. - Čaven, 2010, J. B.
559. Allium carinatum L. - Lovrenc, 2011, J. B.
560. Allium ericetorum Thore - pobočja Vršiča nad pl. Zaprikraj, 2011, L. & I.D.
561. Allium ericetorum Thore - pod Jagrščami nad Otuško, 2011, L. & I. D.
562. Allium senescens L. - Čaven, 2011, J. B.
563. Allium senescens L. - Školj Sv. Pavla nad Vrtovinom, 2010, L. & I.D.
564. Allium senescens L. - Socerb, 2010, B. R.
565. Allium sphaerocephalon L. - Podpeč, 2011, J. B.
566. Allium sphaerocephalon L. - Sočerga, 2011, J. B.
567. Allium victorialis L. - Kanin, nad pl. Gozdec, 2011, L. & I.D.
568. Allium victorialis L. - Snežnik, 2011, J. B. & B. S.
569. Alnus alnobetula (Ehrh.) Hartig - Martuljkove gore, za Akom, 2011, L. & I.D.
570. Alnus alnobetula (Ehrh.) Hartig - Šebreljski Vrh, Pisance, 2011, L. & I. D.
571. Alnus incana (L.) Moench - Srpenica, 2011, L. & I.D.
572. Althaea cannabina L. - pod sv. Katarino (Kekcem) nad Kromberkom, 2011, L. & I.D.
573. Anemone baldensis Turra - Travniška dolina nad Vrsnikom, 2011, L. & I.D.
574. Angelica sylvestris L. - Snežnik, 2011, J. B.
575. Antennaria dioica (L.) Gaertner - planina Zgornji Tosc, 2011, L. & I.D.
576. Anthericum ramosum L. - Čaven, 2011, J. B.
577. Anthericum ramosum L. - Ilirska Bistrica - plato, 2011, J. B.
578. Anthericum ramosum L. - Prevoje, 2011, J. B.
579. Arabis caerulea All. - Kanin, Zadnji dol, 2011, L. & I.D.
580. Arabis sagittata (Bertol.) DC. - Ilirska Bistrica - plato, 2011, J. B.
581. Arabis turrita L. - Kucelj - Čaven, 2011, J. B.
582. Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. - Vrata, Črlovec, 2010, L. & I.D.
583. Armeria alpina (DC.) Willd. - Veliki Babanjski skedenj, 2011, L. & I.D.
584. Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) Moris - Ankaran, 2010, J. B.
585. Asparagus tenuifolius Lam. - Straža na Cerkljanskim, pod sv. Pavlom, 2011, L. & I.D.
586. Asphodelus albus Mill. - Velika Bukovica pri Ilirski Bistrici, 2011, I. D. & B. V.
587. Asphodelus albus Mill. - Vremščica, 2010, J. B.
588. Aster amellus L. - Polhov Gradec, 2011, J. B.
589. Aster amellus L. - pri Kogoju, Idrijske Krnice, 2011, L. & I.D.
590. Aster amellus L. - Školj Sv. Pavla nad Vrtovinom, 2010, L. & I.D.
591. Aster linosyris (L.) Bernh. - Strunjan, 2011, J. M.
592. Aster tripolium L. - Ankaran, 2010, J. B.
593. Astrantia major L. - Šentvid, 2011, J. B.
594. Athamanta cretensis L. - Koroška, vrh Uršlje gore, 1690 m n.v., 2011, I. D., A. S. & B. V.
595. Berberis vulgaris L. - Senožeče, 2011, J. B.
596. Berberis vulgaris L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2010, J. M.
597. Bupleurum petraeum L. - Špičasta kupa - Jehlc nad Grnatom, 2011, L. & I.D.
598. Bupleurum petraeum L. - Jezerski Stog, 2010, L. & I.D.
599. Campanula pyramidalis L. - Kavčiče, 2011, J. B.
600. Campanula pyramidalis L. - Visoki zid nad Vitovljami, 2010, L. & I.D.
601. Campanula spicata L. - Vitovlje, nad Vitovskim jezerom, 2010, L. & I.D.
602. Capparis spinosa L. - Piran, 2011, J. B.
603. Carlina acaulis L. - Kucelj, 2011, J. B.
604. Carlina corymbosa L. - Dragonja, 2011, J. B.
605. Carlina vulgaris L. - Planja nad Bovcem, 2011, L. & I.D.
606. Centaurea alpina L. - Čaven, 2011, E. V.
607. Centaurea bracteata Scop. - Čaven, 2011, J. B.
608. Centaurea haynaldii Borbas ex Vuk. subsp. julica (Hayek) E. Mayer - Špičasta kupa - Jehlc nad Grnatom, 2011, L. & I.D.
609. Centaurea uniflora Turra. subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens - dolina Železnica v Karavankah, 2011, L. & I.D.
610. Chamerion angustifolium (Raf.) Raf. - Snežnik, 2011, J. B.
611. Cirsium acaule Scop. - Dol. Zemon pri Ilirski Bistrici, 2011, I.D. & B. V.
612. Cirsium arvense (L.) Scop. - Prevoje, 2011, J. B.
613. Cirsium oleraceum (L.) Scop. - Prevoje, 2011, J. B.
614. Cirsium pannonicum (L. f.) Link - Šentvid, 2011, J. B.
615. Clematis alpina (L.) Mill. - Požgana Mlinarica, 2010, L. & I.D.
616. Clematis alpina (L.) Mill. - Vrtaško Sleme, 2010, L. & I.D.
617. Clematis recta L. - Kavčiče, 2011, J. B.
618. Clematis recta L. - Polhov Gradec, 2011, J. B.
619. Clematis vitalba L. - Žadovinek, 2011, J. B.
620. Clematis vitalba L. - Socerb, 2010, B. R.
621. Colchicum autumnale L. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. M.
622. Colchicum autumnale L. - Uskovnica, 2010, J. M.
623. Colutea arborescens L. - Sočerga, 2011, J. B.
624. Colutea arborescens L. - Rakitovec, 2010, J. B.
625. Cornus mas L. - Kojnik, 2011, J. B.
626. Cornus mas L. - Sveta Gora, 2010, J. B.
627. Coronilla emerus L. subsp. emeroides - Sočerga, 2011, J. B.
628. Coronilla emerus L. subsp. emerus - Rakitovec - Kavčiče, 2011, J. B.
629. Cortusa matthioli L. - SLO: Koroška: Uršlja gora, 1530 m n.v., 2011, I. D., A. S. & B. V.
630. Corydalis cava (L.) Schweigg. & Körte - Podsreda, 2011, J. B.
631. Cotinus coggygria Scop. - Dragonja, 2011, J. B.
632. Cotinus coggygria Scop. - Sočerga, 2011, J. B.
633. Cotinus coggygria Scop. - Podpeč, 2010, J. B.
634. Crataegus monogyna Jacq. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. B.
635. Crataegus monogyna Jacq. - Sveta Gora, 2010, J. B.
636. Crepis pyrenaica (L.) W. Greuter - dolina Bale, 2010, L. & I. D.
637. Crithmum maritimum L. - Izola, 2011, J. B.
638. Crithmum maritimum L. - Piran, 2010, J. B.
639. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. albiflorus (Kit.) Ascherson & Grabener - Cimprovka, 2011, J. B.
640. Cupressus sempervirens L. - Dragonja, 2011, J. B.
641. Cypripedium calceolus L. - Ravenska Kočna - Zgornje Jezersko, 2011, B. D.
642. Dianthus barbatus L. - Dolič v Krnskem pogorju, 2011, L. & I.D.
643. Dianthus carthusianorum L. - Lovrenc, 2011, J. B.
644. Dianthus monspessulanus L. - Čaven, 2011, J. B.
645. Dianthus tergestinus (Rchb.) Kerner - Rakitovec-Kavčiče, 2011, J. B.
646. Dianthus tergestinus (Rchb.) Kerner - Sočerga, 2011, J. B.
647. Dictamnus albus L. - Slavnik, 2010, J. B.
648. Digitalis laevigata Waldst. & Kit. - Gradiška Tura, 2011, L. & I.D.
649. Doronicum grandiflorum Lam. - Špiček pod Jalovcem, 2050 m, 2011, L. & I.D.
650. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy. - Žadovinek, 2011, J. B.
651. Dryas octopetala L. - Velika planina, 2010, J. B.
652. Echinops ritro L. - Čaven, 2011, J. B.
653. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. - Čaven, 2011, J. B.
654. Epimedium alpinum L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
655. Epimedium alpinum L. - Prečna, 2010, J. M.
656. Epipactis palustris (L.) Crantz - Šentvid, 2011, J. B.
657. Epipactis palustris (L.) Crantz - Drenik, 2011, B. D.
658. Epipactis palustris (L.) Crantz - Idrija, Stara Mejca, 2011, L. & I.D.
659. Epipactis palustris (L.) Crantz - Mišja dolina, 2010, B. D.
660. Eranthis hyemalis (L.) Salisb. - Podsreda, 2011, J. B.
661. Erigeron acris L. - Planina pri Postojni, 2010, L. & I.D.
662. Erigeron glabratus Hoppe & Hornsch. - Mišelj vrh, 2010, L. & I.D.
663. Eryngium alpinum L. - Črna prst, 2011, L. & I.D.
664. Eryngium amethystinum L. - Podpeč, 2010, J. B.
665. Euonymus europaea L. - Rakitovec, 2011, J. B.
666. Euonymus europaea L. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. B.
667. Euonymus verrucosa Scop. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
668. Eupatorium cannabinum L. - Kucelj - Čaven, 2011, J. B.
669. Eupatorium cannabinum L. - Prevoje, 2010, J. B.
670. Fagus sylvatica L. - Otlica, 2011, J. B.
671. Ferulago campestris (Besser) Grecescu - Sv. Gora nad Grgarjem, 2010, L. & I.D.
672. Filipendula ulmaria (L.) Maxim. - Bavšica, 2010, L. & I.D.
673. Fragaria vesca L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2010, J. M.
674. Fraxinus ornus L. - Sočerga, 2011, J. B.
675. Fraxinus ornus L. - Hoba, Podbrdo, 2010, L. & I.D.
676. Fraxinus ornus L. - Rakitovec, 2010, J. B.
677. Galium verum L. - Žadovinek, 2011, J. B.
678. Gentiana asclepiadea L. - Kucelj, 2011, J. B.
679. Gentiana cruciata L. - Otlica, 2011, J. B.
680. Gentiana cruciata L. - Rakitovec - Kavčiče, 2011, J. B.
681. Gentiana lutea L. - Ilirska Bistrica - plato, 2011, J. B.
682. Gentiana lutea L. - Snežnik, 2011, J. B.
683. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Čaven, 2011, J. B.
684. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Komna, 2011, A. M.
685. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Slavnik, 2010, J. B.
686. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck - Vremščica, 2010, J. B.
687. Gentianella germanica (Willd.) E.F. Warburg in Claphan, Tutin & E.F. Warburg - Veternik, 2010, J. B.
688. Gentianella liburnica E. Mayer & H. Kuntz - Liburnijski kras, Snežnik,Grčevsko sedlo, 2011, J. B. & B. S.
689. Gladiolus illyricus Koch - Šentvid, 2011, J. B.
690. Gladiolus illyricus Koch - Volovja Reber, 2011, B. D.
691. Gladiolus illyricus Koch - Roje, 2010, J. B.
692. Globularia nudicaulis L. - Vrata, pod Stenarjem, 2010, L. & I.D.
693. Grafia golaka (Hacq.) Rchb. - Čaven, 2011, J. B.
694. Hacquetia epipactis (Scop.) DC. - Planina pri Vrhniki, 2010, J. M.
695. Hedera helix L. - Škofije, 2010, J. B.
696. Heliosperma alpestre Rchb. - Snežnik, 2011, J. B.
697. Heracleum sphondylium L. subsp. montanum (Schleich. ex Gaudin) Briq. - Bohinj, pl. Vrtača nad Vojami, 2011, L. & I.D.
698. Heracleum sphondylium L. subsp. montanum (Schleich. ex Gaudin) Briq. - Snežnik, 2011, J. B.
699. Hieracium porrifolium L. - pri Valvazorjevem domu pod Stolom (Monštranca), 2011, L. & I.D.
700. Hieracium porrifolium L. - SLO: Julijske Alpe, Trenta, Vršič, 1040 m n.v., 2011, B. V.
701. Hieracium porrifolium L. - SLO: Julijske Alpe:Kranjska Gora, 1050 m n.v., 2011, B. V.
702. Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Čaven, 2011, J. B.
703. Hladnikia pastinacifolia Rchb. - Kucelj, 2011, J. B.
704. Homogyne alpina (L.) Cass. - Porezen, 2011, J. B.
705. Homogyne discolor (Jacq.) Cass. - Travniška dolina, 2011, L. & I.D.
706. Humulus lupulus L. - Žadovinek, 2011, J. B.
707. Hypericum richeri Vill. subsp. grisebachii (Boiss.) Nyman - Snežnik, 2011, J. B. & B. S.
708. Hypericum perfoliatum L. - Čaven, 2011, J. B.
709. Hypochoeris uniflora Vill. - Ribniška koča na Pohorju, 2010, L. & I.D.
710. Hyssopus officinalis L. - Podpeč, 2011, J. B.
711. Iberis linifolia L. subsp. linifolia - Gradiška Tura, 2011, L. & I.D.
712. Ilex aquifolium L. - Idrijske Krnice, pod Rupo, 2011, L. & I.D.
713. Inula ensifolia L. - Čaven, 2011, J. B.
714. Inula ensifolia L. - Kavčiče, 2011, J. B.
715. Inula ensifolia L. - Kucelj, 2011, J. B.
716. Inula hirta L. - Čaven, 2011, J. B.
717. Inula salicina L. - Dol. Zemon pri Ilirski Bistrici, 2011, I. D. & B. V.
718. Inula spiraeifolia L. - Rakitovec, 2011, J. B.
719. Inula spiraeifolia L. - Sočerga, 2011, J. B.
720. Iris pallida Lam. subsp. illyrica (Tommasini) T. Wraber - Slavnik, 2010, J. B.
721. Iris pseudacorus L. - Mala vas pri Bovcu, 2011, L. & I.D.
722. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber - Kavčiče, 2011, J. B.
723. Juncus effusus L. - Prevoje, 2010, J. B.
724. Juniperus communis L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
725. Juniperus communis L. - Osp - Socerb, 2011, A. M.
726. Juniperus communis L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2010, J. M.
727. Juniperus communis L. - Socerb, 2010, B. R.
728. Kernera saxatilis (L.) Rchb. - pod Kokrskim sedlom, 1200 m, 2011, A. P.
729. Knautia longifolia (Waldst. & Kit.) Koch - pod Skutnikom nad pl. Zapotok, 2011, L. & I.D.
730. Laserpitium latifolium L. - Čaven, 2011, J. B.
731. Laserpitium latifolium L. - Kavčiče, 2011, J. B.
732. Laserpitium peucedanoides L. - Novi vrh pri Rodici, 2011, L. & I.D.
733. Laserpitium siler L. - Čaven, 2011, J. B.
734. Laserpitium siler L. - Ilirska Bistrica - plato, 2011, J. B.
735. Laserpitium siler L. - Kavčiče, 2011, J. B.
736. Laserpitium siler L. - Polhograjska Grmada, 2011, A. M.
737. Laserpitium siler L. - Kucelj-Čaven, 2010, J. B.
738. Laserpitium siler L. - Slavnik, 2010, J. B.
739. Lathyrus latifolius L. - Dol. Zemon pri Ilirski Bistrici, 2011, I. D. & B. V.
740. Leontopodium alpinum Cass. - Jehlc - Špičasta kupa nad Grantom, 2011, L. & I.D.
741. Leontopodium alpinum Cass. - Mišeljski preval, 2011, L. & I.D.
742. Leontopodium alpinum Cass. - Snežnik, 2011, J. B.
743. Leucojum vernum L. - Kranj - Udinboršt, 2010, S. F.
744. Libanotis sibirica (L.) C. A. Mey - Čaven, 2011, J. B.
745. Libanotis sibirica (L.) C.A. Mey. subsp. montana (Crantz) P.W.Ball - dolina Dolič v Krnskem pogorju, 2011, L. & I.D.
746. Libanotis sibirica (L.) C.A. Mey. subsp. montana (Crantz) P.W.Ball - Ilirska Bistrica - plato, 2011, J. B.
747. Ligusticum seguieri (Jacq.) Koch - Kanin, pl. Gozdec, 2011, L. & I.D.
748. Ligusticum sequieri (Jacq.) Koch - Čaven, 2011, J. B.
749. Ligustrum vulgare L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
750. Ligustrum vulgare L. - Žadovinek, 2011, J. B.
751. Ligustrum vulgare L. - Dragonja, Sv. Štefan, 2011, J. B.
752. Ligustrum vulgare L. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. B.
753. Ligustrum vulgare L. - Pršnica, Podgorje, 2010, J. B.
754. Lilium carniolicum Bernh. - Kucelj, 2011, J. B.
755. Lilium carniolicum Bernh. - Čaven, 2010, J. B.
756. Linum tenuifolium L. - Kucelj, 2010, J. B.
757. Liparis loeselii (L.) Rich. - Drenik, 2011, B. D.
758. Lonicera alpigena L. - za Tresko pod Stolovim grebenom, 2011, I. D. & A. T.
759. Lonicera alpigena L. - Čaven, 2010, J. B.
760. Lunaria rediviva L. - Čaven, 2011, J. B.
761. Lunaria rediviva L. - Volče, pod Bučenico, 2011, L. & I.D.
762. Lunaria rediviva L. - Kucelj, 2010, J. B.
763. Lysimachia vulgaris L. - Kavčiče, 2011, J. B.
764. Malva alcea L. - Zasavje, Mošenik, 2010, B. V. & A. S.
765. Marrubium incanum Desr. - Sočerga, 2011, J. B.
766. Melica ciliata L. - Polhograjska Grmada, 2011, A. M.
767. Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch - Otlica, 2011, J. B.
768. Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch subsp. bauhinii - Kanin, nad pl. Gozdec, 2011, L. & I.D.
769. Myrrhis odorata (L.) Scop. - nad Bohinjem: nad Bukovsko dolino pod Planino Suha, 1100 m, 2011, A. P.
770. Origanum vulgare L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
771. Ornithogalum pyrenaicum L. - Veliki Bukovec pri Ilirski Bistrici, 2011, I. D. & B. V.
772. Orobanche minor Sm. - Čaven, 2011, J. B.
773. Ostrya carpinifolia Scop. - Gradiška Tura, 2011, L. & I.D.
774. Osyris alba L. - Osp - Socerb, 2011, A. M.
775. Paeonia officinalis L. subsp. officinalis - Kavčiče, 2011, J. B.
776. Paeonia officinalis L. subsp. officinalis - Kojnik, 2011, J. B.
777. Paliurus spina-christi Mill. - Dragonja, Sv. Štefan, 2011, J. B.
778. Paliurus spina-christi Mill. - Osp - Socerb, 2011, A. M.
779. Papaver alpinum L. subsp. kerneri (Hayek) Fedde - pod Kokrskim sedlom, 1650 m, 2011, A. P.
780. Pastinaca sativa L. - Dragonja, 2011, J. B.
781. Pedicularis recutita L. - dolina Železnica v Karavankah, 2011, L. & I.D.
782. Pedicularis recutita L. - Pohorje, Rogla, 2010, L. & I.D.
783. Pedicularis verticillata L. - Velika planina, 2010, J. B.
784. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Šentvid, 2011, J. B.
785. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench - Polhov Gradec, 2011, J. B.
786. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Kanin, 2011, L. & I.D.
787. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - Mala Peca, 2011, I. D., B. V. & A. S.
788. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - pod Skutnikom nad pl. Zapotok, 2011, L. & I.D.
789. Peucedanum ostruthium (L.) Koch - planina pod Mišelj vrhom, 2010, L. & I.D.
790. Peucedanum verticillare (L.) Koch - Idrija - Stara Mejca, 2011, L. & I.D.
791. Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud. - Dragonja, 2011, J. B.
792. Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud. - Ankaran, 2010, J. B.
793. Pistacia terebintus L. - Dragonja, Sv. Štefan, 2011, J. B.
794. Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm. - Črna prst, 2011, L. & I.D.
795. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Kucelj, 2011, J. B.
796. Polygonatum odoratum (Mill.) Druce - Polhograjska Grmada, 2011, A. M.
797. Prenanthes purpurea L. - Kucelj - Čaven, 2011, J. B.
798. Primula elatior (L.) Hill. - Podpeč, 2011, J. B.
799. Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Lüdi in Hegi - za Tresko pod Stolovim grebenom, 2011, I. D. & A. T.
800. Primula wulfeniana Schott - Novi vrh pri Rodici, 2011, L. & I.D.
801. Prunus spinosa L. - Žadovinek, 2011, J. B.
802. Prunus spinosa L. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. B.
803. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre subsp. austroalpina D. M. Moser - pod Skutnikom nad pl. Zapotok, 2011, L. & I.D.
804. Quercus pubescens Willd. - Podraška Tura, 2011, L. & I.D.
805. Quercus pubescens Willd. - Sočerga, 2011, J. B.
806. Quercus robur L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
807. Rhamnus cathartica L. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. B.
808. Rhamnus saxatillis Jacq. - Polhograjska Grmada, 2011, A. M.
809. Ribes petraeum Wulfen - Mala Peca, 2010, L. & I.D.
810. Rosa glauca Pourr. - Čaven, 2011, J. B.
811. Rosa glauca Pourr. - Ilirska Bistrica - plato, 2011, J. B.
812. Rosa glauca Pourr. - Otlica, 2011, J. B.
813. Rosa glauca Pourr. - Podpeč, 2010, J. B.
814. Rosa pendulina L. - Čaven, 2011, J. B.
815. Rosa pendulina L. - Mrzli vrh nad Tolminom, 2011, L. & I. D.
816. Rosa pimpinellifolia L. - Kucelj nad Vipavsko dolino, 2010, L. & I.D.
817. Rosa villosa L. - pl. Bukovec nad Bavščico, 2010, L. & I.D.
818. Ruscus aculeatus L. - Dragonja, 2011, J. B.
819. Ruta divaricata Ten. - Otlica, 2011, J. B.
820. Ruta divaricata Ten. - Rakitovec, 2011, J. B.
821. Ruta divaricata Ten. - Sočerga, 2011, J. B.
822. Salix retusa L. - Travniška dolina, 2011, L. & I.D.
823. Salix waldsteiniana Willd. - Porezen, 2011, J. B.
824. Salvia glutinosa L. - Čaven, 2011, J. B.
825. Salvia glutinosa L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
826. Salvia glutinosa L. - Mirna Peč, Šentjurij, 2010, J. M.
827. Salvia pratensis L. - Prečna, 2010, J. M.
828. Sambucus nigra L. - Bavšica, Tesen, 2010, L. & I.D.
829. Sanicula europaea L. - Senožeče, 2011, J. B.
830. Satureja subspicata Bartl. ex Vis. - Sočerga, 2011, J. B.
831. Saussurea pygmaea (Jacq.) Sprengel - Plaski Vogel, 2011, L. & I.D.
832. Scabiosa graminifolia L. - Čaven, 2011, J. B.
833. Scabiosa graminifolia L. - Italija - Dol po Meji, pod grebenom Muzcev, 2011, L. & I.D.
834. Scrophularia canina L. - Podraška Tura, 2011, L. & I.D.
835. Scrophularia canina L. - Sočerga, 2011, J. B.
836. Sempervivum tectorum L. - Kucelj, 2011, J. B.
837. Sempervivum tectorum L. - Socerb, 2011, J. M.
838. Senecio doronicum L. - Morež, 2011, L. & I.D.
839. Senecio fuchsii C.C.Gmelin - Kucelj - Čaven, 2011, J. B.
840. Serratula tinctoria L. subsp. macrocephala (Bertol.) Rouy ex Hegi - Jehlc - Špičasta kupa nad Grantom, 2011, L. & I.D.
841. Seseli malyi Kerner - Snežnik, 2011, J. B.
842. Silene acaulis Jacq. - Veliki Babanjski skedenj, 2011, L. & I.D.
843. Smyrnium perfoliatum L. - Črnotiče, 2011, B. D.
844. Solidago virgaurea L. - Šentjurij pri Mirni Peči, 2011, J. M.
845. Sorbus aria (L.) Crantz. - Čaven, 2011, J. B.
846. Sorbus aria (L.) Crantz. - Italija - Muzci, 2011, L. & I.D.
847. Sorbus aria (L.) Crantz. - Kavčiče - Rakitovec, 2011, J. B.
848. Sorbus aria (L.) Crantz. - nad Kalom pod Črno prstjo, 2011, L. & I.D.
849. Sorbus aria (L.) Crantz. - Podraška Tura, 2011, L. & I.D.
850. Sorbus aucuparia L. subsp. aucuparia - Čaven, 2011, J. B.
851. Sorbus aucuparia L. subsp. glabrata (Wimm. & Grab.) Cajander - dolina Železnica v Karavankah, 1500 m, 2011, L. & I.D.
852. Sorbus chamaemespilus (L.) Crantz - pod Stadorjem nad dolino Bale, 2011, L. & I.D.
853. Sorbus chamaemespilus (L.) Crantz - Zapotok, 2011, L. & I.D.
854. Sorbus mougeotii Soy.-Will. & Godr. - Žirovniška planina pod Stolom, 2011, L. & I.D.
855. Spiraea chamaedryfolia L. em. Jacq. - Za Tresko pod Stolovim grebenom, 2011, I. D. & A. T.
856. Staphylea pinnata L. - Idrija, 2011, L. & I.D.
857. Tamus communis L. - Lajše na Cerkljanskim, 2011, L. & I.D.
858. Teucrium chamaedrys L. - Otlica, 2011, J. B.
859. Teucrium montanum L. - Planja nad Bovcem, 2011, L. & I.D.
860. Teucrium scorodonia L. - Cerkljanski Vrh, 2011, L. & I.D.
861. Thalictrum aquilegiifolium L. - Kavčiče, 2011, J. B.
862. Thalictrum aquilegiifolium L. - Kojnik, 2011, J. B.
863. Thalictrum aquilegiifolium L. - Kucelj - Čaven, 2011, J. B.
864. Thalictrum minus L. - Čaven, 2011, J. B.
865. Thalictrum minus L. - Sočerga, 2011, J. B.
866. Thalictrum minus L. - Kucelj, 2010, J. B.
867. Trifolium campestre Schreb. - , 2011, J. B.
868. Trifolium montanum L. - Vremščica, 2010, J. B.
869. Trifolium noricum Wulfen. - Kanin, Veliki Babanjski skedenj, 2011, L. & I.D.
870. Trifolium noricum Wulfen. - Kanin, Zadnji dol, 2011, L. & I.D.
871. Trollius europaeus L. - Vrše, 2011, J. B.
872. Trollius europaeus L. - Uskovnica, 2010, J. M.
873. Trollius europaeus L. - Velika planina, 2010, J. B.
874. Urtica dioica L. - Žadovinek, 2011, J. B.
875. Valeriana officinalis L. - Novo mesto, ob Krki, 2010, J. M.
876. Veratrum nigrum L. - Sv. Gora nad Grgarjem, 2010, L. & I.D.
877. Verbascum nigrum L. - Lovrenc, 2011, J. B.
878. Verbascum phoeniceum L. - Prekmurje; Bukovnica, 2011, B. D.
879. Veronica barrelieri Schott ex Roem. & Schult. - Planja nad Bovcem, 2011, L. & I.D.
880. Veronica fruticulosa L. - Planja nad Bovcem, 2011, L. & I.D.
881. Veronica urticifolia Jacq. - Mrhek nad Stržiščami, 2010, L. & I.D.
882. Viburnum opulus L. - Podsreda, 2011, J. B.
883. Viburnum opulus L. - Roje pri Ljubljani, 2011, J. B.
884. Vincetoxicum hirundinaria Medik. - Lovrenc, 2011, J. B.
885. Vincetoxicum hirundinaria Medik. - Planja nad Bovcem, 2011, L. & I.D.
886. Viola arvensis Murray - Šentvid, 2011, J. B.
887. Xanthium strumarium L. - Osp - Socerb, 2011, A. M.

Collectors of the wild seeds:
dr. Jože Bavcon (J. B.)
dr. Igor Dakskobler (I. D.)
Ljudmila Dakskobler (L. D.)
Branko Dolinar (B. D.)
Alenka Marinček (A. M.)
Stanka Fišer (S. F.)
Janja Makše (J. M.)
mag. Andrej Seliškar (A. S.)
dr. Branko Vreš (B. V.)
Blanka Ravnjak (B. R.)
mag. Andrej Podobnik (A. P.)
dr. Boštjan Surina (B. S.)
dr. Amadej Trnkoczy (A. T.)
Elvica Velikonja (E. V.)

 

Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis Sloveniae anno 2011 lecta

Nada Praprotnik, Marija Završnik, Klemen Završnik

888.Achillea clavennae L.  
889.Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb.
890.Aconitum degenii Gáyer subsp. paniculatum (Archang.) Mucher
891.Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. ranunculifolium  (Rchb.) Schinz & Keller
892.Actaea spicata L.
893.Adenophora liliifolia (L.) Bess.
894.Adenostyles glabra (Miller) DC.
895.Aethionema saxatile (L.) R. Br.
896.Agrimonia eupatoria L.
897.Alchemilla velebitica Borbás  
898.Alchemilla vulgaris L.
899.Alisma plantago-aquatica L.
900.Allium ericetorum Thore
901.Allium senescens L.
902.Allium ursinum L.  
903.Allium victorialis L.
904.Alyssum moellendorfianum Ascherson ex G. Beck
905.Alyssum montanum L.
906.Amelanchier ovalis Medik.
907.Androsace lactea L.  
908.Androsace villosa L.
909.Anemone ranunculoides L.  
910.Anemone trifolia L.
911.Angelica sylvestris L.
912.Antennaria dioica (L.) Gaertner  
913.Anthericum ramosum L.
914.Anthyllis jacquinii A. Kern.
915.Aposeris foetida (L.) Less.
916.Aquilegia bertolonii Schott
917.Aquilegia einseleana F. W. Schultz
918.Aquilegia nigricans Baumg.
919.Aquilegia vulgaris L.
920.Arabis alpina L. subsp. alpina
921.Arabis bellidifolia Crantz subsp. bellidifolia
922.Arabis hirsuta agg.
923.Arabis vochinensis Sprengel
924.Armeria alpina (DC.) Willd.  
925.Arnica montana L.
926.Aruncus dioicus (Walter) Fernald
927.Asarum europaeum L.
928.Asparagus tenuifolius Lam.
929.Asperula cynanchica L.
930.Aster alpinus L.
931.Aster amellus L.
932.Astragalus carniolicus A. Kern.
933.Astragalus glycyphyllos L.
934.Astrantia carniolica Jacq.
935.Astrantia major L.
936.Athamanta turbith (L.) Brot. p. p., em. Karsten
937.Atocion rupestre (L.) Oxelman
938.Atropa bella-dónna L.
939.Aurinia petraea (Ard.) Schur
940.Betonica alopecuros L.
941.Betonica officinalis L.
942.Biscutella laevigata L.
943.Braya alpina Sternb. & Hoppe
944.Buphthalmum salicifolium L.
945.Bupleurum falcatum L. subsp. cernuum (Ten.) Arcang.  
946.Bupleurum petraeum L.
947.Bupleurum ranunculoides L. subsp. ranunculoides
948.Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
949.Calluna vulgaris (L.) Hull
950.Caltha palustris L.
951.Campanula barbata L.
952.Campanula cespitosa Scop.
953.Campanula glomerata L. susbp. glomerata
954.Campanula rapunculoides L.
955.Campanula spicata L.
956.Campanula trachelium L.
957.Cardamine bulbifera (L.) Crantz
958.Cardamine enneaphyllos (L.) Crantz
959.Carduus defloratus L.
960.Carex flava L.
961.Carlina acaulis L. subsp. acaulis
962.Centaurea carniolica Host
963.Centaurea alpina L.
964.Centaurea scabiosa L. subsp. fritschii (Hayek) Hayek
965.Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
966.Centaurea triumfettii All. subsp. triumfettii
967.Cephalanthera damasonium (Mill.) Druce
968.Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
969.Cephalanthera rubra (L.) L. C. Rich.
970.Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes  
971.Cerastium decalvans Schloss. & Vukotin.
972.Cerastium strictum Haenke
973.Cerastium subtriflorum (Rchb.) Pacher
974.Cerinthe glabra Miller
975.Chaerophyllum hirsutum L.
976.Chamaecytisus purpureus Scop.
977.Chamaecytisus supinus (L.) Link
978.Chamaespartium sagittale (L.) P. E. Gibbs
979.Chenopodium bonus-henricus L.
980.Cirsium eriophorum (L.) Scop.
981.Cirsium erisithales (Jacq.) Scop.
982.Cirsium oleraceum (L.) Scop.
983.Clematis recta L.
984.Clinopodium vulgare L.
985.Convallaria majalis L.
986.Coronilla coronata Nathhorst.
987.Coronilla emerus L.
988.Coronilla vaginalis Lam.
989.Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
990.Cotoneaster integerrimus Medik.
991.Crepis slovenica Holub
992.Crocus vernus (L.) Hill. subsp. albiflorus (Kit.) Ascherson & Graebner  
993.Crocus vernus (L.) Hill. subsp. vernus  
994.Cypripedium calceolus L.
995.Cytisus pseudoprocumbens Markgr.  
996.Dactylorhiza maculata (L.) Soó
997.Daphne alpina L.
998.Daphne cneorum L.
999.Dianthus barbatus L.  
1000.Dianthus monspessulanus L.
1001.Dianthus petraeus Waldst. & Kit.  
1002.Dianthus sternbergii Sieber
1003.Dianthus sylvestris Wulfen
1004.Dianthus tergestinus (Rchb.) Kerner
1005.Dictamnus albus L.
1006.Digitalis grandiflora Miller
1007.Digitalis laevigata Waldst. & Kit.
1008.Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.
1009.Dryas octopetala L.
1010.Drypis spinosa L. subsp. jacquiniana Murb. Et Wettst.
1011.Echinops exaltatus Schrader
1012.Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman
1013.Epilobium montanum L.
1014.Epimedium alpinum L.
1015.Epipactis atrorubens (Hoffm. Ex Bernh.) Besser
1016.Epipactis helleborine (L.) Crantz
1017.Epipactis palustris (L.) Crantz
1018.Erigeron caucasicum Stev.
1019.Erigeron glabratus Hoppe & Hornsch. ex Bluff & Fingerh.
1020.Erinus alpinus L.
1021.Eryngium amethystinum L.
1022.Euonymus latifolia (L.) Mill.
1023.Eupatorium cannabinum L.
1024.Euphorbia triflora Schott, Nyman & Kotschy subsp. triflora
1025.Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
1026.Frangula rupestris (Scop.) Schur
1027.Galanthus nivalis L.
1028.Galium purpureum L.
1029.Galium sylvaticum L.
1030.Galium verum L.
1031.Genista januensis Viv.
1032.Genista radiata (L.) Scop.
1033.Genista sericea Wulf.  
1034.Genista sylvetris Scop.
1035.Genista tinctoria L.
1036.Gentiana angustifolia Vill.
1037.Gentiana asclepiadea L.
1038.Gentiana clusii Perr. & Song.
1039.Gentiana cruciata L.
1040.Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck
1041.Gentiana verna L. subsp. verna
1042.Gentianella germanica (Willd.) E. F. Warburg in Clapham, Tutin & E. F. Warburg
1043.Geranium argenteum L.
1044.Geranium macrorrhizum L.
1045.Geranium nodosum L.
1046.Geranium phaeum L. subsp. phaeum
1047.Geranium pratense L.
1048.Geranium sanguineum L.
1049.Geranium sylvaticum L.  
1050.Geum molle Vis. & Pančić
1051.Geum rivale L.
1052.Geum speciosum Alboff
1053.Geum urbanum L.
1054.Gladiolus illyricus Koch
1055.Globularia cordifolia L.
1056.Globularia nudicaulis L.
1057.Globularia punctata Lapeyr.
1058.Grafia golaka (Hacq.) Rchb.
1059.Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
1060.Gymnadenia odoratissima (L.) Rich.
1061.Gypsophila repens L.
1062.Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
1063.Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.  
1064.Helianthemum nummularium (L.) Mill. subsp. grandiflorum (Scop.) Schinz & Thell.
1065.Heliosperma alpestris (Jacq.) Griseb.
1066.Helleborus niger L.
1067.Helleborus odorus Waldst. & Kit.
1068.Hemerocallis lilioasphodelus L.
1069.Hepatica nobilis Mill.
1070.Hesperis candida Kit.
1071.Hieracium gymnocephalum Griseb. ex Pant.
1072.Hieracium pilosum Schleicher ex Froelich in DC.
1073.Hieracium porrifolium L.
1074.Hieracium valdepilosum Vill.
1075.Hippocrepis comosa L.
1076.Hladnikia pastinacifolia Rchb.
1077.Homogyne sylvestris Cass.
1078.Horminum pyrenaicum L.
1079.Hypericum montanum L.  
1080.Inula ensifolia L.
1081.Inula spiraeifolia L.
1082.Iris graminea L.
1083.Iris pallida Lam. subsp. illyrica (Tommasini) T. Wraber
1084.Iris sibirica L. subsp. sibirica
1085.Kernera saxatilis (L.) Reichenb.  
1086.Knautia arvensis (L.) Coulter  
1087.Knautia drymeia Heuffel subsp. drymeia
1088.Knautia drymeia Heuffel subsp.intermedia (Pernh. & Wettst.) Ehrend.
1089.Knautia fleischmannii (Hladnik ex Reichenb.) Pacher
1090.Knautia illyrica G. Beck
1091.Laserpitium arhangelica Wulfen
1092.Laserpitium latifolium L.
1093.Laserpitium siler L.
1094.Lathyrus occidentalis (Fisch. & Meyer) Fritsch var. montanus (Scop.) Fritsch
1095.Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke subsp. varius (C. Koch) P. W. Ball
1096.Leontodon hispidus L.
1097.Leontopodium alpinum Cass.
1098.Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC.  
1099.Leucojum vernum L.
1100.Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer
1101.Ligusticum seguieri (Jacq.) Koch
1102.Lilium martagon L.
1103.Linaria alpina (L.) Miller
1104.Linum julicum Hayek
1105.Linum narbonense L.
1106.Listera ovata (L.) R. Br.
1107.Lithospermum officinale L.
1108.Lonicera xylosteum L.
1109.Lunaria rediviva L.
1110.Luzula nivea (L.) DC.
1111.Lychnis flos-cuculi L. subsp. flos-cuculi
1112.Lysimachia vulgaris L.
1113.Lythrum salicaria L.
1114.Medicago lupulina L.
1115.Meum athamanticum Jacq.
1116.Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch
1117.Minuartia capillacea (All.) Graebn.  
1118.Minuartia gerardii (Willd.) Hayek  
1119.Muscari botryoides (L.) Miller
1120.Mycelis muralis (L.) Dumort.
1121.Myrrhis odorata (L.) Scop.
1122.Narcissus poeticus L. subsp. radiiflorus (Salisb.) Baker
1123.Omalotheca sylvatica  (L.) Schultz Bip. & F. W. Schultz in F. W. Schultz
1124.Omphalodes verna Moench  
1125.Orchis militaris L.
1126.Origanum vulgare L.
1127.Ornithogalum pyrenaicum L.  
1128.Oxyria digyna (L.) Hill
1129.Paederota bonarota (L.) L.
1130.Paederota lutea Scop.
1131.Paeonia mascula (L.) Mill.
1132.Paeonia officinalis L.
1133.Papaver alpinum L. subsp. ernesti-mayeri Markgraf
1134.Papaver alpinum L. subsp. kerneri (Hayek) Fedde
1135.Paris quadrifolia L.
1136.Parnassia palustris L.
1137.Peltaria alliacea Jacq.
1138.Petasites albus (L.) Gaertner
1139.Petasites paradoxus (Retz.) Baumg.
1140.Petrorhagia saxifraga (L.) Link
1141.Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch
1142.Peucedanum oreoselinum (L.) Moench
1143.Peucedanum schottii Besser
1144.Peucedanum verticillare (L.) Koch
1145.Physoplexis comosa (L.) Schur
1146.Phyteuma orbiculare L.
1147.Phyteuma sieberi Spreng.
1148.Phyteuma spicatum L. subsp. coeruleum R. Schultz
1149.Phyteuma spicatum L. subsp. spicatum
1150.Pinguicula alpina L.  
1151.Pinguicula vulgaris L.  
1152.Platanthera bifolia (L.) L. C. Rich
1153.Polygala chamaebuxus L.
1154.Polygonatum multiflorum (L.) All.
1155.Polygonatum odoratum (Miller) Druce  
1156.Polygonum bistorta L.
1157.Polygonum viviparum L.
1158.Potentilla alba L.
1159.Potentilla anserina L.
1160.Potentilla carniolica A. Kerner
1161.Potentilla caulescens L.
1162.Potentilla clusiana Jacq.
1163.Potentilla erecta (L.) Raeusch.
1164.Potentilla micrantha Ramond ex DC.
1165.Potentilla rupestris L.
1166.Prenanthes purpurea L.
1167.Primula auricula L.
1168.Primula carniolica Jacq.
1169.Primula elatior (L.) Hill.
1170.Primula farinosa L.
1171.Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Lüdi in Hegi
1172.Primula vulgaris Hudson
1173.Pseudofumaria alba (Miller) Lidén subsp. alba
1174.Pulmonaria officinalis L.
1175.Pulsatilla montana (Hoppe) Rchb.
1176.Pyrola chlorantha Sw.
1177.Ranunculus carinthiacus Hoppe
1178.Ranunculus hybridus Biria
1179.Ranunculus lanuginosus L.
1180.Ranunculus platanifolius L.
1181.Reseda lutea L.
1182.Rhodiola rosea L.
1183.Rhododendron hirsutum L.
1184.Rhodothamnus chamaecistus (L.) Reichenb.
1185.Rumex scutatus L.
1186.Ruta divaricata Ten.  
1187.Salvia glutinosa L.
1188.Salvia verticillata L.
1189.Sanguisorba minor Scop.
1190.Sanguisorba officinalis L.
1191.Satureja montana L. subsp. variegata (Host) P. W. Ball
1192.Satureja subspicata Bartl. ex Vis. subsp. liburnica Šilić
1193.Saxifraga aizoides L.
1194.Saxifraga burseriana L.
1195.Saxifraga caesia L.
1196.Saxifraga crustata Vest
1197.Saxifraga cuneifolia L.  
1198.Saxifraga hostii Tausch
1199.Saxifraga rotundifolia L.  
1200.Scabiosa caucasica Bieb.
1201.Scabiosa graminifolia L.
1202.Scabiosa hladnikiana Host  
1203.Scabiosa lucida Vill. subsp. stricta (Waldst. & Kit.) Jasiewicz
1204.Scabiosa silenifolia Waldst. & Kit.
1205.Scorzonera villosa Scop.  
1206.Scrophularia vernalis L.
1207.Sedum album L.
1208.Sedum dasyphyllum L.  
1209.Senecio abrotanifolius L.
1210.Senecio ovatus (Gaertn., Mey. & Scherb.) Willd.
1211.Seseli gouanii Koch
1212.Sibiraea croatica Degen
1213.Silene dioica (L. em. Mill.) Clairv.
1214.Silene hayekiana Handel-Mazzetti & Janchen
1215.Silene latifolia Poiret
1216.Silene nutans L.
1217.Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill
1218.Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgaris
1219.Soldanella minima Hoppe  
1220.Solidago virgaurea L. subsp. minuta (L.) Arcangeli
1221.Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea
1222.Spiraea decumbens Koch subsp. decumbens
1223.Stachys recta L.
1224.Succisa pratensis Moench
1225.Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. subsp. clusii (Fischer ex Reichenb.) Heywood
1226.Taraxacum officinale Weber in Wiggers
1227.Taxus baccata L.
1228.Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
1229.Tephroseris pseudocrispa (Fiori) Holub
1230.Teucrium chamaedrys L.
1231.Teucrium montanum L.
1232.Thalictrum aquilegiifolium L. 
1233.Thalictrum minus L.
1234.Thlaspi minimum Ard.
1235.Thlaspi praecox Wulfen
1236.Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.
1237.Trifolium montanum L.
1238.Trifolium rubens L.  
1239.Trollius europaeus L.
1240.Tussilago farfara L.
1241.Valeriana montana L.
1242.Valeriana tripteris L.
1243.Veratrum nigrum L.
1244.Verbascum alpinum Turra
1245.Verbascum blattaria L.
1246.Veronica aphylla L.
1247.Veronica barrelieri Schott ex Roem. & Schult.
1248.Veronica fruticans Jacq.
1249.Veronica fruticulosa L.
1250.Veronica maritima L.
1251.Veronica officinalis L.
1252.Veronica urticifolia Jacq.
1253.Viburnum opulus L.
1254.Vicia oroboides Wulf.
1255.Vincetoxicum hirundinaria Medicus subsp. hirundinaria
1256.Wulfenia carinthiaca Jacq.

Curator: dr. Nada Praprotnik
Hortulani: Marija Završnik & Klemen Završnik, dipl. inž. agr. in h.

DESIDERATA 2011 (.pdf)

 

Please send all seeds orders to the:

Botanični vrt Univerze v Ljubljani

Ižanska cesta 15

SI-1000 Ljubljana

Slovenija

Tel.: +386(0) 1427-12-80

Website: www.botanicni-vrt.si

Desiderata 2011

     
     
     
     
     

 Your address:

 
 

In response to the International Convention on Biological Diversity (Rio de

Janeiro, 1992), the Hortus Botanicus Universitatis Labacensis supplies the

seeds requested as laid down in the present Convention.

I agree to comply with the conditions above.

Signature _________________________________ Date _____________________

Please return this order form with numbers you wish to receive!

Zadnja sprememba: Torek 16. Julij 2019, 5:02.
© 2019 BOTANIČNI VRT