Index seminum anno 2006 collectorum

Hortus botanicus Universitatis Labacensis Slovenia

 

 

V zbirki in seznamu semen za leto 2006 je zastopanih 1185 vrst rastlin!

Botanični vrtovi, arboretumi in podobne ustanove lahko semena naročajo zastonj.

Omejite število vrst pri naročilu na največ 25!

 

Oznake v seznamu:

  • Številka pred imenom vrste je kataloška številka, ki jo navedete v naročilu

  • Z znakom * so označena semena nabrana na rastlinah gojenih v rastlinjaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


HORTUS BOTANICUS UNIVERSITATIS LABACENSIS
SLOVENIA
INDEX SEMINUM
ANNO 2006
COLLECTORUM
2006
Director: dr. Jože Bavcon
Seed collector: Janja Makše, dipl. ing. agr.
Adress: Botanični vrt Univerze v Ljubljani
Ižanska cesta 15
1000 Ljubljana
Slovenija
Tel.: +386 01 427 12 80
HomePage: http://www.botanicni-vrt.si/
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
Naslovnica: Zoisova zvončnica (Campanula zoysii) – »hčerka slovenskih
planin«. Endemična vrsta sončne strani Alp. Izbrali smo
jo za simbol Juliane. Alpski botanični vrt Juliana v Trenti
(Prirodoslovni muzej Slovenije) je prvi in edini alpski botani~ni
vrt v naravnem okolju na slovenskem ozemlju.
Foto: Peter Skoberne.
Front cover: Zois’ bellfl ower (Campanula zoysii) – »a daughter of the
Slovenian mountains«. The endemic species of the sunny side of
the Alps. Its has been chosen as the symbol of »Juliana«. Juliana
alpine botanical Garden in the Trenta Valley (Slovenian Museum
of Natural History) is the fi rst and only Alpine botanic Garden in
the natural environment within Slovenian territory.
Photo: Peter Skoberne.
ISSN 1318-170X
BOTANIC GARDEN
IN LJUBLJANA
Department of Biology
University of Ljubljana (Slovenia)
Founded in 1810
by F. Hladnik (1773 - 1844)
H = 295 m
ϕ = 45° 02' 27'' N, λ = 14° 31' 11'' E

INDEX SEMINUM ANNO 2006 COLLECTORUM
CONIFEROPHYTINA (Gymnospermae)
Ginkgoaceae
1. Ginkgo biloba L.
Pinaceae
2. Pinus mugo Turra
3. Tsuga canadensis (L.) Carriere
Taxaceae
4. Taxus baccata L.
Taxodiaceae
5. Metasequoia glyptostroboides Hu & Cheng
MAGNOLIOPHYTINA (Angiospermae)
Acanthaceae
6. Acanthus balcanicus Heywood & Richardson
7. Ruellia humilis Nutt.
8. Ruellia strepens L.
9. Thunbergia alata Sims
Aceraceae
10. Acer ginnala Maxim.
11. Acer obtusatum L.
12. Acer pseudoplatanus L.
13. Acer tataricum L.
Actinidiaceae
14. Actinidia melanandra Franch.
Aizoaceae
15. Tetragonia tetragonioides (Pall.) Kuntze
Alismataceae
16. Alisma plantago-aquatica L.
Alliaceae
17. Allium angulosum L.
18. Allium ericetorum Thore
19. Allium fi stulosum L.
20. Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak.
21. Allium senescens L.
22. Allium tuberosum Rott. ex Spreng.
23. Allium ursinum L.
Amaranthaceae
24. Froelichia gracilis Moq.
25. Gomphrena globosa L.
Amaryllidaceae
26. Galanthus nivalis L.
Anacardiaceae
27. Rhus vernicifl ua Stokes
28. Schinus terebinthifolius Raddi
Apiaceae
29. Aethusa cynapium L.
30. Anthriscus cerefolium (L.) Hoffm.
31. Astrantia carniolica Jacq.
32. Astrantia major L.
33. Athamanta turbith (L.) Brot. subsp. haynaldii (Borbas & Uechtr.) Tutin
34. Athamanta turbith (L.) Brot. subsp. turbith
35. Carum carvi L.
36. Conium maculatum L.
37. Coriandrum sativum L.
38. Eryngium amethystinum L.
39. Eryngium giganteum Bieb.
40. Foeniculum vulgare Mill.
41. Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
42. Heracleum mantegazzianum Somm. & Levier
43. Heracleum sphondylium L.
44. Myrrhis odorata (L.) Scop.
45. Pastinaca sativa L. var. fl eischmanni (Hladnik) Burn.
46. Peucedanum aegopodioides (Boiss.) Vandas
47. Peucedanum coriaceum Rchb.
48. Peucedanum offi cinale L.
49. Peucedanum schottii Bess.
50. Petroselinum crispum (Mill.) A. W. Hill
51. Scandix brachycarpa Guss.
52. Seseli gouanii Koch
53. Smyrnium perfoliatum L.
Apocynaceae
54. Amsonia tabernaemontana Walt.
Aquifoliaceae
55. Ilex aquifolium L.
Araceae
56. Arum italicum Mill.
57. Calla palustris L.
Araliaceae
58. Acanthopanax sieboldianus Mak.
59. Hedera helix L.
Asclepiadaceae
60. Asclepias curassavica L.
61. Asclepias syriaca L.
Asparagaceae
*62. Asparagus sprengeri Regel.
63. Asparagus tenuifolius Lam.
Asphodelaceae
64. Asphodeline liburnica Rchb.
65. Asphodelus albus L.
Asteraceae
66. Ageratum houstonianum Mill.
67. Ambrosia trifi da L.
68. Anthemis tinctoria L.
69. Arctium lappa L.
70. Aster amellus L.
71. Aster lanceolatus Willd.
72. Aster linosyris (L.) Bernh.
73. Aster puniceus L.
74. Bellis perennis L.
75. Bidens tripartita L.
76. Buphthalmum salicifolium L.
77. Calendula arvensis L.
78. Calendula offi cinalis L.
79. Callistephus chinensis (L.) Ness
80. Carduus defl oratus L.
81. Carduus nutans L.
82. Carlina vulgaris L. subsp. brevibracteata (Andrae) K. Werner
83. Carthamus lanatus L.
84. Centaurea cyanus L.
85. Chamomilla recutita (L.) Rauschert
86. Cirsium eriophorum (L.) Scop.
87. Cirsium vulgare (Savi) Tenore
88. Cnicus benedictus L.
89. Coreopsis grandifl ora Nutt.
90. Cosmos bipinnatus L.
91. Cosmos sulphureus Cav.
92. Echinacea purpurea (L.) Moench
93. Echinops exaltatus Schrader
94. Emilia coccinea Sweet
95. Eupatorium aromaticum L.
96. Eupatorium cannabinum L.
97. Eupatorium purpureum L.
98. Gaillardia aristata Pursh
99. Helenium autumnale L.
100. Helianthus annuus L.
101. Helichrysum bracteatum (Vent.) Andrews
102. Inula ensifolia L.
103. Inula germanica L.
104. Inula hirta L.
105. Inula spiraeifolia L.
106. Iva xanthifolia Nutt.
107. Liatris graminifolia Willd.
108. Matricaria perforata Merat
109. Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.
110. Rudbeckia laciniata L.
111. Senecio abrotanifolius L.
112. Senecio fuchsii C. C. Gmelin
113. Serratula lycopifolia (Vill.) A. Kern.
114. Sigesbeckia orientalis L.
115. Silphium integrifolium Michx.
116. Silybum marianum (L.) Gaertn.
117. Solidago canadensis L.
118. Solidago gigantea Aiton
119. Stemmacantha rhapontica (L.) Dittrich
120. Tagetes patula L.
121. Tagetes tenuifolia Cav.
122. Tanacetum vulgare L.
123. Tanacetum cinerariifolium (Trevir.) Sch. Bip.
124. Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
125. Tithonia rotundifolia (Mill.) S. F. Blake
126. Xanthium italicum Moretti
127. Xeranthemum cylindraceum Sibth. & Smith
128. Zinnia elegans Jacq.
129. Zinnia paucifl ora L.
Balsaminaceae
130. Impatiens balsamina L.
131. Impatiens glandulifera Royle
132. Impatiens parvifl ora DC.
133. Impatiens scabrida DC.
Basellaceae
134. Basella alba L.
135. Basella rubra L.
Berberidaceae
136. Berberis julianae Schneid.
137. Berberis thunbergii DC.
Betulaceae
138. Alnus glutinosa (L.) Gaertn.
139. Alnus incana (L.) Moench
140. Betula humilis Schr.
141. Betula pubescens Ehrh.
Bignoniaceae
142. Catalpa bignonioides Walt.
Boraginaceae
143. Anchusa offi cinalis L.
144. Borago offi cinalis L.
145. Cerinthe minor L.
146. Echium vulgare L.
147. Nonea lutea (Lam.) Rchb.
148. Pulmonaria offi cinalis L.
149. Solenanthus scardicus Bornm.
Brassicaceae
150. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
151. Alyssoides sinuata (L.) Med.
152. Alyssoides utriculata (L.) Med.
153. Alyssum idaeum Boiss. & Heldr.
154. Aubrieta deltoidea (L.) DC
155. Barbarea vulgaris L.
156. Berteroa incana (L.) DC.
157. Bunias orientalis L.
158. Capsella bursa-pastoris (L.) Medicus
159. Cardamine bulbifera (L.) Crantz
160. Cardamine pratensis L.
161. Eruca sativa Miller
162. Erysimum comatum Pančić
163. Fibigia clypeata (L.) Med.
164. Fibigia eriocarpa (DC.) Boiss.
165. Hesperis candida Kit.
166. Iberis umbellata L.
167. Isatis tinctoria L.
168. Lepidium sativum L.
169. Lunaria rediviva L.
170. Myagrum perfoliatum L.
171. Peltaria alliacea Jacq.
172. Sinapis alba L.
173. Sisymbrium strictissimum L.
Buddlejaceae
174. Buddleja davidii Franch.
Buxaceae
175. Buxus sempervirens L.
176. Sarcoccoca saligna Muell. Arg.
Caesalpiniaceae
177. Cercis siliquastrum L.
178. Gleditsia triacanthos L.
Calycanthaceae
179. Calycanthus chinensis (W. C. Cheng & S. Y. Chang) P. T .Li
Campanulaceae
180. Campanula pyramidalis L.
181. Symphyandra hofmanni Pant.
Cannabaceae
182. Cannabis sativa L.
183. Humulus lupulus L.
Capparaceae
184. Cleome spinosa Jacq.
185. Polanisia graveolens Raf.
Caprifoliaceae
186. Lonicera maackii (Rupr.) Maxim.
187. Symphoricarpos albus (L.) Blake
188. Weigela hortensis C. A. Mey
Carpinaceae
189. Carpinus betulus L.
190. Carpinus orientalis Mill.
Caryophyllaceae
191. Agrostemma githago L.
192. Cerastium tomentosum L.
193. Dianthus armeria L.
194. Dianthus barbatus L.
195. Dianthus gratianopolitanus Vill.
196. Dianthus knappii Aschers. ex Nyman
197. Dianthus monspessulanus L.
198. Dianthus sanguineus Vis.
199. Gypsophila elegans M. Bieb.
200. Gypsophila scorzonerifolia (Ser.) DC.
201. Herniaria glabra L.
202. Lychnis fl os-cuculi L.
203. Lychnis viscaria L.
204. Petrorhagia prolifera (L.) P. W. Ball & Heywood
205. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
206. Saponaria offi cinalis L. var. fl ore-pleno Hort.
207. Scleranthus annuus L.
208. Scleranthus perennis L.
209. Silene alpestris Jacq.
210. Silene armeria L.
211. Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill
212. Vaccaria pyramidata Medic.
Celastraceae
213. Celastrus orbiculatus Thunb.
214. Euonymus europaea L.
215. Euonymus latifolia (L.) Mill.
Cercidiphyllaceae
216. Cercidiphyllum japonicum Sieb. & Zucc.
Chenopodiaceae
217. Bassia scoparia (L.) A. J. Scott
218. Chenopodium bonus-henricus L.
219. Salsola kali L.
Cichoriaceae
220. Cichorium intybus L.
221. Crepis biennis L.
222. Crepis blavii (Asch.) Stadlm.
223. Crepis foetida L.
224. Crepis slovenica Holub
225. Crepis zacintha (L.) Babcock
226. Gynura cernua Benth.
227. Hieracium aurantiacum L.
228. Hieracium lanatum Vill.
229. Hieracium villosum Jacq.
230. Lapsana communis L.
231. Leontodon hispidus L. var. brumatii (Schiede ex Reichenb.) T. Wraber
232. Tragopogon balcanicus Velen.
233. Tragopogon pratensis L. subsp. orientalis (L.) Čelak.
234. Tragopogon pterodes Pančić
235. Urospermum picroides (L.) Scop. ex F. W. Schmidt
Cistaceae
236. Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.
Colchicaceae
237. Colchicum autumnale L.
Convallariaceae
238. Convallaria majalis L.
239. Polygonatum latifolium (Jacq.) Desf.
240. Polygonatum multifl orum (L.) All.
Convolvulaceae
241. Ipomoea purpurea Roth
242. Quamoclit lobata House
Cornaceae
243. Cornus mas L.
244. Cornus sanguinea L.
Crassulaceae
245. Sedum aizoon L.
246. Sedum kamtschaticum Fisch. & Mey.
247. Sedum maximum (L.) Hoffm.
248. Sedum sexangulare L.
249. Sempervivum juvanii Strgar
250. Sempervivum tectorum L.
Cucurbitaceae
251. Ecballium elaterium (L.) Rich
252. Bryonia dioica Jacq.
253. Luffa aegyptiaca Mill.
Cyperaceae
254. Carex fl acca Schreb.
255. Carex limosa L.
Datiscaceae
256. Datisca cannabina L.
Davidiaceae
257. Davidia involucrata Baill.
Dioscoreaceae
258. Dioscorea balcanica Košanin
Dipsacaceae
259. Cephalaria gigantea (Ledeb.) Bobrov
260. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
261. Dipsacus laciniatus L.
262. Dipsacus pilosus L.
263. Scabiosa columbaria L.
264. Scabiosa graminifolia L.
265. Scabiosa hladnikiana Host
Droseraceae
266. Drosera rotundifolia L.
Elaeagnaceae
267. Elaeagnus multifl ora Thunb.
Euphorbiaceae
*268. Manihot palmata Pax
269. Ricinus communis L.
Fabaceae
270. Amorpha fruticosa L.
271. Anthyllis vulneraria L.
*272. Arachis hypogaea L.
273. Coronilla emerus L.
274. Coronilla scorpioides L.
275. Desmodium canadense (L.) DC.
276. Dolichos lablab L.
277. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy
278. Galega offi cinalis L.
279. Genista tinctoria L.
280. Glycine max (L.) Merr. ‘Lutea’
281. Glycine max (L.) Merr. ‘Nigra’
282. Glycyrrhiza echinata L.
283. Indigofera gerardiana Wall. ex Baker
284. Laburnum alpinum (Mill.) Presl.
285. Laburnum anagyroides Med.
286. Lens culinaris Med.
287. Lotus ornithopodioides L.
288. Lupinus polyphyllus Lindl.
289. Medicago lupulina L.
290. Melilotus offi cinalis (L.) Lam.
291. Phaseolus coccineus L.
292. Phaseolus lunatus L.
293. Securigera securidaca (L.) Deg. & Dörtl.
294. Thermopsis montana Nutt. ex Torr. & A. Gray
295. Trigonella caerulea (L.) Ser.
296. Trigonella gladiata Stev.
297. Vigna unguiculata (L.) Walp.
Fumariaceae
298. Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
299. Corydalis lutea (L.) DC.
300. Corydalis ochroleuca Koch
301. Corydalis solida (L.) Clairv. subsp. solida
Gentianaceae
302. Gentiana cruciata L.
Geraniaceae
303. Erodium cicutarium (L.) L. Her.
304. Erodium moschatum (L.) Aiton
305. Geranium macrorrhizum L.
306. Geranium pratense L.
307. Geranium robertianum L.
308. Geranium thunbergii Lindl. & Paxton
Hamamelidaceae
309. Corylopsis spicata Sieb. & Zucc.
310. Fothergilla major Lodd.
311. Hamamelis japonica Sieb. & Zucc.
312. Hamamelis mollis Oliv.
313. Hamamelis virginiana L.
Hyacinthaceae
314. Bellevalia romana (L.) Reichenb.
315. Ornithogalum sphaerocarpum A. Kerner
Hydrophyllaceae
316. Phacelia tanacetifolia Benth.
Hypericaceae
317. Hypericum calycinum L.
318. Hypericum kalmianum L.
319. Hypericum olympicum L.
320. Hypericum tetrapterum Fries
Iridaceae
321. Crocus pulchellus Herb.
322. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. vernus
323. Iris graminea L.
324. Iris pseudacorus L.
325. Iris sibirica L. subsp. sibirica
Juglandaceae
326. Carya ovata (Mill.) K. Koch
327. Pterocarya fraxinifolia (Poir.) Spach
328. Juglans cinerea L.
Juncaceae
329. Luzula sylvatica (Huds.) Gaud.
Lamiaceae
330. Ajuga reptans L.
331. Ballota rupestris (Biv.) Vis.
332. Betonica alopecuros L.
333. Betonica offi cinalis L.
334. Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
335. Horminum pyrenaicum L.
336. Hyssopus offi cinalis L.
337. Lamium orvala L.
338. Lavandula angustifolia Mill.
339. Leonurus cardiaca L.
340. Lycopus europaeus L.
341. Melissa offi cinalis L.
342. Mentha aquatica L.
343. Micromeria dalmatica Benth.
344. Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch
345. Monarda didyma L.
346. Ocimum basilicum L.
347. Origanum vulgare L.
348. Perilla frutescens (L.) Britton
349. Phlomis tuberosa L.
350. Physostegia virginiana (L.) Benth.
351. Salvia coccinea L.
352. Salvia farinacea Benth.
353. Salvia glutinosa L.
354. Salvia offi cinalis L.
355. Salvia sclarea L.
356. Satureja hortensis L.
357. Satureja montana L. subsp. variegata (Host.) P. W. Ball
358. Satureja subspicata Bartl ex Vis. subsp. liburnica Šilić
359. Scutellaria alpina L.
360. Scutellaria altissima L.
361. Scutellaria baicalensis Georgi
362. Sideritis hyssopifolia L.
363. Sideritis montana L.
364. Teucrium arduinii L.
365. Teucrium chamaedrys L.
Lardizabalaceae
366. Decaisnea fargesii Franch.
Liliaceae
367. Danae racemosa (L.) Moench
368. Galtonia candicans (Bak.) Decne.
369. Hosta ventricosa (Salisb.) Stearn
370. Tricyrtis hirta Hook.
Linaceae
371. Linum austriacum L.
372. Linum usitatissimum L.
Loasaceae
373. Blumenbachia insignis Schrad.
Lobeliaceae
374. Lobelia siphilitica L.
Lythraceae
375. Cuphea lanceolata Ait.
376. Cuphea procumbens Cav.
*377. Heimia myrtifolia Cham. & Schlechtd
378. Lythrum salicaria L.
Magnoliaceae
379. Magnolia kobus DC.
Malvaceae
380. Abutilon theophrasti Med.
381. Althaea taurinensis DC.
*382. Gossypium arboreum L.
*383. Gossypium hirsutum L.
*384. Hibiscus esculentus L.
385. Hibiscus manihot L.
386. Hibiscus moscheutos L. var. roseus
387. Hibiscus trionum L.
388. Modiola caroliniana G. Don
389. Sida napaea Cav.
Melanthiaceae
390. Veratrum album L.
Mimosaceae
*391. Mimosa pudica L.
Moraceae
392. Maclura pomifera (Raf.) Schneid.
Nyctaginaceae
393. Mirabilis jalapa L.
394. Oxybaphus fl oribundus Choisy
Oleaceae
395. Chionanthus virginicus L.
396. Fraxinus ornus L.
397. Ligustrum ibota Sieb. & Zucc.
398. Syringa japonica Decne.
399. Syringa josikaea J. Jacq.
400. Syringa refl exa C. K. Schneid.
Onagraceae
401. Circaea lutetiana L.
402. Gaura biennis L.
403. Godetia amoena Lilja
404. Lopezia racemosa Cav.
405. Oenothera biennis L.
Paeoniaceae
406. Paeonia baxteri Sabine
407. Paeonia delavayi Franch.
408. Paeonia emodi Wall.
409. Paeonia kavachensis Aznav.
410. Paeonia offi cinalis L.
411. Paeonia rockii (S. G. Saw. & L. A. Lauener) T. Hong & J. J. Li
412. Paeonia romanica Brandz.
413. Paeonia tenuifolia L.
414. Paeonia veitchii Lynch. var. beresowskii (Kom.) Schipcz.
415. Paeonia veitchi Lynch var. woodwardii (Stap ex Cox) Stern.
416. Paeonia wittmanniana Hartw.
Papaveraceae
417. Chelidonium majus L.
418. Glaucium fl avum L.
419. Meconopsis cambrica (L.) Vig.
420. Papaver rhoeas L.
421. Papaver somniferum L.
Passifl oraceae
*422. Passifl ora rubra L.
*423. Passifl ora suberosa L.
Pedaliaceae
*424. Sesamum indicum L.
Philadelphaceae
425. Philadelphus coronarius L.
426. Deutzia scabra Siebold & Zucc
Phytolaccaceae
427. Phytolacca acinosa Roxb.
Plantaginaceae
428. Plantago lanceolata L.
Plumbaginaceae
429. Limonium latifolium Moench
Poaceae
430. Achnantherum calamagrostis (L.) P. Beauv.
431. Andropogon gerardi Vitm.
432. Avena sativa L.
433. Briza maxima L.
434. Coix lacrima-jobi L.
435. Deschampsia caespitosa (L.) PB.
436. Hordeum vulgare L.
437. Lagurus ovatus L.
438. Leersia oryzoides (L.) Sw.
439. Melica ciliata L.
440. Molinia caerulea (L.) Moench
441. Oryza sativa L.
442. Panicum miliaceum L.
443. Phleum paniculatum Huds.
444. Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud.
445. Piptatherum virescens (Trin.) Boiss.
446. Triticum dicoccon Schrank
447. Triticum spelta L.
448. Zea mays L.
449. Zea mexicana (Schrad.) Kuntze
Polemoniaceae
450. Collomia linearis Nutt.
451. Phlox paniculata L.
452. Polemonium caeruleum L.
Polygonaceae
453. Fagopyrum esculentum Moench
454. Fagopyrum tataricum (L.) Gaertn.
455. Fallopia japonica (Houtt.) Ronse Decraene
456. Polygonum bistorta L.
457. Rheum offi cinale Baill.
458. Rumex conglomeratus Murray
459. Rumex obtusifolius L.
Portulacaceae
460. Calandrinia compressa DC.
461. Portulaca grandifl ora Hook.
462. Portulaca oleracea L. subsp. oleracea
Ranunculaceae
463. Aconitum degenii Gayer subsp. paniculatum (Archang.) Mucher.
464. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. lycoctonum
465. Anemone ranunculoides L.
466. Aquilegia grata Maly ex Borbas
467. Caltha palustris L.
468. Cimicifuga racemosa (L.) Nutt.
469. Clematis integrifolia L.
470. Clematis recta L.
471. Clematis tanguitica Korsch
472. Clematis vitalba L.
473. Eranthis hyemalis (L.) Salisb.
474. Nigella arvensis L.
475. Nigella damascena L.
476. Pulsatilla grandis Wenderoth
477. Ranunculus arvensis L.
478. Ranunculus millefoliatus Vahl.
479. Ranunculus psilostachys Griseb.
Rosaceae
480. Amelanchier canadensis (L.) Medicus
481. Aronia melanocarpa (Michx.) Ell
482. Aruncus dioicus (Walter) Fernald
483. Cotoneaster bullatus Bois.
484. Cotoneaster integerrimus Med.
485. Cotoneaster tomentosus (Ait.) Lindl.
486. Crataegus crus-galli L.
487. Crataegus monogyna Jacq.
488. Crataegus pedicellata Sarg.
489. Duchesnea indica (Andr.) Focke
490. Dryas octopetala L.
491. Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
492. Filipendula vulgaris Moench
493. Geum coccineum Sibt. & Sm.
494. Geum pallidum Fisch. & Mey
495. Geum rivale L.
496. Geum urbanum L.
497. Physocarpus opulifolius (L.) Maxim.
498. Potentilla nivea L.
499. Potentilla recta L.
500. Pyracantha coccinea M. Roem.
501. Pyrus pyraster (L.) Borkh
502. Rhodotypos scandens (Thunb.) Makino
503. Rosa glauca Pourret non Vill.
504. Rosa multifl ora Thunb.
505. Rosa pendulina L.
506. Rosa rugosa Thunb.
507. Sanguisorba offi cinalis L.
508. Sibiraea altaiensis (Laxm.) Schneid. var. croatica (Degen) G. Beck
509. Sorbus decora C. K. Schneid.
510. Stephanandra tanakae Franch.
511. Stranvaesia davidiana Decne.
Rubiaceae
512. Asperula aristata L.
Rutaceae
513. Phellodendron amurense Rupr.
514. Poncirus trifoliata (L.) Raf.
515. Ruta graveolens L.
516. Zanthoxylum americanum Mill.
517. Zanthoxylum simulans Hance
Sambucaceae
518. Sambucus nigra L.
519. Viburnum lantana L.
520. Viburnum sargentii Koehne.
*521. Viburnum tinus L.
Saxifragaceae
522. Heuchera americana L.
523. Saxifraga rotundifolia L.
524. Tellima grandifl ora (Pursh) Dougl.
Scrophulariaceae
525. Alonsoa acutifolia Ruiz. & Pav.
526. Antirrhinum majus L.
527. Cymbalaria muralis Gaertner, Meyer & Scherbius
528. Digitalis grandifl ora Mill.
529. Erinus alpinus L.
530. Kickxia elatine (L.) Dumort.
531. Pseudolysimachion barrelieri Schott ex Roem. & Schult. subsp. incana
532. Verbascum austriacum Schott ex Roem. & Schult.
533. Verbascum densifl orum Bertol.
534. Veronica austriaca L.
535. Veronica sibirica L.
536. Veronicastrum virginicum (L.) Farw.
Solanaceae
537. Atropa belladonna L.
538. Datura innoxia Mill.
539. Datura metel L.
540. Datura stramonium L. var. stramonium
541. Lycium chinense Mill.
542. Nicandra physaloides (L.) Gaertn.
543. Nicotiana rustica L.
544. Nicotiana tabacum L.
545. Nicotiana viscosa Lehm.
546. Physalis peruviana L.
547. Saracha jaltomata Schltdl.
548. Scopolia carniolica Jacq.
549. Solanum nigrum L.
550. Solanum sisymbriifolium Lam.
Staphyleaceae
551. Staphylea pinnata L.
Styracaceae
552. Halesia carolina L.
553. Pterostyrax hispida Sieb. & Zucc.
Tiliaceae
554. Tilia platyphyllos Scop.
Tropaeolaceae
555. Tropaeolum majus L.
Typhaceae
556. Typha latifolia L.
Ulmaceae
557. Celtis occidentalis L.
558. Zelkova carpinifolia (Pall.) K. Koch
Urticaceae
559. Parietaria offi cinalis L.
560. Urtica dioica L.
Valerianaceae
561. Valeriana offi cinalis L.
Verbenaceae
562. Callicarpa bodinieri Lev. var. giraldii Rehd.
*563. Lantana camara L.
*564. Lantana viburnoides Vahl.
565. Verbena offi cinalis L.
566. Vitex agnus-castus L.
Zingiberaceae
*567. Zingiber offi cinale Rosc.
LJUBLJANA, december 2006
Horti Praefectus: dr. Jože Bavcon
Seminum Curator: Janja Makše, dipl. ing. agr.
22
Semina e plantis spontaneis in loco natali anno
2006 et 2005 lecta
568. Acer pseudoplatanus L. – Kolovrat, Trinški vrh, 2006
569. Achillea atrata L. – Kotovo sedlo, 2006
570. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb. – pl. v Plazeh, Čisti vrh, 2006
571. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb. – Grantarski gozd, pod Rodico, 2005
572. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. ranunculifolium (Rchb.) Schinz &
Keller – Čez Dol (Trenta), 2006
573. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. vulparia (Rchb.ex Spreng.) Nyman
– Sveti Jakob, 2005
574. Aconitum variegatum L. – Nanos, 2006
575. Adenostyles glabra (Miller) DC. – Pokljuka, Rudno polje, 2005
576. Agrimonia eupatoria L. – Globno pri Desklah, 2005
577. Allium carinatumL. subsp. pulchellum Bonnier & Layens – pobočja Banjšic nad
Fobškim Kalom, 2005
578. Allium ericetorum Thore – dolina Lepene, 2006
579. Allium ericetorum Thore – Stržišče, Mrhek, 2006
580. Allium ericetorum Thore – Nanos, 2006
581. Allium montanum F. W. Schmidt – Za Lužo, Kanalski Kolovrat, Vrhovlje, 2005
582. Allium senescens L. – Rakitovec, Kavčiče, 2006
583. Anacamptis pyramidalis (L.) L. C. Rich. – Kastelec, 2005
584. Anemone baldensis L. – Travniška dolina nad Vrsnikom, 2005
585. Antennaria dioica (L.) Gaertner – pl. Klek na Pokljuki, 2006
586. Anthyllis jacquinii Kerner – Čaven, 2006
587. Arabis glabra (L.) Bernh. – Rakitovec, Kavčiče, 2006
588. Arabis turrita L. – Podbrdo, ob stari cesti v Porezen, nad Lajtno grapo, 2006
589. Arabis turrita L. – Čaven, 2005
590. Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. – pod Vrhom Dunje, dol. Dunje (It), 2006
591. Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng. – pod grebenom Piper, Dve špici, dol. Dunje (It) 2005
592. Armeria alpina (DC.) Willd. – Travniška dolina nad Vrsnikom, 2005
593. Arnica montana L. – Pohorje, Velika Kopa, 2005
594. Arum italicum Mill. – ob Rižani, Dekani, 2006
595. Asarum europaeum L. – Bela krajina, Kučar, 2005
596. Asphodelus albus L. – Bizle in Pajlen nad Rutom, 2006
597. Asphodelus albus L. – Matajur (It), 2006
598. Asphodelus albus L. – Strelice pri Podkraju, 2005
599. Aster alpinus L. – Vršac med Komno in Travniško dolino, 2005
600. Aster amellus L. – ob Soči pri Idrskem, 2006
601. Aster amellus L. – Korada, 2005
602. Astragalus pendulifl orus Lam.- Bizle nad Rutom, 2006
603. Astrantia major L. – Pokljuka, ob poti na Viševnik, 2005
604. Atropa belladonna L. – Mežaklja, 2006
605. Atropa belladonna L. – Mežaklja, 2005
606. Bartsia alpina L. – Mangartsko sedlo, 2006
607. Bupleurum ranunculoides L. – Dunja, pod Vrhom Dunje (It), 2006
608. Calamintha brauneana (Hoppe) Javorka – Tolmin, Kozlov rob, 2006
609. Campanula thyrsoides L. – pod Rodico, nad Grantom, 2005
610. Carpesium cernuum L. – Globno, 2005
611. Celtis australis L. – Brestovica pri Komnu, 2006
612. Centaurea cyanus L. – Zgornje Pirniče, 2006
613. Centaurea rupestris L. – Čaven, 2006
614. Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa – Ljubljana, Šentvid, 2005
615. Centaurea unifl ora Turra. subsp. nervosa (Willd.) Bonnier & Layens – Pokljuka, pod Viševnikom, 2005
616. Cephalanthera damasonium (Mill.) Druce – Toško čelo, 2006
617. Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch – Vrabče nad Vipavsko dolino, 2006
618. Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch – Podbrdo, Kramarjev grič, 2005
619. Cephalanthera rubra (L.) L. C. Rich. – Zgonče, 2006
620. Cephalaria leucantha (L.) Schrad. ex Roem. & Schult. – Lokvica na Krasu, 2005
621. Chamaenerion angustifolium (L.) Scop. – Čaven, 2006
622. Chamaenerion palustre Scop. – Kolovrat, Nagnoj, 2006
623. Cirsium carniolicum Scop. – Pokljuka, ob poti na Viševnik, 2005
624. Cirsium helenioides (L.) Hill – Mala Lazna, 2006
625. Cirsium spinosissimum (L.) Scop. – Mangartsko sedlo, 2006
626. Clematis alpina (L.) Miller – planina Klek na Pokljuki, 2006
627. Clematis recta L. – dolina Tolminke, Polog (pod Osojnico), 2006
628. Clematis vitalba L. – pl. Polog v dolini Tolminke, 2006
629. Cotinus coggygria Scop. – Novelo, 2005
630. Cotoneaster tomentosus (Aiton) Lindl. – dolina Lepene, 2006
631. Crepis pyrenaica (L.) W. Greuter – Pokljuka, ob poti na Viševnik, 2005
632. Crithmum maritimum L. – Koper, 2006
633. Cypripedium calceolus L. – Matkov kot, 2005
634. Dactylorhiza incarnata (L.) Soó – Bloška planota, Ulaka, 2006
635. Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. maculata – Logaške Žibrše, 2006
636. Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. transsilvanica (Schur) Soó – Godičevo, Bloška planota, 2005
637. Dactylorhiza maculata (L.) Soó subsp. transsilvanica (Schur) Soó – Gornje Kališe, 2005
638. Dactylorhiza majalis (Rchb.) Hunt & Summerh. – Grič, Bokalce, 2006
639. Dactylorhiza sambucina (L.) Soó – Kurešček, 2006
640. Dactylorhiza traunsteineri (Sauter ex Rchb.) Soó – Dedni dol pri Višnji Gori, 2006
641. Daucus carota L. – Kurešček, 2006
642. Dianthus barbatus L. – vas Porezen, pri Matrekarju, 2006
643. Digitalis grandifl ora Miller – pl. Klek, 2006
644. Doronicum grandifl orum Lam. – Lanževica, Čez Brežice, 2005
645. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy. – Čaven, 2006
646. Dryas octopetala L. – Julijske Alpe, Viševnik, 2006
647. Dryas octopetala L. – Čez Dol (Trenta), 2006
648. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. – Podrta gora, med Otlico in Colom, 2005
649. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman. – Čaven, 2005
650. Epipactis helleborine (L.) Crantz – Gorjanci, 2006
651. Epipactis microphylla (Ehrh.) Sw. – Vodiška planina, 2006
652. Epipactis muelleri Godfery – Zgonče, 2005
653. Erigeron glabratus Hoppe & Hornsch. ex Bluff & Fingerh. – Strelice pri Podkraju, 2005
654. Eupatorium cannabinum L. – Predmeja, 2005
655. Eryngium amethystinum L. – Rakitovec – Kavčiče, 2006
656. Ferulago campestris (Bess.) Grec. – Nanos, 2006 – Korada, 2006
657. Filipendula ulmaria (L.) Maxim. – ob Soči pri Idrskem, 2006
658. Fraxinus ornus L. – Lokvica na Krasu, 2006
659. Fraxinus ornus L. – Rakitovec, 2006
660. Genista holopetala Fleischm. – Čaven, 2006
661. Gentiana asclepiadea L. – Čaven, 2005
662. Gentiana clusii Perr. & Song. – Čaven, 2006
663. Gentiana lutea L. – Nanos, 2006
664. Gentiana lutea L. – Snežnik, 2005
665. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck – Čaven, 2006
666. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck – Italija, Dunja, pod Piperjem, 2005
667. Geranium sylvaticum L. – Lepoč pod Morežem, 2006
668. Geum montanum L. – Mangart, 2006
669. Geum montanum L. – Plešivec, 2005
670. Geum reptans L. – Mangart, 2006
671. Gladiolus illyricus Koch. – Ljubljana, Šentvid, 2005
672. Globularia cordifolia L. – Italija, dolina Dunje, pod Dvema špicama, 2005
673. Globularia nudicaulis L. – Čez Dol (Trenta), 2006
674. Globularia nudicaulis L. – Velika Glava pri Zadnjiškem Ozebniku (Trenta), 2006
675. Grafi a golaka (Hacq.) Rchb. – Matajur (It), 2006
676. Gymnadenia conopsea subsp. densifl ora (Wahlenb.) K. Richt. – Kožljevec pri Polici, 2006
677. Gymnadenia odoratissima (L.) L. C. Rich. – Košutnikov Turn, 2006
678. Hacquetia epipactis (Scop.) DC. – Bela krajina, Kučar, 2006
679. Hedysarum hedysaroides (L.) Schinz & Thell. – Mangartsko sedlo, 2006
680. Hibiscus trionum L. – Lokvica na Krasu, 2006
681. Hieracium villosum Jacq. – Čez Dol (Trenta), 2006
682. Hladnikia pastinacifolia Rchb. – Čaven, 2006
683. Homogyne discolor (Jacq.) Cass. – Mangartsko sedlo, 2006
684. Humulus lupulus L. – Mengore, 2006
685. Iberis intermedia Guersent – Sabotin, 2005
686. Inula ensifolia L. – Sabotin, Police nad Rašo, 2005
687. Inula hirta L. – Čaven, 2006
688. Inula hirta L. – Nanos, 2006
689. Inula hirta L. – Čaven, 2005
690. Inula spiraeifolia L. – Rakitovec, Kavčiče, 2006
691. Inula spiraeifolia L. – Grmače pri Novelu, 2005
692. Iris sibirica L. subsp. erirrhiza (Pospichal) T. Wraber – Nanos, 2006
693. Juniperus communis L. – Nanos, 2006
694. Juniperus communis L. – Mirna Peč, Šentjurij, 2005
695. Laburnum alpinum (Mill.) Presl. – pod Matajurjem, nad Livkom, 2006
696. Laserpitium latifolium L. – Čaven, 2006
697. Laserpitium latifolium L. – Kolovrat, Nagnoj, 2006
698. Laserpitium latifolium L. – Čaven, 2005
699. Laserpitium latifolium L. – Grantarski gozd, 2005
700. Laserpitium siler L. – Čaven, 2006
701. Laserpitium siler L. – pod Vrhom Dunje (It), 2006
702. Laserpitium siler L. – Čaven, 2005
703. Lathraea squamaria L. – Bela krajina, Kučar, 2005
704. Leontodon helveticus Mérat – Plešivec, 2005
705. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer – Čaven, 2005
706. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer subsp. montana (Crantz) P. W. Ball – Nanos, 2006
707. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer subsp. montana (Crantz) P. W. Ball – Podrta gora med Otlico in Colom, 2005
708. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer subsp. montana (Crantz) P. W. Ball – Fobški Kal nad Grgarjem, 2005
709. Ligusticum sequieri (Jacq.) Koch – Čaven, 2006
710. Lilium martagon L. – Čez Dol (Trenta), 2006
711. Linum viscosum L. – Bizle nad Rutom, 2006
712. Liparis loeselii (L.) L. C. Rich – potok Sajevec pri Ribnici, 2006
713. Malva alcea L. – Rut
714. Malva alcea L. – Podrta gora med Otlico in Colom, 2005
715. Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch subsp. bauhinii Vollmann – Matajur, Italija, 2006
716. Neottia nidus-avis (L.) L. C. Rich. – Kamni vrh nad Ambrusom, 2005
717. Oenothera biennis L. – ob Soči dolvodno od Idrskega, 2006
718. Onobrychis alba (W.& K.) Desv. – Batnje, 2006
719. Ophrys insectifera L. – Unec, 2006
720. Orchis mascula (L.) L. – Štjak nad Vipavsko dolino, 2006
721. Orchis militaris L. – Col, 2006
722. Orchis pallens L. – Pijava Gorica, 2006
723. Origanum vulgare L. – Tam na meji, ob poti na Zajavor, Italija 2006
724. Ornithogalum pyrenaicum L. – Bela krajina, Kučar, 2005
725. Paederota lutea Scop. – pod Veliko Glavo (Trenta), 2006
726. Paederota lutea Scop. – Boka, 2006
727. Paeonia offi cinalis L. – Nanos, 2006
728. Paeonia offi cinalis L. – Rakitovec – Kavčiče, 2006
729. Paliurus spina-christi Mill. – Lokvica na Krasu, 2005
730. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench – Kurešček, 2006
731. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench – Tolmin, 2005
732. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench – Ljubljana, Šentvid, 2005
733. Peucedanum ostruthium (L.) Koch – Lepoč pod Morežem, 2006
734. Peucedanum ostruthium (L.) Koch – Čez Brežič nad Možnico, 2006
735. Peucedanum ostruthium (L.) Koch – Italija, Kopa nad Mangartskimi jezeri, 2005
736. Peucedanum schottii Bess. – Grantarski gozd, 2005
737. Peucedanum verticillare (L.) Koch – Julijske alpe, Zadnjica pod Triglavom, 2006
738. Pistacia terebinthus L. – Lokvica na Krasu, 2006
739. Plantago holosteum Scop. – dolina Lepene, 2006
740. Platanthera bifolia (L.) L. C. Rich. – Velike Lipljene, 2005
741. Polygonatum multifl orum (L.) All. – Bela krajina, Kučar, 2005
742. Polygonatum verticillatum (L.) All. – Čaven, 2005
743. Potentilla caulescens L. – Boka (Bovško), 2006
744. Potentilla caulescens L. – Čaven, 2005
745. Potentilla nitida L. – Mangartsko sedlo, 2006
746. Potentilla nitida L. – Kotovo sedlo, 2006
747. Primula auricula L. – Matajur, 2006
748. Primula auricula L. – Čaven, 2006
749. Primula auricula L. – Otlica, 2006
750. Primula elatior (L.) Hill – pod Čistim vrhom (Trenta), 2006
751. Pseudorchis albida (L.) A. Löve & D. Löve – Košutnikov Turn, 2006
752. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre – Lepoč pod Morežem, 2006
753. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre – Črna prst, 2005
754. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre – Kopa nad Mangartskimi jezeri, Italija 2005
755. Pyrola rotundifolia L. – Italija, Julijske Alpe, v zatrepu doline Dunje, 2005
756. Rhamnus catharticus L. – Nanos, 2006
757. Rhamnus catharticus L. – Kolovrat, Nagnoj, 2006
758. Rhododendron ferrugineum L. – Čisti vrh nad Trento, 2006
759. Rhododendron luteum Sweet – Gorjanci , 2006
760. Rosa glauca Pourret non Vill. – Nanos, 2006
761. Rosa pendulina L. – Čaven, 2005
762. Rosa pendulina L. – Snežnik, 2005
763. Rumex nivalis Hegetschw. – Čez Dol (Trenta), 2006
764. Ruscus aculeatus L. – Hrvaška, pod Velebitom, Donja Klada, 2006
765. Ruscus aculeatus L. – Plavski potok, Škofi je, 2006
766. Ruscus aculeatus L. – ob Rižani, Dekani, 2006
767. Ruscus aculeatus L. – pod Prižnico pri Globnem, 2005
768. Sambucus ebulus L. – ob Rižani, Dekani, 2006
769. Sambucus racemosa L. – Čaven, 2006
770. Satureja montana L. – Rakitovec, Kavčiče, 2006
771. Satureja montana L. – Socerb, 2005
772. Saussurea discolor (Willd.) DC. – Mangartsko sedlo, 2006
773. Saxifraga burseriana L. – Boka pri Bovcu, 2006
774. Saxifraga squarrosa Sieber – Italija, Dunja, pod Piperjem, 2005
775. Scabiosa graminifolia L. – Čaven, 2006
776. Scabiosa graminifolia L. – nad Dunjo, pod Vrhom Dunje (It), 2006
777. Scabiosa graminifolia L. – Čaven, 2005
778. Scorzonera austriaca Willd – Police nad Rašo, 2005
779. Scorzonera humilis L. – Sleme, Banjšice, 2005
780. Scrophularia juratensis Schleicher – Bizle nad Rutom, 2006
781. Scrophularia scopolii Hoppe – pod Čistim vrhom nad Trento, 2006
782. Sempervivum tectorum L. – Podrta gora, med Otlico in Colom, 2005
783. Serratula tinctoria L. – Korada, 2005
784. Seseli annuum L. – Nanos, 2006
785. Seseli austriacum (G. Beck) Wohlf. – Podrta gora, med Otlico in Colom, 2005
786. Silene otites (L.) Wibel. – Lokvica na Krasu, 2006
787. Solidago virgaurea L. – Pokljuka, pod Viševnikom, 2005
788. Sorbus aria (L.) CR. – Nanos, 2006
789. Sorbus aucuparia L. – Nanos, 2006
790. Sorbus aucuparia L. subsp. aucuparia – pod Zadnjiškim Ozebnikom, 2006
791. Sorbus aucuparia L. subsp. aucuparia – Čaven, 2006
792. Sorbus chamaemespilus (L.) CR. – Pajlen pod Hohkovblom (Stržišče), 2006
793. Spiraea decumbens Koch. – nad Dunjo, ob poti na Vrh Dunje (It), 2006
793. Spiranthes spiralis (L.) Chevall. – Štjak nad Vipavsko dolino, 2005
794. Staphylea pinnata L. – Borovniški Pekel, 2006
795. Tamus communis L. – Dekani, ob Rižani, 2006
796. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. – Čaven, 2005
797. Telekia speciosa (Schreber) Baumg. – Babno polje, 2006
798. Thalictrum minus L. – Nanos, 2006
799. Thalictrum minus L. – Čaven, 2005
800. Torillis japonica (Houtt.) DC. – Trtnik, 2005
801. Tragopogon porrifolius L. – Stari grad, Hvar, Hrvaška 2006
802. Valeriana supina Ard. – Kanin, 2005
803. Veratrum album L. subsp. lobelianum (Bernh. in Schrader) Suessenguth – Čez Dol (Trenta), 2006
804. Veratrum album L. – Pohorje, Velika Kopa, 2005
Collectors of the wild seeds:
dr. Bavcon Jože
Bartol Miloš, dipl. biol.
Cenčič Drago
dr. Dakskobler Igor
Dakskobler Ljudmila
Dolinar Brane
Marinček Alenka, prof. biol.
mag. Podobnik Andrej
Strgulc Krajšek Simona
Tratnik Janja
Trčak Branka
dr. Vreš Brane
prof. dr. Wraber Tone
Semina in horto alpino Juliana Museum historiae naturalis
Sloveniae anno 2006 lecta
805. Achillea clavenae L.
806. Achillea distans Waldst. & Kit. Ex Willd.
807. Aconitum angustifolium Bernh. ex Rchb.
808. Aconitum lycoctonum L. em. Koelle subsp. ranunculifolium (Rchb.) Schinz & Keller
809. Actaea spicata L.
810. Adenophora liliifolia (L.) Bess.
811. Adenostyles glabra (Miller) DC.
812. Aethionema saxatile (L.) R. Br.
813. Agrimonia eupatoria L.
814. Alchemilla velebitica Borbas
815. Alchemilla vulgaris L.
816. Alisma plantago-aquatica L.
817. Allium carinatum L.
818. Allium ericetorum Thore
819. Allium schoenoprasum L. subsp. alpinum (DC.) Čelak.
820. Allium ursinum L.
821. Allium victorialis L.
822. Alyssum moellendorfi anum Ascherson ex G. Beck
823. Alyssum montanum L.
824. Alyssum wulfenianum Bernh.
825. Amelanchier ovalis Med.
826. Androsace lactea L.
827. Androsace villosa L.
828. Anemone narcissifl ora L.
829. Anemone ranunculoides L.
830. Anemone trifolia L.
831. Angelica sylvestris L.
832. Antennaria dioica (L.) Gaertner
833. Anthericum ramosum L.
834. Aposeris foetida (L.) Less.
835. Aquilegia bertolonii Schott
836. Aquilegia einseleana F. W. Schultz
837. Aquilegia kitaibelli Schott
838. Aquilegia nigricans Baumg.
839. Aquilegia vulgaris L.
840. Arabis alpina L.
841. Arabis vochinensis Sprengel
842. Aristolochia pallida Willd.
843. Armeria alpina (DC.) Willd.
844. Asparagus tenuifolius Lam.
845. Asperula taurina L.
846. Asphodelus albus L.
847. Aster alpinus L.
848. Aster amellus L.
849. Aster bellidiastrum (L.) Scop.
850. Aster linosyris (L.) Bernh.
851. Astragalus carniolicus Kern.
852. Astragalus glycyphyllos L.
853. Astrantia bavarica F. W. Schultz
854. Astrantia carniolica Jacq.
855. Astrantia major L.
856. Athamanta cretensis L.
857. Athamanta turbith (L.) Brot. p. p., em. Karsten
858. Aurinia petraea (Ard.) Schur
859. Betonica alopecuros L.
860. Betonica offi cinalis L.
861. Biscutella laevigata L.
862. Braya alpina Sternb. & Hoppe
863. Buphthalmum salicifolium L.
864. Bupleurum exaltatum Bieb.
865. Bupleurum petraeum L.
866. Bupleurum ranunculoides L. subsp. ranunculoides
867. Calamintha brauneana (Hoppe) Jávorka
868. Calluna vulgaris (L.) Hull
869. Caltha palustris L.
870. Campanula carpatica Jacq.
871. Campanula cespitosa Scop.
872. Campanula rapunculoides L.
873. Campanula spicata L.
874. Campanula thyrsoides L.
875. Campanula trachelium L.
876. Cardamine enneaphyllos (L.) Crantz
877. Carduus defl oratus L.
878. Carex fl ava L.
879. Carlina acaulis L. subsp. acaulis
880. Centaurea alpina L.
881. Centaurea dichroantha A. Kerner
882. Centaurea jacea L.
883. Centaurea rupestris L.
884. Centaurea scabiosa L. subsp. fritschii (Hayek) Hayek
885. Centaurea scabiosa L. subsp. scabiosa
886. Cephalanthera longifolia (L.) Fritsch
887. Cephalaria leucantha (L.) Roemer & Schultes
888. Cerastium carinthiacum Vest subsp. carinthiacum
889. Cerastium decalvans Schloss. & Vukotin.
890. Cerastium strictum Haenke
891. Cerinthe glabra Miller
892. Chaerophyllum hirsutum L.
893. Chaerophyllum villarsii Koch
894. Chamaecytisus hirsutus (L.) Briq.
895. Chamaecytisus purpureus Scop.
896. Chamaespartium sagittale (L.) P. Gibbs
897. Chenopodium bonus-henricus L.
898. Cirsium carniolicum Scop.
899. Cirsium eriophorum (L.) Scop.
900. Cirsium erisithales (Jacq.) Scop.
901. Cirsium oleraceum (L.) Scop.
902. Clematis recta L.
903. Clinopodium vulgare L.
904. Convallaria majalis L.
905. Coronilla coronata Nathhorst.
906. Coronilla vaginalis Lam.
907. Coronilla varia L.
908. Corydalis cava (L.) Schweigger & Koerte
909. Corydalis solida (L.) Clairv.
910. Cotoneaster integerrimus Med.
911. Cotoneaster tomentosus (Ait.) Lindl.
912. Crepis aurea (L.) Cass.
913. Crepis kerneri Rech. fi l.
914. Crepis pyrenaica (L.) W. Greuter
915. Crepis slovenica Holub
916. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. albifl orus (Kit.) Ascherson & Graebner
917. Crocus vernus (L.) Hill. subsp. vernus
918. Cypripedium calceolus L.
919. Cytisus pseudoprocumbens Markgr.
920. Dactylorhiza maculata (L.) Soó
921. Daphne alpina L.
922. Daphne cneorum L.
923. Dianthus alpinus L.
924. Dianthus monspessulanus L.
925. Dianthus sanguineus Vis.
926. Dianthus sternbergii Sieber
927. Dianthus sylvestris Wulfen
928. Dianthus tergestinus (Rchb.) Kerner
929. Dictamnus albus L.
930. Digitalis ferruginea L.
931. Digitalis grandifl ora Miller
932. Dorycnium germanicum (Gremli) Rouy.
933. Draba aizoides L.
934. Draba tomentosa Clairv.
935. Dryas octopetala L.
936. Echinops ritro L. subsp. ruthenicus (Bieb.) Nyman
937. Epilobium alpestre (Jacq.) Krocker
938. Epimedium alpinum L.
939. Epipactis atrorubens (Hoffm. ex Bernh.) Besser
940. Epipactis helleborine (L.) Crantz
941. Epipactis palustris (L.) Crantz
942. Erigeron glabratus Hoppe & Hornsch. ex Bluff & Fingerh.
943. Erinus alpinus L.
944. Eryngium alpinum L.
945. Eryngium amethystinum L.
946. Erysimum sylvestre Scop.
947. Euonymus latifolia (L.) Mill.
948. Eupatorium cannabinum L.
949. Euphorbia angulata Jacq.
950. Euphorbia kerneri Huter
951. Euphorbia verrucosa L.
952. Filipendula ulmaria (L.) Maxim.
953. Filipendula vulgaris Moench
954. Fumana procumbens (Dun.) Gren. & Godr.
955. Galanthus nivalis L.
956. Galium purpureum L.
957. Galium sylvaticum L.
958. Genista januensis Viv.
959. Genista radiata (L.) Scop.
960. Genista sericea Wulf.
961. Genista sylvestris Scop.
962. Genista tinctoria L.
963. Gentiana angustifolia Vill.
964. Gentiana asclepiadea L.
965. Gentiana clusii Perr. & Song.
966. Gentiana cruciata L.
967. Gentiana lutea L. subsp. symphyandra Murbeck
968. Gentiana verna L. subsp. verna
969. Gentianella germanica (Willd.) E. F. Warburg
970. Geranium argenteum L.
971. Geranium macrorrhizum L.
972. Geranium nodosum L.
973. Geranium phaeum L.
974. Geranium pratense L.
975. Geranium sanguineum L.
976. Geum molle Vis. & Pančić
977. Geum reptans L.
978. Geum rivale L.
979. Geum speciosum Alboff
980. Gladiolus illyricus Koch
981. Globularia cordifolia L.
982. Globularia nudicaulis L.
983. Globularia punctata Lapeyr.
984. Grafi a golaka (Hacq.) Rchb.
985. Gymnadenia conopsea (L.) R. Br.
986. Gymnadenia odoratissima (L.) L. C. Rich.
987. Gypsophila repens L.
988. Hacquetia epipactis (Scop.) DC.
989. Helianthemum alpestre (Jacq.) DC.
990. Helianthemum grandifl orum (Scop.) Lam. & DC.
991. Helleborus niger L.
992. Helleborus odorus Waldst. & Kit.
993. Hemerocallis lilioasphodelus L.
994. Hesperis candida Kit.
995. Hieracium gymnocephalum Griseb. ex Pant.
996. Hieracium murorum L.
997. Hieracium porrifolium L.
998. Hippocrepis comosa L.
999. Hladnikia pastinacifolia Rchb.
1000. Homogyne sylvestris Cass.
1001. Horminum pyrenaicum L.
1002. Hypericum perforatum L.
1003. Hypochoeris maculata L.
1004. Inula ensifolia L.
1005. Inula hirta L.
1006. Inula spiraeifolia L.
1007. Iris sibirica L.
1008. Kernera saxatilis (L.) Reichenb.
1009. Knautia arvensis (L.) Coulter
1010. Knautia drymeia Heuffel
1011. Knautia fl eischmannii (Hladnik ex Reichenb.) Pacher
1012. Knautia illyrica G. Beck
1013. Knautia longifolia (Waldst. & Kit.) Koch
1014. Lamium orvala L.
1015. Laserpitium latifolium L.
1016. Laserpitium siler L.
1017. Lathyrus laevigatus (W. & K.) Fritsch
1018. Lathyrus pannonicus (Jacq.) Garcke subsp. varius (C. Koch) P. W. Ball
1019. Lathyrus pratensis L.
1020. Lathyrus vernus (L.) Bernh.
1021. Lembotropis nigricans (L.) Griseb.
1022. Leontodon hispidus L.
1023. Leontopodium alpinum Cass.
1024. Leucanthemum ircutianum (Turcz.) DC.
1025. Leucanthemum lithopolitanicum (E. Mayer) Polatschek
1026. Libanotis sibirica (L.) C. A. Meyer
1027. Ligusticum seguieri (Jacq.) Koch
1028. Lilium carniolicum Bernh.
1029. Linaria alpina (L.) Miller
1030. Linum julicum Hayek
1031. Linum narbonense L.
1032. Lithospermum offi cinale L.
1033. Lonicera xylosteum L.
1034. Lunaria rediviva L.
1035. Luzula nivea (L.) DC.
1036. Luzula sylvatica (Huds.) Gaud. subsp. sieberi (Tausch) Buchen.
1037. Lychnis fl os-cuculi L.
1038. Lycopus europaeus L.
1039. Lysimachia punctata L.
1040. Lysimachia vulgaris L.
1041. Lythrum salicaria L.
1042. Maianthemum bifolium L.
1043. Medicago pironae Vis.
1044. Mentha longifolia (L.) Hudson
1045. Meum athamanticum Jacq.
1046. Micromeria thymifolia (Scop.) Fritsch
1047. Minuartia capillacea (All.) Graebn.
1048. Minuartia gerardii (Willd.) Hayek
1049. Molopospermum peloponnesiacum (L.) Koch subsp. bauhinii Vollmann
1050. Muscari botryoides (L.) Miller
1051. Myosotis alpestris Schmidt
1052. Narcissus poeticus L. subsp. radiifl orus (Salisb.) Baker
1053. Omphalodes verna Moench
1054. Orchis militaris L.
1055. Origanum vulgare L.
1056. Ornithogalum comosum L.
1057. Ornithogalum pyrenaicum L.
1058. Oxyria digyna (L.) Hill
1059. Paederota bonarota (L.) L.
1060. Paeonia mascula (L.) Mill.
1061. Paeonia offi cinalis L.
1062. Papaver alpinum L. subsp. kerneri (Hayek) Fedde
1063. Paris quadrifolia L.
1064. Parnassia palustris L.
1065. Peltaria alliacea Jacq.
1066. Petasites albus (L.) Gaertner
1067. Petrorhagia saxifraga (L.) Link
1068. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch
1069. Peucedanum austriacum (Jacq.) Koch var. rablense (Wulf.) Koch
1070. Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr.
1071. Peucedanum oreoselinum (L.) Moench
1072. Peucedanum ostruthium (L.) Koch
1073. Peucedanum schottii Bess.
1074. Peucedanum verticillare (L.) Koch
1075. Physoplexis comosa (L.) Schur
1076. Phyteuma orbiculare L.
1077. Phyteuma scheuchzeri All. subsp. columnae (Gaud.) Bech.
1078. Phyteuma spicatum L. subsp. coeruleum R. Schultz
1079. Phyteuma spicatum L. subsp. spicatum
1080. Pinguicula alpina L.
1081. Pinguicula vulgaris L.
1082. Platanthera bifolia (L.) L. C. Rich
1083. Polemonium caeruleum L.
1084. Polygonatum multifl orum (L.) All.
1085. Polygonatum odoratum (Miller) Druce
1086. Polygonum viviparum L.
1087. Potentilla alba L.
1088. Potentilla caulescens L.
1089. Potentilla clusiana Jacq.
1090. Potentilla erecta (L.) Räusch.
1091. Potentilla micrantha Ram. ex DC.
1092. Potentilla rupestris L.
1093. Potentilla tommasiniana F. Schultz
1094. Prenanthes purpurea L.
1095. Primula auricula L.
1096. Primula elatior (L.) Hill
1097. Primula farinosa L.
1098. Primula halleri J. F. Gmelin
1099. Primula veris L. subsp. columnae (Ten.) Lüdi in Hegi
1100. Primula x venusta Host
1101. Pritzelago alpina (L.) O. Kuntze
1102. Pseudofumaria alba (Miller) Lidén
1103. Pulmonaria offi cinalis L.
1104. Pulsatilla alpina (L.) Delarbre
1105. Ranunculus hybridus Biria
1106. Ranunculus montanus Willd.
1107. Ranunculus platanifolius L.
1108. Ranunculus thora L. f. pseudoscutatus E. Mayer
1109. Reseda lutea L.
1110. Rhodiola rosea L.
1111. Rhododendron ferrugineum L.
1112. Rhododendron hirsutum L.
1113. Rhodothamnus chamaecistus (L.) Reichenb.
1114. Salvia glutinosa L.
1115. Salvia verticillata L.
1116. Sanicula europaea L.
1117. Saponaria ocymoides L.
1118. Saponaria offi cinalis L.
1119. Satureja montana L. subsp. variegata (Host) P. W. Ball
1120. Satureja subspicata Bartl. ex Vis. subsp. liburnica Šilić
1121. Saxifraga aizoides L.
1122. Saxifraga burseriana L.
1123. Saxifraga crustata Vest
1124. Saxifraga cuneifolia L.
1125. Saxifraga hostii Tausch
1126. Saxifraga paniculata Miller
1127. Saxifraga rotundifolia L.
1128. Saxifraga squarrosa Sieber
1129. Scabiosa caucasica Bieb.
1130. Scabiosa graminifolia L.
1131. Scabiosa hladnikiana Host
1132. Scabiosa lucida Vill.
1133. Scabiosa silenifolia Waldst. & Kit.
1134. Scopolia carniolica Jacq.
1135. Scorzonera villosa Scop.
1136. Scrophularia juratensis Schleicher
1137. Sedum album L.
1138. Sedum dasyphyllum L.
1139. Sedum maximum (L.) Hoffm.
1140. Senecio abrotanifolius L.
1141. Senecio fuchsii C. C. Gmelin
1142. Seseli gouanii Koch
1143. Sibirea croatica Degen
1144. Silene alpestris Jacq.
1145. Silene dioica (L. em. Mill.) Clairv.
1146. Silene hayekiana Handel-Mazzetti & Janchen
1147. Silene latifolia Poiret
1148. Silene nutans L.
1149. Silene pusilla Waldst. & Kit. S. lat.
1150. Silene vulgaris (Moench) Garcke
1151. Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. glareosa (Jordan) Marsden-Jones & Turill
1152. Soldanella minima Hoppe
1153. Solidago virgaurea L. subsp. minuta (L.) Arcangeli
1154. Solidago virgaurea L. subsp. virgaurea
1155. Spiraea decumbens Koch subsp. decumbens
1156. Stachys sylvatica L.
1157. Succisa pratensis Moench
1158. Tanacetum corymbosum (L.) Schultz Bip. subsp. clusii (Fischer ex Reichenb.) Heywood
1159. Taraxacum offi cinale Weber in Wiggers
1160. Taxus baccata L.
1161. Telekia speciosa (Schreber) Baumg.
1162. Tephroseris pseudocrispa (Fiori) Holub
1163. Teucrium chamaedrys L.
1164. Teucrium montanum L.
1165. Thalictrum aquilegiifolium L.
1166. Thalictrum minus L.
1167. Thlaspi praecox Wulfen
1168. Tofi eldia calyculata (L.) Wahlenb.
1169. Trifolium montanum L.
1170. Trifolium rubens L.
1171. Trollius europaeus L.
1172. Tussilago farfara L.
1173. Valeriana montana L.
1174. Valeriana offi cinalis L.
1175. Valeriana tripteris L.
1176. Veratrum album L. subsp. lobelianum (Bernh. In Schrader) Suessenguth
1177. Verbascum blattaria L.
1178. Veronica aphylla L.
1179. Veronica fruticans Jacq.
1180. Veronica fruticulosa L.
1181. Veronica jacquinii Baumg.
1182. Veronica urticifolia Jacq.
1183. Viburnum opulus L.
1184. Vicia oroboides Wulf.
1185. Vincetoxicum hirundinaria Medicus
Curator: dr. Nada Praprotnik
Hortulani: Marija Završnik & dipl. inž. agr. in hort. Klemen Završnik
Alpski botanični vrt Juliana v Trenti je odprt od 1. maja do 30. septembra
vsak dan od 8.30 do 18.30.
38
Informacije o vrtu posreduje Prirodoslovni muzej Slovenije, Prešernova 20, p.p. 290,
SI – 1000 Ljubljana, Slovenija: tel.: + 386 1 241 09 40, fax.: + 386 1 241 09 53,
e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., spletna stran: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html
The »Juliana« botanic garden in the Trenta valley is open daily from 8.30 to 18.30
between May 1st and September 30th. For any information on the garden please contact
the Slovene Museum of Natural History, Prešernova 20, p.p. 290, SI – 1000 Ljubljana,
Slovenija:
Tel.: + 386 1 241 09 40, fax.: + 386 1 241 09 53, e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.,
website: http://www2.pms-lj.si/juliana/juliana.html
39
80 let alpinuma Juliana
Juliano je leta 1926 ustanovil tržaški posestnik in trgovec Albert Bois de Chesne
(1871–1953), ki je želel rastlinam ustvariti podobne življenjske možnosti, kot jih imajo
v naravi. Z nasveti mu je pomagal njegov planinski prijatelj dr. Julius Kugy.
Vrt leži v Trenti v bližini cerkve sv. Marije na nadmorski višini približno 800 m in nekaj
deset metrov nad Sočo. Meri 2.572 m2.
Ko je bila po drugi svetovni vojni Primorska priključena Jugoslaviji, lastnik ni več
mogel skrbeti za vrt. Skrb zanj so najprej prevzeli slovenski botaniki pod strokovnim
vodstvom dr. Angele Piskernik. Redno je vrt začel vzdrževati Prirodoslovni muzej
Slovenije leta 1949, dokončno pa ga je prevzel leta 1962. Od leta 1951 je Juliana
zavarovana kot spomenik oblikovane narave.
V vrtu je največ rastlin iz Vzhodnih in Zahodnih Julijskih Alp, Furlanskega hribovja, s
kraških košenic in predalpskega sveta, nekaj pa tudi s Karavank in Kamniško-Savinjskih
Alp.
V Juliani uspeva okrog 600 različnih vrst rastlin. Med njimi najdemo tudi take, ki
rastejo samo pri nas. Od ostalih alpskih botaničnih vrtov po Evropi se razlikuje po pestri
mešanici alpskih in kraških rastlin.
80 Years of Alpinum »Juliana«
»Juliana« was founded in 1926 by the Trieste proprietor and merchant Albert Bois de
Chesne (1871–1953), who wished to create similar living conditions for the plants as
enjoyed by them in nature. In his attempts he was aided by his mountaineering friend
Dr Julius Kugy.
The garden is situated in the Trenta valley near the Church of St. Mary some 800 metres
a.s.l. and just a few tens of metres above the Soča river. The garden covers 2,572 m2.
When the Primorska region was annexed to Yugoslavia after World War II, the garden
could no longer be taken care of by their owner. Initially they were looked after by
Slovene botanists under the professional leadership of Dr Angela Piskernik. In 1949,
their regular maintenance was temporarily entrusted to the Slovenian Museum of
Natural History, and fi nally in 1962. Since 1951, Juliana has been protected as a shaped
nature monument.
The majority of the plants in the gardens come from the Eastern and Western Julian
Alps, Friuli Mountains, Karst hay meadows and pre-Alpine territory, and some from the
Karavanke and the Kamnik-Savinja Alps.
»Juliana« is home to some 600 different plant species, including a couple of those
growing only in our country. From the other Alpine botanic gardens it differs in its
diverse mixture of Alpine and Karst plants.
Your address:
In response to the International Convention on Biological Diversity (Rio de Janeiro,
1992), the Hortus Botanicus Universitatis Labacensis supplies the seeds requested as
laid down in the present Convention.
I agree to comply with the conditions above.
Signature ____________________________ Date ______________________________
Please return this order form with numbers you wish to receive!
Desiderata 2006

 

Zadnja sprememba: Sobota 18. Maj 2019, 14:36.
© 2019 BOTANIČNI VRT